جراحی اسفنکتروتومی مقعد

در جراحی اسفنکتروتومی مقعد، تحت بی‌هوشی عمومی مقداری از عضله‌ی دریچه‌ای مقعد را برداشته و برش می‌زنند تا فشار وارد بر دریچه و گرفتگی ناحیه رفع و در نتیجه درد فرد التیام یابد. این جراحی یک روش مناسب برای درمان بیماری فیشر مزمن و مقاوم به سایر درمان‌هاست که البته در اکثر موارد نتیجه‌بخش بوده و رضایت بیمار و جراح را جلب می‌کند.

البته تبحر جراح در انجام صحیح آن بر احتمال عود بیماری بسیار اثرگذار خواهد بود. بزرگ‌ترین عارضه‌ی جانبی احتمالی از این جراحی، درجاتی از بی‌اختیاری مقعدی است که البته در اکثر موارد طی مدت کوتاهی پس از بهبودی فرد برطرف خواهد شد. با این حال این جراحی به نفع بیمارانی است که از بیماری شقاق مقعدی دائمی خود رنج می‌برند و منافع آن بیشتر از مضرات آن است.

البته باید در نظر داشت که این جراحی در افرادی با سابقه ابتلا به بیماری روده‌ای مزمن یا آسیب دریچه ای مقعد همانند زایمان سخت باید با احتیاط تجویز و پیشنهاد شود. جراح معمولاً با توجه به شرایط بیمار بهترین درمان را توصیه می‌کند. این جراحی ممکن است با یا بدون برداشت خود زخم فیشر موجود در محل انجام شود.

It doesn’t dissertation essay writing service have the diverse question types of critical reasoning or the grammar rules and tells of sentence correction