1. خانه
  2. فیستول
  3. هزینه درمان فیستول با لیزر؛ کم هزینه ترین روش درمانی1402

هزینه درمان فیستول با لیزر؛ کم هزینه ترین روش درمانی1402

تصویر هزینه لیزر فیستول

لیزر یکی از روشهای نوین درمان فیستول می باشد که امروزه مورد تایید پزشکان واقع می شود. در این مطلب سعی داریم شما بیماران عزیز را نسبت به هزینه درمان فیستول با لیزر، مزایای آن و نحوه تعیین هزینه های درمان آگاه سازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

هزینه عمل فیستول با لیزر

فیستول، نوعی بیماری عفونی آبسه ای است که از پدید آمدن مجرای باریک و عفونی بین دو عضو به وجود می آید و بافت آنها را جدا می کند.
شایع ترین نوع این بیماری فیستول مقعدی بوده که اصلی ترین دلیل به وجود آمدن آن اتصال یک سر مجرا به غدد درون مقعد و یک سر آن به بیرون پوست می باشد. همانطور که گفته شد این مجرا درون بافت بدن ایجاد می شود و درمان آن تنها توسط عمل جراحی یا استفاده از لیزر و تخلیه عفونت صورت می گیرد.
به کارگیری درمان فیستول با روش انجام عمل جراحی از دیرباز وجود داشته و همچنان درحالیکه روش های نوین و امن تری چون لیزر به وجود آمده پابرجاست. درمان فیستول به وسیله عمل جراحی علاوه بر هزینه های بالاتر نسبت به لیزر، بسیار دردناک بوده و ریسک به وجود آمدن مجدد بیماری را به همراه دارد. بنابراین می توانید با کمی مطالعه و تحقیق بهترین شیوه درمان را انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر: فیستول چیست؟

هزینه عمل فیستول بر چه اساس تعیین می شود؟

برآورد هزینه های عمل فیستول اول از همه بر اساس شدت پیشرفت بیماری و عمق آن محاسبه میگردد. هنگامی که پزشک معالج شما را معاینه و آزمایشات شما را بررسی می کند، عمق و شدت بیماری مشخص می شود و می توان هزینه عمل فیستول را برآورد نمود.

البته پارامترهای دیگری در تعیین هزینه های عمل جراحی فیستول نیز وجود دارند که برخی از آنها عبارت اند از:
نوع کلینیک یا بیمارستانی که به آن مراجعه می کنید.

  • تجهیزات و شیوه درمانی آنها
  • قرارداد بیمه
  • مدت زمان بستری بودن بیمار(در صورت انجام عمل جراحی در بیمارستان)
  • سختی عمل (وابسته به تعداد فیستول ها)
  • هزینه پزشک بیهوشی (در صورت بیهوشی و انجام عمل جراحی در بیمارستان)

عمل فیستول کم هزینه تر است یا لیزر فیستول؟

طبیعتا درمان فیستول مقعد با لیزر بسیار کم هزینه تر از جراحی و دیگر روشها می باشد. چرا که هزینه انجام جراحی در بیمارستان چه دولتی و چه خصوصی به دلیل بستری شدن بیمار در بیمارستان بالاتر است.
برای مثال برای انجام عمل جراحی یک روز قبل با به بیمارستان مراجعه نماید و بستری شود. عمل نیز به صورت بیهوشی انجام می شود که علاوه بر سخت و دردناک بودن، هزینه بیهوشی نیز به آن اضافه می گردد.
و همچنین پس از انجام جراحی نیز فرد مرخص نشده و ممکن است یک روز در بیمارستان بستری شود. همچنین روشهای درمان خانگی فیستول که با اتلاف وقت و حاد شدن بیماری همراه هستند، موجب گسترش بیماری و در نتیجه سخت شدن عمل می شوند.
اما لیزر فیستول مقعد بسیار آسان بوده و نیاز به بستری شدن و متقبل شدن هزینه های بیهوشی و اتاق عمل را ندارد. همچنین شما می توانید با مشاهده انواع عکس فیستول مقعدی و شکل درمان شده آنها از نحوه درمان با لیزر و بعد از آن مطلع شوید.

اطلاع از هزینه درمان فیستول

جهت اطلاع دقیق از هزینه درمان فیستول و دریافت وقت معاینه با ما تماس بگیرید.

بیمه هزینه لیزر آبسه مقعدی را پوشش می دهد؟

به دلیل اینکه لیزر فیستول یک عمل سرپایی بوده و بیمار زیر 6 ساعت درمان میگردد و همچنین نیاز به بستری شدن ندارد، بیمه آن را پوشش نمی دهد. و بیمار باید هزینه درمان را خود متقبل شود. البته در برخی موارد مانند بیمه تکمیلی، بیمه بخشی از مبلغ را پس از ارائه مدارک به بیمار باز می گرداند. اما این موضوع نیز به بیمارستان یا کلینیکی که به آن مراجعه کرده اید وابسته است.
برای اطمینان حاصل شدن از روند پرداخت هزینه لیزر فیستول در کلینیک نشیمنگاه می توانید با ما تماس بگیرید.

هزینه درمان فیستول با لیزر در کلینیک نشیمنگاه

کلینیک نشیمنگاه با داشتن کادر مجرب، متخصصان با تجربه و به روز ترین متد درمان یکی از معتبر ترین مراکز درمانی میباشد.
از آنجایی که درمان بیماران تنها در یک جلسه و یک ساعت انجام می شود، در کاهش هزینه ها نقش بسیار زیادی ایفا می کند.
همانطور که گفته شد، هزينه ها پس از بررسی آزمایشات و معاینه امکان پذیر است. اما شما عزیزان می توانید با برقراری ارتباط و یا مراجعه حضوری نسبت به معاینه و دانستن هزینه درمان فیستول با لیزر اقدام نمایید.

سوالات مداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات
فهرست