1. خانه
 2. کیست مویی
 3. هزینه درمان کیست مویی با لیزر و جراحی در سال 1402+ بیمه

هزینه درمان کیست مویی با لیزر و جراحی در سال 1402+ بیمه

تصویر کیست مویی

ما قصد داریم با رفع ابهامات بیماران عزیز و پاسخ به سوالات آنها اعم از محاسبه هزینه درمان کیست مویی و تعرفه های بیمه و کلینیک آنها را آگاه سازیم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا از بررسی دقیق هزینه درمان کیست مویی با لیزر یا عمل جراحی مطلع شوید.

هزینه لیزر کیست مویی

هزینه لیزر کیست مویی به طور کلی وابسته به میزان عمیق بودن، حجم توده عفونی و مویی و به طور کلی حاد بودن بیماری محاسبه می گردد. اما باید بدانید این هزینه بسیار کمتر از جراحی بوده و علاوه بر آن از کمترین عوارض برخوردار است. همچنین نتایج ناشی از انجام لیزر بسیار بهتر از انجام جراحی بوده و با موفقیت بیشتری همراه است.

هزینه عمل جراحی کیست مویی چگونه تعیین می گردد؟

کیست مویی از بیماری های شایع نشیمنگاهی است که به سینوس پیلونیدال نیز شناخته می شود. این بیماری که از برگشتن مو به درون پوست به وجود می آید و شیوه درمان مناسبی جز انجام عمل جراحی لیزر ندارد. این بیماری یک نوع عارضه پوستی بوده و می تواند مشکلات جدی برای فرد به وجود بیاورد. از این رو درمان آن توسط متخصص کیست مویی یک امر بسیار مهم تلقی می شود.
اما سوالی که برای بیشتر بیماران پیش میاید درباره هزینه درمان است که باید بدانید محاسبه هزینه درمان کیست مویی با لیزر به شدت بیماری بستگی دارد و اینگونه تعیین می گردد. علاوه بر آن انتخاب نوع درمان بیماری نیز که چه جراحی باشد، چه لیزر یا دیگر روشها نیز بر هزینه های درمانی نیز بی تاثیر نیست.

مطالعه بیشتر: کیست مویی چیست؟

مهمترین عوامل تاثیر گذار در هزینه عمل سینوس پیلونیدال

 1. میزان حاد بودن و پیشرفت آن که مهمترین پارامتر تعیین کننده نرخ هزینه ها است.
 2. دکتر کیست مویی که برای معاینه به آن مراجعه می کنید.
 3. کلینیک یا بیمارستانی که برای درمان به آن مراجعه می کنید.
 4. روش درمانی که انتخاب می کنید.
 5. شرایط جسمی بیمار.
 6. شیوه درمان کیست مویی که عمل جراحی باشد یا لیزر.

موارد بالا برخی از پارامترهای تعیین کننده هزینه عمل کیست مویی هستند که نقش اساسی در متقبل شدن هزینه ها دارند.
همچنین شما می توانید با مطالعه بخش درمان کیست مویی با لیزر از شیوه عمل جراحی و یا انجام لیزر و تفاوت های آنها آگاه شوید.

ارتباط با کلینیک نشیمنگاه

با برقراری ارتباط به صورت رایگان مشاوره تلفنی و حضوری، اطلاع از هزینه لیزر کیست مویی با لیزر و رزرو وقت دریافت کنید.

تفاوت هزینه جراحی کیست مویی و هزینه لیزر کیست مویی در چیست؟

گاهی انتخاب شیوه درمانی مناسب بسته به نوع شرایط جسمانی بیمار متفاوت است. اما برای گرفتن نتیجه 100 درصد، درمان با روش عمل جراحی لیزر پیشنهاد می شود.

 1. انجام عمل جراحی لیزر که از نوین ترین و قطعی ترین روش ها به حساب می آید، بسیار آسان بوده و از کمترین دوره نقاهت و درد، کمترین هزینه و بالاترین نتیجه دهی برخوردار است. از آنجایی که انجام لیزر کیست مویی به صورت سرپایی و یک روزه صورت می گیرد، شما نیازی به بستری شدن و متقبل شدن هزینه دیگری ندارید و علاوه بر تمامی مزیت های لیزر این یک پوئن مثبت تلقی می شود.
 2. جراحی باز که شیوه قدیمی و بسیار پر مشقتی به حساب می آید، یکی از دشوار ترین راه های درمان کیست مویی است. چرا که در این روش شما باید یک روز قبل با مراجعه به بیمارستان و هزینه تخت و بستری شدن را نیز متقبل شوید. علاوه بر آن یک روز پس از عمل نیز شما باید تحت مراقبت و در بیمارستان باشید. چرا که پزشک متخصص زخم ناشی از عمل جراحی را نمی بندد و تنها آن را پانسمان می کند. زخم بسته به میزان شدت بیماری باز بوده و عمیق است که طی دوره 4الی6 ماه باید خود به خود بسته شود. با مشاهده عکس کیست مویی و شیوه های درمان آن می توانید با این شیوه آشنا شوید.
 3. جراحی بسته نیز مانند جراحی باز می باشد با این تفاوت که پزشک جای زخم عمل را بخیه می زند اما دوره نقاهت و هزینه ها مانند جراحی به روش باز صورت میگیرد.
 4. مطالعه بیشتر: درمان کیست مویی با لیزر

بنابراین به کارگیری شیوه لیزر کیست مویی هم از نظر هزینه و هم از نظر دوران نقاهت و دردناک بودن بهترین گزینه است.

تصویر هزینه لیزر کیست مویی

نحوه استفاده از بیمه برای هزینه جراحی کیست مویی

بیمه تامین اجتماعی برای لیزر کیست مویی پوششی در نظر نگرفته است چراکه این شیوه درمان تنها در یک ساعت انجام شده و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. اما برخی مراکز بیمه بخشی از هزینه انجام عمل جراحی را به شرطی که در آن بستری شوید، پرداخت می کند. البته این مقدار قابل توجه نبوده و از هزینه جراحی نمی کاهد علاوه بر آن درصد بازگشت بیماری نیز بالاتر از لیزر است.

هزینه درمان کیست مویی با لیزر در کلینیک نشیمنگاه کمتر است یا بیمارستان ؟

قطعا هزینه درمان کیست مویی با لیزر در کلینیک نشیمنگاه بسیار کمتر است زیرا نیاز به پزشک بیهوشی و هزینه بستری و تخت ندارید. پس از انجام آن می توانید پس از یک روز به روند زندگی و کار خود باز گردید. مهمتر از همه از درد و ناراحتی ناشی از عمل کیست مویی برخوردار نخواهید بود. در صورتیکه انجام عمل در بیمارستان اینگونه نبوده و شما می بایست تمامی مخارج جانبی از ججمله هزینه اتاق عمل، پزشک بیهوشی، هزینه جراحی و بستری شدن را بپردازید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات
فهرست