1. خانه
  2. فیستول
  3. شکل و عکس فیستول مقعدی، قبل و بعد از عمل جراحی

شکل و عکس فیستول مقعدی، قبل و بعد از عمل جراحی

تصویر فیستول

فیستول یک بیماری عفونی می باشد که معمولا به دلیل عفونی بودن با آبسه یا جوش های مقعدی اشتباه گفته می شود. در این مطلب قصد داریم با ارائه نمونه هایی از عکس فیستول مقعدی، نحوه درمان آن و حتی عکس پس از درمان شمارا به طور دقیق به این بیماری اشنا و نحوه درمان را به شما معرفی نماییم تا با سایر بیماری های مقعدی اشتباه گرفته نشود. پس با ما همراه باشید تا با انواع مختلف فیستول های مقعدی آشنا شوید.

فیستول مقعدی چیست؟

فیستول مقعدی که شاید بارها نام آن را شنیده باشید، از شایع ترین بیماری های نشیمنگاهی بوده که در همه افراد جامعه و هر سن وسالی دیده می شود. عفونت و آبسه اصلی ترین دلیل فیستول مقعد می باشند که موجب به وجود آوردن یک یا چند مجرای باریک در بافت درونی بدن می شوند. یک سر این مجرا متصل به غدد درون مقعد و دیگر طرف آن به خارج از مقعد و پوست اتصال می یابد و سبب پدید آوردن علائم ظاهری در نواحی مقعدی می شود.
البته باید توجه نمود که یکی از دلایلی که بی توجهی به آن سبب فیستول مقعدی می شود، آبسه مقعدی است. بسیاری از افراد آبسه مقعدی را با فیستول اشتباه گرفته و آنها را از یکدیگر تشخیص نمیدهند.
بی توجهی و عدم درمان آبسه مقعدی، سبب عفونت های انباشته شده در دراز مدت شده و فیستول را به وجود می آورد.
انجام عمل جراحی لیزر یکی از راه های درمان قطعی و 100 درصد از بین بردن این بیماری بوده و بدون درد و خونریزی انجام می شود. البته روشهای دیگری برای از بین بردن بیماری مانند درمان سنتی گیاهی فیستول و یا استفاده از پماد فیستول مقعدی وجود دارد؛ اما بهترین شیوه که بیمار از بهبودی خود اطمینان حاصل دارد لیزر است.

درمان فیستول مقعد بدون جراحی

درمان فیستول مقعد حاد و خفیف با یک جلسه لیزر (بدون ردد و خونریزی)

عکس بیماری فیستول مقعدی

اگر دچار علائمی چون برآمدگی، دردشدید، ترشح چرک و عفونت بد بو، سوزش در هنگام راه رفتن یا نشستن شدید، ممکن است به بیماری فیستول مقعدی دچار شده باشید. درمان بیماری در صورتیکه در مراحل اولیه باشد بسیار آسان بوده و تنها در یک جلسه لیزر از بین می رود. جهت اطلاع از نوع درمان فیستول می توانید به صفحه درمان فیستول مقعد با لیزر مراجعه نمایید.
عکس های زیر نمونه هایی از عکس های فیستول مقعدی هستند که می توانید با نوع دقیق بیماری آشنا شوید.

فیستول چیست با عکس
عکس فیستول مقعدی به وجود آمده که نشان میدهد که بیماری در مراحله اولیه بوده و فیستول تنها در نزدیکی دهانه مقعد به وجود امده است. درمان این فیستول توسط لیزر موجب جلوگیری از به وجود آمدن دیگر مجراهای فیستول می گردد.
عکس فیستول مقعدی در کودکان
عکسی که مشاهده می کنید، نمونه ای از فیستول مقعدی در کودکان می باشد که در درجات اولیه است. اما همین مقدار نیز موجب بروز علائم و آزار فرد می شود. درمان این بیماری توسط لیزر در همین مرحله موجب پیشگیری از به وجود امدن مجراهای عفونی دیگر می شود.

مشاهده عکس فیستول مقعدی به شناخت بیماری کمک کرده و مانع اشتباه گرفتن فیستول با دیگر بیماری ها می گردد.

عکس جراحی فیستول مقعدی
در عکسی که از فیستول میبینید، مجرا دور تر ازدهانه مقعد باز شده که نشان دهنده حاد بودن فیستول است.
عکس فیستول
همانطور که عکس فیستول مقعدی را مشاهده می کنید، بیماری در مراحل ایتدایی خود است و فیستول در نزدیکی دهانه مقعد پدید آمده. درمان این نوع از فیستول که نوع درجه 1 است، بسیار آسان تر بوده و بدون درد و خونریزی انجام می شود.

عکس فیستول مقعدی

از آنجایی که این بیماری انواع مختلفی دارد، شکل و ظاهر این بیماری نیز در افراد مختلف متفاوت است. داخل اسفنکتری، سوپرا اسفنکتریک، ترانس اسفنکتریک و اسفنکتریک خارجی از انواع موجود فیستول مقعدی هستند. شما می توانید با مشاوره و معاینه با پزشک معالج از نوع بیماری خود مطلع شوید.

مطالعه بیشتر: بهترین جراح فیستول

عکس انواع فیستول مقعد
تصویر بالا، نشان دهنده انواع مختلفی از فیستول می باشد. فیستول نیز مانند دیگر بیماری ها دارای درجه بندی بوده و این درجه بندی بر اساس حاد بودن آن معین می گردد بنابراین هرچه فاصله فیستول با دهانه مقعد بیشتر باشد، فیستول حاد تر است.

مشاهده نحوه وعکس جراحی لیزر فیستول مقعدی

همانطور که گفته شد، درمان این بیماری تنها با انجام جراحی لیزر امکان پذیر بوده و نتیجه قطعی به بیمار می دهد. بنابراین نمونه ای از فیستول درمان شده با لیزر تنها در یک جلسه را مشاهده خواهیم کرد.

عکس فیستول
تصویری که مشاهده می کنید، نمونه از وجود فیستول مقعدی در کودکان می باشد که یک سر مجرا به غدد درون مقعد و یک سر آن به خارج از پوست نفوذ کرده.
عکس بعد از عمل فیستول
در این تصویر شما همان فیستول را به صورت درمان شده توسط لیزر و بدون هیچگونه جای زخم و بخیه مشاهده می کنید.

عکس درمان فیستول

درمان فیستول در تصور عموم به گونه ای است که یک جراحی سخت و پر مشقت است اما باید بدانید درمان فیستول به وسیله لیزر به گونه ای است که تنها در یک ساعت انجام شده و موجب اذیت شدن کودک نمی شود. از مزایا این نحوه درمان می توان به عدم به جا ماندن جای زخم، درد، دوره نقاهت یک روزه، بدون بیهوشی، بدون بخیه و هزینه پایین تر نسبت به عمل جراحی اشاره نمود. علاوه بر آن بیمار نیاز به دوره نقاهت نداشته و می تواند به کار های روزمره خود برسد.

عکس فیستول
در این تصویر، عکس فیستول مقعدی در بزرگسالان را می بینید که در نزدیکی دهانه مقعد پدید امده است.

درمان فیستول مقعد بدون باقی ماندن جای زخم

درمان فیستول مقعد بدون جراحی و نیاز بخیه

عکس جراحی فیستول مقعدی
عکس یک ساعت پس از انجام لیزر و درمان فیستول.

کلینیک نشیمنگاه در تهران یکی از بهترین و معتبر ترین مراکز درمان بیماری های نشیمنگاهی است که تنها در یک ساعت به درمان تمامی بیماری های نشیمنگاهی از جمله فیستول می پردازد.

شما می توانید با مراجعه حضوری یا برقراری ارتباط از طریق شماره تلفن های درج شده در باره نحوه انجام لیزر و هزینه های درمان فیستول مطلع شوید.

سوالات متداول

13 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات
فهرست