1. خانه
 2. زگیل
 3. درمان زگیل تناسلی با لیزر + مزایا و عوارض لیزر زگیل

درمان زگیل تناسلی با لیزر + مزایا و عوارض لیزر زگیل

تصویر درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی یکی از بیماری های ناحیه نشیمنگاهی و عفونی بوده که امروزه در بین خانمها و آقایان به چشم میخورد. از این رو انتخاب بهترین روش “درمان زگیل تناسلی با لیزر” یا روشهای پزشکی اهمیت ویژه ای دارد و در این مطلب قصد داریم با معرفی زگیل تناسلی، انواع شیوه های درمان آن از جمله {لیزر زگیل تناسلی}، عمل جراحی، الکترو کوتر، کرایوتراپی و…. را بررسی نموده و مزایا و معایب هرکدام را مشخص نمایم.
با ما در این مطلب از کلینیک نشیمنگاه همراه باشید تا هر آنچه که درباره راه درمان زگیل تناسلی نیاز است را برایتان بازگو نماییم.

مطالعه بیشتر: زگیل تناسلی چیست و چه علائمی دارد؟


لیزر زگیل تناسلی بدون درد و جای زخم

جهت اطلاع از هزینه دقیق درمان زگیل تناسلی با لیزر با کلینیک نشیمنگاه تماس حاصل فرمایید.


کلینیک نشیمنگاه؛ این مزیت را نسبت به کلینیک های دیگر داراست که از قابلیت وکیوم هم زمان با لیزر زگیل استفاده میکند. در نتیجه گرد ناشی از لیزر به هیچ عنوان به قسمت های دیگر بدن بیمار سرایت نمیکند.

عکس زگیل بعد از لیزر زگیل تناسلی

زگیل تناسلی چیست؟

بیماری زگیل تناسلی یکی از بیماری های شایع ناحیه نشیمنگاهی و تناسلی است که امروزه در بین آقایان و خانمها به چشم می خورد. این بیماری ناشی از ویروس اچ پی وی بوده که از تماس با پوست آلوده به فرد دیگر منتقل می شود. بنابراین زگیل تناسلی بیماری با قابلیت انتشار می باشد که نیازمند درمان اساسی است.

زگیل تناسلی در زنان و مردان به یک اندازه شیوع داشته و نمی توان گفت این عارضه در مردان یا زنان بیشتر است؛ زیرا هردو به یک میزان در معرض هستند.

درمان قطعی زگیل تناسلی با لیزر یا جراحی؟

بسیاری از افراد مبتلا به ویروس اچ پی وی و زگیل تناسلی در اولین مراحل این بیماری به موضوع درمان زگیل تناسلی می اندیشند که آیا این بیماری درمان می شود یا خیر؟
باید ذکر نمود درمان زگیل تناسلی زنان و مردان اگر تحت به کارگیری شیوه مناسب و مرکز درمانی مجرب انجام شود، امکان پذیر خواهد بود. برای مثال لیزر یکی از روشهای درمان زگیل تناسلی است که مورد تایید پزشکان دنیا می باشد.

روشهای دیگری چون کرایو زگیل تناسلی، عمل جراحی ، دارو و درمان خانگی وجود داشته که معمولا با شکست مواجه بوده یا حتی سبب وخیم تر شدن بیماری نیز می شود. بنابراین اگر قصد درمان زگیل تناسلی را دارید بهتر است روشی چون لیزر را انتخاب نمایید تا از همه جوانب آن مطمئن باشید.

البته نکته حائز اهمیت این است که هیچ درمان قطعی زگیل تناسلی وجود ندارد؛ زیرا بعد از برداشتن زائده نیز همچنان ویروس در بدن وجود دارد. اما با انتخاب بهترین شیوه درمان زگیل تناسلی با لیزر می توانید امکان عود یا بازگشت بیماری را تا حد چشمگیری کاهش دهید.


وجود این ویروس در بدن بیمار یا به گونه ای است که با بروز زگیل خود را نشان می دهد و یا به گونه ای است که تا ماه ها درون بدن فرق باقی مانده و پس از آن نمایان می شود. بنابراین به همین منظور است که پزشکان انجام تست پاپ اسمیر را برای خانمهایی که دارای فعالیت جنسی دارند، یک امر مهم می دانند.
البته این بیماری تنها در خانمها نبوده و در آقایان نیز به همان میزان شیوع دیده می شود.

مطالعه بیشتر: دکتر زگیل تناسلی برای درمان و مشاوره

لیزر زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی با لیزر یکی از اصلی ترین راه های درمان این بیماری بوده که امروزه به عنوان یک شیوه نوین، پیشرفته، کار آمد و قطعی برای از بین بردن این بیماری شناخته می شود.
در روش لیزر زگیل تناسلی دکتر زگیل تناسلی با اشعه ی دستگاه تمامی انواع زگیل های موجود در ناحیه آلت تناسلی، واژن و زگیل مقعد را از بین برده و در کمترین زمان آن را درمان می کند. تابش مستقیم اشعه ی لیزر بر زگیل ها سبب نفوذ بر عمق آن شده و از پخش شدن آن جلوگیری نموده و مانع از بروز دوباره یا عود زگیل تناسلی می شود.

مزایای درمان زگیل تناسلی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با لیزر، دارای مزایای بی شماری از جمله درمان کامل این بیماری می باشد. همچنین لیزر به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و سبب ریشه کن شدن آنها می شود.
برخی از مزایای زگیل تناسلی عبارت اند از:

 • هزینه های کمتر نسبت به سایر روشهای درمانی
 • درمان زگیل تناسلی زنان و مردان به صورت حتمی
 • بدون خونریزی، درد و استفاده از تیغ جراحی
 • درمان زگیل تناسلی در یک جلسه
 • بدون نیاز به بستری شدن و عمل به صورت سرپایی
 • بدون نیاز به پانسمان داخلی و دردناک
 • عدم باقی ماندن جای زخم یا جراحی
 • عدم نیاز به بیهوشی
عکس درمان زگیل تناسلی با لیزر

آزمایش های لیزر و درمان زگیل تناسلی

قبل از انجام درمان زگیل تناسلی با لیزر، پزشک متخصص بیماری به منظور اطمینان حاصل شدن از وجود ویروس اچ پی وی برای بیمار نوعی آزمایش تجویز می نماید. این آزمایش به روش نمونه برداری از زگیل انجام می شود، تا پزشک از وجود این زائده ها به عنوان زگیل تناسلی یا وجود ویروس اچ پی وی در بدن فرد بیمار مطمئن شود. چرا که گونه ای از زگیل ها هستند که از نوع زگیل تناسلی نبوده و ممکن است در تمامی نواحی بدن پدید آیند.
بنابراین بهتر است قبل از انجام لیزر زگیل تناسلی آزمایشی بدهید تا مشخص شود زگیل های به وجود آمده ناشی از چیست و بهترین راه درمان آن کدام است.

مراقبت های بعد از لیزر زگیل تناسلی

افراد بعد از درمان زگیل تناسلی با لیزر نیازمند رعایت برخی نکات بهداشتی، فردی و مراقبتی هستند که به منظور تسریع روند بهبودی صورت می گیرد. برخی از نکات مراقبتی بعد از درمان زگیل تناسلی با لیزر عبارت است از:

 • رعایت بهداشت
 • پرهیز از برقراری رابطه جنسی محافظت نشده
 • استفاده به موقع از پماد های آنتی بیوتیکی که دکتر زگیل تناسلی برای بیمار تجویز می کند
 • ترک سیگار و دخانیات
 • انجام تست پاپ اسمیر

هزینه

هزینه لیزر زگیل تناسلی به طور کلی وابسته به تعداد زگیل های به وجود آمده، حجم گستردگی و شدت حاد بودن می باشد. هزینه درمان زگیل تناسلی به روش لیزر به مراتب کمتر از دیگر روشهای درمان از جمله عمل جراحی این بیماری بوده و پس از لیزر زگیل ها نیازی به شیوه درمانی دیگری نخواهید داشت.

مطالعه بیشتر: هزینه درمان زگیل تناسلی

روش های درمان زگیل تناسلی

به طور کلی برای درمان زگیل تناسلی می توانید از روشهای متعددی استفاده نمایید. برای مثال عمل جراحی، کرایو زگیل تناسلی، الکتروکوتر از دیگر روشهای این بیماری هستند که بعد از لیزر وجود دارند. اما این روشها به دلایلی چون امکان عود و بازگشت بیماری، هزینه های بیشتر، درد و دوره نقاهت طولانی معمولا به بیماران پیشنهاد نشده و پزشکان در اولین اولویت درمانی لیزر را قرار می دهند. از این رو بیشتر پزشکان لیزر زگیل تناسلی را به بیماران پشنهاد نموده و زائده را از این طریق از بین می برند.

لیزر بی خطر ترین روش درمان زگیل تناسلی می باشد که در یک جلسه همه زائده هارا از بین می برد.

درمان زگیل تناسلی با عمل جراحی

عمل جراحی زگیل تناسلی یک روش سنتی و تقریبا منسوخ است که در گذشته برای درمان زگیل تناسلی به کار گرفته می شد. درمان زگیل تناسلی به واسطه عمل جراحی به طور کلی بر پایه استفاده از تیغ جراحی می باشد. به گونه ای که پزشک متخصص نواحی دچار زگیل را کاملا برش میدهد. اصولا در این روش به دلیل اینکه تیغ قابلیت نفوذ در لایه های درونی پوست را ندارد، زگیل تناسلی قابل عود خواهد بود.
برخی از معایب این روش عبارت اند از:

 • دوره نقاهت طولانی مدت 2 الی 4 ماه
 • خونریزی تب
 • عفونت که همراه با ترشحات زرد رنگ و بد بو خواهند بود
 • هزینه های بیشتر نسبت به درمان زگیل با لیزر
 • درد و خونریزی

کرایو زگیل تناسلی

کرایو زگیل تناسلی یکی دیگر از روشهای بدون استفاده از جراحی درمان زگیل تناسلی بوده که افراد برای این بیماری استفاده می کنند. شیوه درمان کرایوتراپی زگیل تناسلی به گونه ای است که با فریز کردن زگیل ها آن ها را از بین می برند.
اسپری نمودن زگیل ها با مایع نیتروژن در دمای منفی 196 سانتی گراد سبب فریز شدن و یخ زدن زگیل ها شده و به بافت آن نفوذ کرده و سبب درمان زگیل ها می شود. البته این روش را نمی توان درمان صد در صد زگیل تناسلی دانست چرا که ممکن است پس از گذشت چندی زگیل ها دوباره برگردند. عدم درمان زگیل تناسلی همراه با درد زیاد اصلی ترین نقطه ضعف کرایو زگیل تناسلی است.

مراقبت های بعد از کرایو زگیل تناسلی

بعد از درمان زگیل تناسلی با روش کرایو زگیل تناسلی رعایت برخی نکات مراقبتی می تواند سبب بهبود درد و علائم ناشی از این شیوه درمانی شود. چرا که کرایو زگیل تناسلی یک روش همراه با درد بوده که معمولا نیاز به 2 الی 4 هفته دوره نقاهت دارد.
برخی از مراقبتهای درمان زگیل تناسلی با کرایو عبارت است از:

 • پاکیزه نگه داشتن تحت درمان و ضد عفونی ناحیه ای که از آن خونابه خارج میشود.
 • استفاده از پماد های التیام دهنده و آنتی بیوتیکی
 • پرهیز از کندن زگیل و زائده ها (بعد از کرایو تراپی زگیل ها به صورت خود به خود و با گذشت 1هفته الی 10 روز خواهند ریخت)
 • عدم اصلاح موهای زائد با تیغ یا ژیلت چرا که سبب زخم شدن ناحیه یا حتی پخش شدن زگیل ها می شود.
 • اگر خانمی هستید که از کرایو تراپی برای درمان زگیل تناسلی استفاده کرده اید، بهتر است بدانید باید در دوره نقاهت از تامپون به جای نوار بهداشتی استفاده شود.

رزرو وقت و درمان زگیل تناسلی

جهت اطلاع از هزینه های درمان زگیل تناسلی، رزرو وقت و معاینه می توانید با کلینیک نشیمنگاه تماس حاصل فرمایید.

عکس زگیل تناسلی بعد از کرایو

درمان زگیل تناسلی با الکترو کوتر

الکتروکوتر نوعی دستگاه برای سوزاندن و درمان زگیل تناسلی می باشد. در این روش از گرمای ناشی از الکتریسیته و از بین بردن بافت های نرم زگیل تناسلی استفاده می کنند. این روش دارای نتایجی چون از بین رفتن زگیل ها دارد که ممکن است به طور موقت بوده و یا حتی به طور کامل آن را از بین نبرد.
برخی از معایب الکتروکوتر در روش درمان زگیل تناسلی عبارت است از:

 • درد پس از انجام الکترو کوتر
 • بیهوشی
 • امکان عفونت
 • دوره نقاهت طولانی

مقایسه لیزر و کرایو زگیل تناسلی

لیزر و کرایو دو روش درمان زگیل تناسلی هستند که امروزه بیماران مبتلا به این بیماری از آن برای درمان زگیل تناسلی استفاده می کنند. این دو روش کاملا متفاوت بوده و هردو شیوه درمانی مناسب شناخته می شوند. اما عمده ترین تفاوت لیزر و کرایو در این مورد است که لیزر زائده ها را سوزانده و عمیقا آنهارا از بین می برد و کرایو سبب انجماد آنها می شود.

همچنین کرایو تراپی زگیل تناسلی معمولا همراه با درد بوده و حتی در برخی بیماران موجب درمان آنها نشده؛ در صورتیکه لیزر زائده ها را از بین برده و به واسطه اشعه لیزر از عود دوباره آنها جلوگیری می کند. اما کرایو زگیل تناسلی این امکان را نداشته و علاوه بر درد شدید، از بروز دوباره زائده جلوگیری نمی کند.

اگر زگیل تناسلی درمان نشود؟

زگیل تناسلی به طور کلی دارای دو تیپ پرخطر و کم خطر می باشد. که عدم درمان زگیل تناسلی چه از نوع پرخطر و چه کم خطر باشد سبب بروز برخی عوارض می شوند. این عوارض به مراتب برای خانمها بیشتر بوده چرا که سبب بیماری های دهانه رحم شده و یا حتی سرطان به وجود آورد.
برای مثال برخی از انواع پر خطر این بیماری در آقایان سبب بروز سرطان مقعد و در خانمها سرطان دهانه رحم می شود.
بنابراین بهتر است در صورت مشاهده هرگونه علائم این بیماری نسبت به درمان آن اقدام نمایید.

لیزر زگیل تناسلی در کلینیک نشیمنگاه تهران

در کلینیک نشیمنگاه؛ لیزر زگیل تناسلی یا لیزر CO2 برای درمان زگیل تناسلی استفاده می شود. این روش درمانی با استفاده از یک لیزر با قدرت بالا که نور را به صورت لیزری ساطع می کند، انجام می شود. در این روش، پزشک با استفاده از یک دستگاه لیزر، با تابش نور لیزر، بافت زگیل را تخریب کرده و بهبودی آن را تسریع می بخشد.

قبل از انجام لیزر زگیل تناسلی، باید چندین مرحله پیش از عمل انجام شود. دکتر زارعی با شما در مورد سابقه پزشکی، داروهای مصرفی و حالت عمومی شما صحبت می کند. همچنین، شما باید به او در مورد هرگونه حساسیت به لیزر اطلاع دهید.

عمل لیزر زگیل تناسلی به صورت خارج از بدن انجام می شود و به طور کلی نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. پس از اتمام عمل، شما ممکن است درد و تورم داشته باشید، اما این علائم بعد از چند روز بهبود می یابند. پس از عمل، دکتر ممکن است دستورات مربوط به مراقبت های پس از عمل را به شما دهد که باید به آنها عمل کنید.

سوالات متداول

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات
فهرست