1. خانه
 2. هموروئید
 3. عکس بواسیر خفیف؛ هموروئید داخلی، خارجی، بواسیر بادی و دکمه ای

عکس بواسیر خفیف؛ هموروئید داخلی، خارجی، بواسیر بادی و دکمه ای

عکس بواسیر داخلی، خارجی، خفیف

بواسیر بیماری است که امروزه افراد زیادی را درگیر کرده و ممکن است برای هر فردی حتی کودکان هم اتفاق بیفتد، در این مطلب تصمیم داریم شما را با انواع عکس بواسیر آشنا کنیم تا ابهامات درباره این بیماری رفع شود.

علاوه بر آن به منظور آسان سازی مراحل درمان بیماران مبتلا به بواسیر بهترین راه درمان بواسیر را که لیزر هموروئید است را بررسی و برخی از مزایای آن را بازگو کرده ایم.

بواسیر چیست؟

بواسیر یا هموروئید بیماری است که بیشتر افراد در طول زندگی به آن دچار می شوند. این بیماری از وارد شدن فشار و متورم شدن عروق درون راست روده پدید آمده و سبب بروز علائم دردناک چون تورم، درد، خونریزی یا خارش در ناحیه نشیمنگاهی میشود. بواسیر دارای انواع مختلفی چون داخلی، خارجی و خونی بوده که در ادامه با تصویر هر یک از آنها آشنا خواهیم شد.

مطالعه بیشتر: بواسیر چیست؟

عکس بواسیر

مشاهده انواع بواسیر با عکس سبب مشخص شدن نوع بیماری شده و می تواند به بیمار کمک کند تا بیماری خود را به طور دقیق بشناسد. عکس بواسیر در زنان، مردان و حتی کودکان ممکن است به یک صورت باشد اما علتهایی که سبب بروز این بیماری می شوند در بانوان و به خصوص بانوان باردار بیشتر است.

مطالعه بیشتر: هموروئید در بارداری

تصویر بواسیر

عکس بواسیر خارجی

بواسیر خارجی همانطور که از نامش پیداست از متورم شدن عروق بیرونی مقعد و راست روده به وجود می آید. به همین دلیل شکل و ظاهر آن نیز مشخص تر است.
عکس بواسیر خارجی نشان دهنده علائم این بیماری از جمله بیرون زدگی های بالش مانند می باشد. البته علائم دیگر این نوع از بیماری شامل سوزش، خارش، درد یا حتی خونریزی می شود.

تصویر بواسیر خارجی

تصویر بالا، عکس بواسیر خارجی می باشد که نوع شایع بواسیر است، این هموروئید همراه با درد، خارش و ناراحتی برای فرد بوده و موجب آزار و اذیت فرد می شود. اگر بواسیر خارجی به موقع درمان نشود ممکن شدت بیشتری پیدا کرده و زندگی روزانه فرد را دچار اختلال کند.

عکس بواسیر داخلی

بواسیر داخلی، برعکس بواسیر خارجی که بیرون از مقعد شکل میگیرد، داخل رکتوم شکل گرفته و سبب بروز علائمی چون خونریزی می شود. علاوه بر آن در صورتی که بواسیر داخلی درجه 3 یا 4 باشد، از مقعد خارج شده و بیمار میتواند آن را لمس کرد و به داخل مقعد هدایت کند. البته هنگامی که این بیماری به این درجه از حاد بودن برسد نیازمند درمان با لیزر است.
شما عزیزان می توانید با مشاهده عکس بواسیر داخلی که در ادامه آن را قرار دادیم، با آن آشنا شوید.

تصویر بواسیر داخلی

عکسی که مشاهده می کنید نمونه ای از بواسیر داخلی حاد است که تنها با استفاده از لیزر قابل درمان است.

تصویر بواسیر داخلی

تصویر بالا که از نمای درونی روده بزرگ گرفته شده برخی از عروق متورم شده بواسیری را نشان می دهد. این رگ های هموروئیدی به تدریج پیشرفت کرده و از مقعد خارج می شوند و سبب بروز هموروئید داخلی درجه 4 می شوند.

عکس بواسیر خفیف

در زمان بروز، بیماری بواسیر خفیف است و اگر فرد بیمار به فکر درمان نباشد، ممکن است دچار مشکلی جدی تر شود. زمانی که فرد علائمی چون تورم، درد یا حتی خون به روی دستمال مشاهده می کند بهتر است برای درمان اقدام نموده تا از پیشرفت بیماری جلوگیری نماید.

تصیر بالا که مشاهده می کنید، عکس هموروئید خفیف است که در مراحل ابتدایی خود است. بی توجهی و عدم درمان این نوع بواسیر سبب نوع حاد بواسیر می شود.

عکس بواسیر بادی

بواسیر بادی یا ترموبوزه نوع دیگر از بواسیر می باشند که به صورت گوشتهایی بادکنک مانند از مقعد بیرون زده و فعالیت های روزانه فرد از جمله نشستن و بلند شدن را مختل می سازد. هنگامی که دچار عارضه بواسیر بادی شدید، سعی بر فشار دادن یا به داخل بازگرداندن آن نکنید چرا که ممکن است با این کار سبب آسیب رسانی و بروز دیگر مشکلات آن شوید.

تصویر بواسیر بادی

با مشاهده عکس بواسیر بادی یا ترموبوزه به نوع دقیق آن و شکل ظاهری آن آشنا شوید تا هنگام بروز این نوع از بیماری از بهترین راه درمان استفاده کنید.

تصویر بواسیر دکمه ای

بواسیر دکمه ای که به ساچمه ای نیز شناخته می شود، نوع دیگر از انواع مختلف بواسیر است.

در بواسیر دکمه ای فرد بیمار زائده هایی دکمه مانند در خارج از مقعد خود مشاهده کرده که همراه با درد و ناراحتی ایجاد می شوند.
معمولا علتهای بروز انواع بواسیر یکسان بوده و تنها علائم و ظاهر آنها متفاوت است. بنابراین هنگام مشاهده علائم به هیچ وجه سعی به بازگردان بواسیر دکمه ای نکرده و تنها از پزشک متخصص کمک بگیرید.

تصویر بواسیر دکمه ای

عکس بواسیر زنان

بیماری بواسیر در زنان نیز به همان اندازه ای که در مردان رایج است وجود دارد. البته توجه داشته باشید امکان ابتلا به بواسیر در زنان بیشتر است چرا که زنان در زمان بارداری دچار فشار و اضافه وزن شده که همین مسئله سبب بروز هموروئید در آنها می شود.

با مشاهده انواع عکس بواسیر می توانید نوع بیماری را تشخیص داده و بهترین راه درمان بواسیر را انتخاب نمایید.

تصویر بواسیر زنان

درمان بواسیر با لیزر

درمان بواسیر با لیزر هموروئید یک روش امن، بی خطر و قطعی بوده که می تواند در یک جلسه بواسیر را به طور کامل درمان نماید. این روش بسیار کم خطر بوده و به دور از هرگونه آسیب به بافت مقعد صورت می گیرد. چرا که مقعد دارای اعصاب فراوان و بسیار حساس بوده که هرگونه خطا سبب بی اختیاری فرد می شود.
لیزر بسیار کم هزینه بوده و از دوره نقاهت بسیار کوتاهی برخوردار است. علاوه بر آن این روش مورد تایید پزشکان بوده و از عود دوباره بیماری جلوگیری می نماید.

انواع بواسیر با عکس قبل و بعد از درمان

درمان بواسیر یک یاز دغدغه های بیمارانی است که به این بیماری دچار می شوند. مقعد یک ناحیه بسیار حساس بوده که کوچکترین اشتباه در شیوه درمان سبب بروز عوارضی چون بی اختیاری می شود. لیزر یکی از روشهای درمانی موثر، بی خطر، کم هزینه و بدون درد بوده که امروزه کاربرد بسیار بالایی در درمان انواع بواسیر دارد.

تصویر قبل و بعد از درمان بواسیر

تصویر بالا نمونه ای از تصویر قبل و بعد از درمان بواسیر با لیزر می باشد که بدون هیچگونه عارضه و آسیب بافت هموروئید به طور کامل برداشته شده است.

50 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • من ی سری علایم دارم ولی شبیه به عکس بواسیر که گذاشتید نیستویزیت انلاین دارین؟

  پاسخ
  • روز شما بخیر، خیر متاسفانه انجام معاینه به صورت حضور در کلینیک شکل میگیرد تا بیماری دقیق شناخته شود.

   پاسخ
 • سلام دکتر من بواسیر دارم اما نمی‌دونستم این بیماری چند نوع مختلف داره. از روی عکس بواسیر بادی فهمیدم بیماری من از نوع بادی هست که می‌خوام زودتر درمانش کنم چون دردش خیلی شدید شده چطوری میتونم نوبت بگیرم برای لیزر؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر؛ جهت دریافت وقت معاینه و نوبت لیزر با شماره 02188786734 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 • دکتر میخواستم بدونم چطوری بواسیر داخلیو تشخیص بدیم؟مثلا با دیدن عکس بواسیر بادی یا خارجی میشه فهمید بیماری بواسیره اما نوع داخلیو که نمیتونیم ببینیم چی؟

  پاسخ
  • با مشاهده علائم اولیه مانند خونریزی مقعدی یا درد می توانید به پزشک مربوطه مراجعه نموده و نسبت به تشخیص بیماری اقدام نمایید.

   پاسخ
 • دکتر من همورویید دارم ولی علایمش خیلی کمه. عکس بواسیر خفیف که گذاشتید داخل سایت شبیه به بیماری منه میخوام بدونم با چه روشی میشه درمانش کرد؟

  پاسخ
  • با سلام و درود دوست عزیز؛ درمان انواع بواسیر با لیزر امکان پذیر بوده که می توانید جهت دریافت وقت معاینه و نوبت با شماره 02188786734 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 • من فک میکردم هموروئید عادی دارم با این عکس بواسیر بادی که دیدم مطمعن شدم. میشه بگید چطوری وقت معاینه بگیرم

  پاسخ
 • سلام و خسته نباشید معاینه با عکس بواسیر ندارید؟ من واقعا حضوری نمیتونم و خجالت میکشم

  پاسخ
  • سلام و درود؛ خیر به دلیل عدم تشخیص دقیق معاینه آنلاین نداریم. علاوه بر آن سلامتیتان بسیار مهمتر از شرم و خجالت است به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام دکتر من یه توده کنار مقعدم احساس میکنم اما تاحالا ندیدم ازش خون بیاد یا خودش بیاد بیرون فقط درد احساس میکنم شبیه هیچکدونم از عکس بواسیر که گذاشتید نبود.

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز ممکنه شما به بواسیر داخلی دچار شده باشید اما برای تشخیص دقیق تر بهتره که به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • خسته نباشید؛ با عکس های بواسیر بادی فهمیدم منم بواسیر بادی دارم با لیزر درمان میشه؟

  پاسخ
  • سلام و دروددوست عزیز بله امکان درمان بواسیر با لیزر وجود دارد که تنها در یک جلسه انجام می شود.

   پاسخ
 • سلام دکتر من 17 سالمه چند روزه کنار مقعدم یه چیزه مثل توده بود که شبیه به عکس بواسیر که شما گذاشتید هست باید چیکارش کنم که درمان بشه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز، با توجه به به ناشناخته بودن نوع هموروئید که شما به آن مبتلا شده اید نمی توان تشخیص داد، بنابراین می بایست با مراجعه به پزشک نسبت به نوع آ« و نحوه درمان اقدام نمایید. این نکته را نیز به یاد داشته باشید لیزر بهترین شیوه درمان هموروئید به شمار می رود.

   پاسخ
 • دکتر من یه توده کنار مقعدم داشتم که الان عکس بواسیرارو که دیدم شبیه به اینها است. باید چیکار کنم از بین بروند؟

  پاسخ
  • سلام و وقت بخیر، درمان شما می تواند با روش لیزر امکان پذیر بوده و از نتایج خوبی برخوردار باشد. می توانید جهت دریافت نوبت با ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 • آیا بواسیر با عکس معاینه و درمان می شود؟ بنده به دلیل احساس شرم و خجالت نمیتوانم برای معاینه حضوری بیایم.

  پاسخ
  • سلام خیر پزشک متخصص می بایست به طور دقیق مقعد را معاینه نموده و میزان حاد یا خفیف بودن آن را بررسی نماید. علاوه برآن برای درمان بواسیر می بایست حتما به صورت حضوری مراجعه شود.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید میشه بگید از کجا بفهمیم بواسیر داخلی داریم؟ عکس بواسیر داخلی که گذاشتید نشون میده کسی که هموروئید داخلی بگیره خودش نمیفهمه. پس چطوری باید درمانش کنه

  پاسخ
  • سلام و درود؛ شما در صورت مشاهده علائمی چون خونریزی، درد و دیگر علائم هموروئید داخلی م یتوانید به کلینیک نشیمنگاه مراجعه نموده ونسبت به معاینه و درمان اقدام نمایید.

   پاسخ
 • عکس بواسیر بادی رو هم میشه قرار بدید تو سایت دکتر؟ من دچار هموروئید شدم اما به نسبت عکسهای بواسیر که قرار دادی خیلی بیشتر باد داره

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله حتما. شما به به بواسیر بادی حاد مبتلا شده اید که بهتر است تحت درمان با لیزر قرار بگیرید.

   پاسخ
 • دکتر بواسیر بادکنکی هم با لیزر درمان میشه؟ بیماری من مثل عکس بواسیر بادی هست که گذاشتیداما من انقدر راهای درمانی مختلفو تست کردم و نتیجه ندیدم فکر میکنم این بیماری تا اخر عمر قراره همراهم بمونه

  پاسخ
  • با سلام و درود؛ شما می توانید به عنوان آخرین روش، درمان بواسیر با لیزر را انتخاب نمایید و برای همیسه با این بیماری خداحافظی کنید.

   پاسخ
 • دکتر من یه مدته یه چیزی مثل گوشت از مقعدم اویزونه که مثل عکس بواسیر خفیفه بالا هست فکر کنم. الان این بواسیره؟ من باید چیکارش کنم؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله احتمال مبتلا شدن به بواسیر دارید. باید حتما با معاینه پزشک متخصص نسبت به درمان آن با لیزر اقدام نمایید.

   پاسخ
 • معصومه فلاح
  آگوست 3, 2022 2:04 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من یه ماهه یه براومدگی مثل گوشت اضافه دارم رو مقعدم میشه متوجه شدم شبیه تصاویر و عکس بواسیر هست. ممکنه منم به این بیماری مبتلا شده باشم؟ هیچ علائمی هم ندارم و فقط موقع نشستن این گوشت اضافه اذیت میکنه. درد سوزش و خارش هم ندارم 34سالمم هست

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله ممکنه شما به بواسیر داخلی یا خارجی مبتلا شده باشید که با معاینه متخصص تعیین می گردد.

   پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر باشه ممنون از مطالبتون. گوشت اضافه ای کنار مقعدم در اومده که شبیه به عکس های بواسیر است و من شک کردم که شاید بواسیر گرفته باشم. ممکنه براتون از بیماری خودم عکس بفرستم تا من را دقیق تر راهنمایی کنید من در استان کرمان هستم و در حال حاضر شرایط مراجعه حضوری ندارم

  پاسخ
 • بهناز هاشمی
  آگوست 13, 2022 4:06 ب.ظ

  یه گوشت اضافه کنار مقعدم در اومده چند روزه که نه درد داره نه میسوزه نه میخاره اما شبیه به عکس بواسیر بادی هست ممکنه دردش بعدا شروع شه؟ اگه بخام قبل از اینکه درد بگیره درمانش کنم باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • بله امکان بروز درد وجود دارد. شما می توانید با مراجعه حضوری و معاینه در کلینیک نشیمنگاه لیزر بواسیر انجام دهید.

   پاسخ
 • عکس بواسیر آخه به چه کاری میاد دوستان پاشید برید درمانش کنید دیگه

  پاسخ
 • من حس میکنم بواسیر ترومبوزه گرفتم میتونم عکس بواسیرمو بفرستم براتون ببینید درسته یا نه؟

  پاسخ
 • ممنون از عکسایی که از بواسیر قرار دادید تو سایت بسیار راهنما و کارآمد بود

  پاسخ
 • منم میتونم عکس بواسیر خودمو ارسال کنم تا ببینید اصلا بواسیر هست یا دارم با بیماری دیگه ای اشتباه میگیرمش؟

  پاسخ
 • عکس هموروئید میتونه نشون بده فرد چقد درگیر بیماری شده؟

  پاسخ
 • من دمه مقعدم یه چیزی در اومده مثل گوشته مثل این عکس بواسیرهایی هست که اینجا میبینم خجالت میکشم برم دکتر چیکار کنم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بیمار شدن دلیلی برای خجالت ندارد بهتر است سریعا به متخصص مراجعه نمایید.

   پاسخ
 • سلام من ۴سال پیش بواسیر داشتم یعنی رفتم دکتر گفت بواسیره بعد با دارو پاماد حل شدو دیگه نیازی به عمل نبود
  الان دوباره یچیزی شبیه اون در اومده میتونم اون داروهای قبلیرو مصرف کنم؟ یا نیاز به عمل دارم؟

  پاسخ
  • در صورتبکه علائم مشابه به دفعه قبل دارید به مدت 2هفته از دارو ها استفاده کنید؛ در صورت عدم بهبودی به متخصص مراجعه کنید چراکه مصرف بیش از اندازه این دارو ها سبب حاد شدن بیماری می گردد.

   پاسخ
 • عکس بواسیر تازه قرار میدین؟ ممکن است بواسیر وقتی درمان نشود سرطان شود؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات
فهرست