عکس شقاق یا فیشرمقعدی

ژانویه 11, 2021
عکس شقاق یا فیشرمقعدی

چطور بیماری شقاق یا فیشر را با عکس شقاق تشخیص دهیم ؟ شقاق، فیشر یا زخم مقعدی از انواع بیماری های مقعدی است که یکی از دلایل آن، یبوست های طولانی میباشد. 

شقاق در واقع زخمی در عضلات کنترل کننده مقعد است که تا ناحیه داخلی کانال امتداد پیدا کرده است و برای فرد بسیار دردناک میباشد.

در ادامه عکس هایی از شقاق مقعدی را نشان داده ایم تا با دیگر بیماری هایی مانند بواسیر اشتباه گرفته نشود. 

تشخیص شقاق

در صورتی که لایه داخلی عضله مقعد آسیب دیده باشد، شقاق مقعدی رخ میدهد و این بیماری دارای علائم واضح مانند درد، سوزش خارش و حتی در موارد شدید خونریزی و عفونت میباشد.

تماس با ما

برای تشخیص دقیق شقاق و رزرو وقت با کلینیک نشمنگاه تماس بگیرید.

عکس شقاق یا فیشر

ههمانطور که در عکس های فیشر یا شقاق مشاهده میکنید، در صورتی که فیشر حاد باشد به شکل پارگی جزئی و شبیه به اشک میباشد و اگر شقاق مزمن علاوه بر زخم و پارگی همراه با درد و تورم و حتی به همراه بافت اضافی است که درمان آن سخت تر است.

انواع روش های درمان 

درمان شقاق با لیزر : این روش بدون نیاز به بی بیهوشی برای برداشتن زخم مقعد استفاده میشود و فرد میتواند از فردای آن روز به کارهای روزمره خود ادامه دهد.

این روش قطعی است و بیماری بعد از جراحی لیزر عود نمیکند.

مشاوره در واتس اپ

درمان با پماد : انواع دارو و پماد برای درمان شقاق وجود دارند که میتوانید بر اساس شرایط هر یک از آنها استفاده کنید البته در صورتی که در مراحل اولیه بیماری باشید می توانید با دارو آن را درمان کنید.

درمان خانگی : درمان خانگی نیز مانند درمان با دارو در صورتی که بیماری شدید نباشد، نتیجه میدهد .