1. خانه
 2. کیست مویی
 3. بهترین دکتر کیست مویی در تهران چه تخصصی دارد و کیست؟

بهترین دکتر کیست مویی در تهران چه تخصصی دارد و کیست؟

تصویر دکتر کیست مویی

کیست مویی یک بیماری عفونی می باشد که پزشک متخصص می بایست آن را با روش های لیزر یا عمل جراحی کیست مویی تخلیه و درمان کند. ما قصد داریم با هدف بهبود بیماری شما عزیزان، با معرفی بهترین متخصص و دکتر کیست مویی و پاسخ به برخی سوالاتی که برای شما ایجاد می شود از جمله شدت بیماری و تخصص مورد نیاز پزشک شما را آگاه سازیم. بنابراین برای مراجعه به بهترین متخصص کیست مویی و شناخت بیماری نیاز به مطالعه و تحقیق دارید که ما در این مطلب از کلینیک نشیمنگاه آن را بازگو خواهیم کرد.

مشاوره با بهترین دکتر کیست مویی

جهت درمان کیست مویی با تنها در یک جلسه لیزر و کمترین هزینه دکمه تماس را فشار دهید.

Proctologists and anorectal surgeons are medical specialists who can efficiently diagnose and treat pilonidal sinuses.

پروکتولوژیست ها و جراحان آنورکتال متخصصین پزشکی هستند که می توانند به طور موثر سینوس های پیلونیدال را تشخیص داده و درمان کنند.

pristyncare.com

کیست مویی چیست؟

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال که به نام موی برگشتنی نیز شناخته می شود، عارضه ای است که از برگشتن یا تاخوردن مو درون پوست ایجاد می شود. به طوری که معمولا در بین کفل ها و بالای خط باسن حفره ای پر از مو و عفونت در زیر پوست جمع شده و موجب بروز برخی علائم در فرد می شود.
علائم کیست مویی در ابتدای به وجود آمدن آنچنان حاد نیست و درد زیادی دارد تنها با برآمدگی و حفره حفره شدن پوست همراه است. با گذشت زمان سینوس عفونی تر شده و شروع به ترشح چرک و عفونت می کند. این ترشحات دارای بوی بد بوده و درد را برای بیمار به همراه می اورد.

بیشتر بدانید: کیست مویی چیست؟

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال چیست

چه زمانی به دکتر کیست مویی مراجعه کنیم؟

بیماری کیست مویی در ابتدای پدید آمدن،علائم نسبتا کمی از خود نشان می دهد. کیست مویی به محض پیشرفت و حاد شدن، نشانه هایی چون احساس درد شدید، ترشح عفونت، سوراخ شدن پوست و بیرون آمدن مو از ناحیه، درد هنگام نشستن و تحرک، برجستگی توده ای در محل، قرمزی، سوزش و در موارد حاد تب از خود نشان می دهد. در این هنگام مراجعه به پزشک الزامی می باشد. عدم مراجعه به پزشک پس از مشاهده علائم و بی تفاوتی به آن می تواند موجب پیشرفت کیست مویی و آسیب رساندن آن به نخاع شود.
زمانی که کیست مویی حاد باشد و درمان با دارو امکان پذیر نباشد، استفاده از روش درمانی چون عمل جراحی لیزر موثر بوده و نتیجه 100 درصد به بیمار می بخشد. بنابراین بهترین زمان مراجعه به دکتر کیست مویی، هنگام مشاهده ابتدایی ترین علائم بیماری می باشد.

برای کیست مویی باید به چه دکتری مراجعه کرد؟

جراح عمومی، دکتر پوست، پزشک عمومی، از پزشکانی هستند که در صورت مشاهده علائم کیست مویی می توانید به آنها مراجعه کنید.
اما باید بدانید انتخاب یک پزشک ماهر و با تجربه که سابقه درمان کیست مویی را داشته باشد بسیار مهم بوده و در درمان بیماری شما بسیار موثر است. چرا که پزشک معالج باید با معاینه فرد بیمار، بتواند میزان حاد یا مزمن بودن کیست مویی را تشخیص داده و توانایی انتخاب بهترین شیوه درمان را داشته باشد.
برای مثال اگر بیماری در مراحل اولیه باشد پزشک باید روش درمانی استفاده از دارو را برای بیمار تجویز کند یا اگر کیست مویی بسیار حاد باشد، پزشک با استفاده از تخصص خود شیوه درمانی جراحی یا انجام لیزر را برای بیمار تجویز کند. بنابراین بهترین دکتر کیست مویی کسی است که از تخصص و تجربه بالا برخوردار باشد.

بیشتر بدانید: درمان کیست مویی با لیزر

کیست مویی چگونه معاینه می گردد؟

از آنجایی که این بیماری دارای علائم ظاهری زیادی است، پزشک با مشاهده ناحیه و بدون انجام آزمایش و تست می تواند آن را تشخیص داده و اقدام به درمان آن کند. اما در برخی موارد که عمق و شدت حاد بودن عارضه با معاینه فیزکی امکان پذیر نیست، بیمار ملزم به انجام برخی عکسبرداری ها شده تا شدت دقیق بیماری مشخص شود.

همچنین ممکن است دکتر متخصص کیست مویی برخی سوال از شما بپرسد تا میزان پیشرفت بیماری و نوع درمان را معین کند.

سوالاتی که دکتر کیست مویی از شما می پرسد

در هنگام مراجعه به دکتر کیست مویی، پزشک به منظور معاینه دقیق تر و بررسی شرایط برخی سوالات از شما می پرسد تا سریع تر شدت بیماری را تشخیص دهد.

 • علائم شما از چه زمانی شروع شد؟
 • آیا کیست مویی در خانواده شما سابقه دارد؟
 • آیا قبلا هم دچار این عارضه شده اید؟
 • چه چیزی باعث تشدید علائم شما می شود؟
 • سابقه مصرف دارو های هورمونی دارید؟
 • سابقه بیماری خاصی دارید؟
 • شغل شما به گونه ای است که ساعتهای زیادی نشسته اید؟
 • چه زمانی درد شما بیشتر می شود؟
 • پس از بروز علائم دچار تب شده اید؟
 • ورزش و تحرک کافی در برنامه روزانه خود دارید؟
عکس نحوه درمان دکتر کیست مویی
عکسی که مشاهده می کنید، نمونه ای از انجام لیزر توسط بهترین دکتر کیست مویی می باشد که بدون خونریزی و ایجاد برش های جراحی تحت درمان می باشد.

چه سوالی از دکتر جراح کیست مویی بپرسیم؟

زمان مراجعه به یک متخصص پرسیدن سوالات درست و هدفمند می تواند شما را با فرآیند آشنایی با درمان و مراقبت های قبل و بعد از آن آشنا کند. سوالات زیر نمونه هایی به این مظور هستند:

 • کیست مویی من چقدر حاد است؟
 • بهترین شیوه درمانی برای بیماری من چیست؟
 • طول درمان بیماری چقدر است؟
 • آیا نیاز به انجام عمل جراحی لیزر دارم؟
 • آیا بروز بیماری مربوط به مصرف داروی خاصی است؟
 • با تغییر عادات روزانه بیماری درمان می شود؟
 • برای جلوگیری از به وجود آمدن مجدد بیماری چه کارهایی انجام دهم؟

مطالعه بیشتر: هزینه لیزر کیست مویی

درمان کیست مویی توسط بهترین دکتر کیست مویی

جهت برقراری ارتباط و انجام مشاوره و معاینه حضوری یا دریافت نوبت با کلینیک نشیمنگاه تماس حاصل فرمایید.

معرفی بهترین متخصص کیست مویی در تهران

همانطور که گفته شد انتخاب متخصص و دکتر کیست مویی ماهر و با تجربه یکی از قدم های درمان کیست مویی است که بسیار موثر است. کلینیک نشیمنگاه با داشتن بهترین دکتر جراح کیست مویی و کادر حرفه ای یکی از معتبر ترین کلینیک های تهران در زمینه درمان بیماری های نشیمنگاهی از جمله لیزر کیست مویی می باشد.
بنابراین می توانید با مراجعه یا تماس با کلینیک نشیمنگاه و معاینه توسط پزشکان این مجموعه به بهترین شیوه درمان کیست مویی بپردازید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات
فهرست