1. خانه
  2. کیست مویی
  3. عکس کیست مویی کمر و انواع تصاویر سینوس پیلونیدال

عکس کیست مویی کمر و انواع تصاویر سینوس پیلونیدال

تصویر کیست مویی

 مشاهده عکس انواع کیست مویی میتواند در شناخت نوع دقیق بیماری موثر بوده و سبب شناسایی آن توسط بیماران شود. در این مطلب می توانید عکس کیست مویی کمر یا باسن را مشاهده نموده و با شیوه های درمان آشنا شوید. همچنین برخی از تصاویر مربوط به جراحی و درمان کیست مویی را نیز قرار دادیم تا بهترین شیوه درمانی را معرفی نماییم.

کیست مویی چیست؟

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال یک بیماری دردناک ناحیه نشیمنگاهی می باشد که در ناحیه بالاتر از باسن و بین دو کفل پدید می آید. کیست مویی دارای عوارضی چون درد، ترشح چرک، عفونت و حتی بوی بد است که بیماران مبتلا به آن علائم آن را مشاهده خواهند کرد.

مطالعه بیشتر: کیست مویی چیست

عکس کیست مویی کمر

مشاهده عکس کیست مویی می تواند تا حدودی به بیماران در شناسایی بیماری کمک کند. چرا که برخی از بیماران علائمی چون برآمدگی هایی مانند جوش بر روی کمر خود مشاهده می کنند اما نمی دانند این مشکل ناشی از چه بیماری است. بنابراین اگر دارای درد، ترشح عفونت و چرک از توده و برآمدگی پایین کمر(بالاتر از باسن) خود هستید، می توانید با تطابق دادن بیماری خود و عکس کیست مویی کمر به نوع بیماری خود پی ببرید.

عکس کیست مویی

نمونه تصویر کیست مویی که مشاهده می کنید بیماری به واسطه موهای زائدی که در این ناحیه وجود دارد پدید آمده و به یک توده عفونی دردناک و بد بو تبدیل شده است. به کار گیری شیوه های درمان خانگی کیست مویی در این نوع بیماری بی تاثیر بوده و هیچ علائم بهبودی برای فرد به همراه نمی آورد.

تصویر کیست مویی حاد

در دیگر عکس کیست مویی که برای شما قرار داده ایم، می توانید نوع پیشرفته تر بیماری را مشاهده نمایید. کیست مویی به واسطه درد و علائمی که در این مرحله از پیشرفت خود به همراه دارد، نیازمند درمان اساسی بوده و بی توجهی به آن عوارضی چون پخش شدن عفونت یا عوارضی چون آسیب به نخاع می شود.

تصویر درمان کیست مویی با لیزر

درمان کیست مویی به واسطه روش لیزر کیست مویی و جراحی کیست مویی به روش باز و بسته صورت میگیرد اما باید به این نکته توجه داشت که جراحی دارای عوارض بسیار زیادی بوده که به همین دلیل پزشکان لیزر کیست مویی را جایگزین این روش کرده اند.
لیزر کیست مویی دارای مزایای بیشماری چون عدم درد و خونریزی، دوره نقاهت کوتاه، هزینه کمتر و درمان کامل این بیماری بوده و بسیار پیشرفته می باشد. علاوه بر آن در این روش خبری از باقی ماندن جای زخم و بخیه نخواهد بود.

تصویر لیزر کیست مویی

تصویر جراحی؛ قبل و بعد از عمل

جراحی کیست مویی به روش باز یا بسته نیز از روشهای درمانی این بیماری است. در عکس کیست مویی درمان شده توسط جراحی می توانید به بررسی دقیق نوع برش و زخم ناشی از عمل جراحی کیست مویی را مشاهده نموده و شیوه درمانی مناسب را انتخاب نمایید.
در این روش پزشک به مقدار میزان توده زیر پوست، آن را برش داده و کیست مویی را خارج می کند. در برخی موارد پزشک زخم را بخیه می زند و در برخی موارد به همانگونه رها کرده و آن را پانسمان می کند.

عکس قبل و بعد از جراحی سینوس پیلونیدال

عکس عمل با روش جراحی باز

جراحی باز یکی از دو روش درمان کیست مویی به واسطه جراحی بوده که بسیار دردناک و با عوارض می باشد. در این روش پزشک جراحت ناشی از خارج نمودن توده را باز گذاشته و درون آن را با پانسمان پر می کند. جراحی باز از دوران نقاهت طولانی برخوردار بوده و عوارض زیادی به همراه دارد.

عکس جراحی کیست مویی باز

تصویری که مشاهده میکنید، عکس کیست مویی درمان شده توسط روش جراحی باز می باشد که پزشک آن را بخیه نزده و رها می کند. زخم ایجاد شده با گذر زمان و به ندرت بهبود خواهد یافت.

عکس عمل جراحی بسته

جراحی بسته کیست مویی به واسطه تیغ جراحی بوده و پزشک توده را خارج می نماید. با این تفاوت که پزشک کیست مویی آن را بخیه می زند و زخم را می بندد. این روش از دوره نقاهت کمتری برخوردار است اما امکان بازگشت بیماری در این روش بالاتر از شیوه دیگر جراحی یا لیزر است.

تصویر جراحی کیست مویی بسته

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات
فهرست