1. خانه
 2. مقالات
 3. اندازه آلت تناسلی مردان و بیماری های دستگاه تناسلی+عکس

اندازه آلت تناسلی مردان و بیماری های دستگاه تناسلی+عکس

تصویر آلت تناسلی

برخی از آقایان با نگرانی درباره سایز و اندازه طبیعی آلت تناسلی دچار ضعف اعتماد به نفس هستند؛ این نگرانی طبیعی بوده و در برخی افراد و بخصوص نوجوانان بسیار رایج است. در این مطلب درباره آلت تناسلی، سایز نرمال، بدنه و اعضای خارجی آن و بیماری های رایج در دستگاه تناسلی مردان مطالعه خواهیم نمود.

آلت تناسلی مردان

آلت تناسلی مردان یا به انگلیسی penis به دستگاهی پیچیده با وظایف متعددی چون خروج ادرار، برقراری رابطه جنسی و تولید اسپرم گفته می شود. آلت تناسلی بر خلاف دستگاه تناسلی زنانه خارج از بدن مردان قرار گرفته و شامل بخشهای متعدد است. البته باید گفت خارج بودن دستگاه به این معنا نیست که تمامی اجزا بیرون بوده و به داخل بدن مرتبط نیست.
آلت تناسلی مردان دارای بخش هایی است که در صورت تحریک، خون درون آن جریان یافته و دچار تغییر حالت آن می شود. این تغییر حالت شامل سفت شدن و بزرگتر شدن آلت تناسلی بوده و آن را به صورت عمودی در می آورد.

آلت تناسلی کوچک یا میکرو پنیس

کوچکی آلت تناسلی درمردان یک دغدغه ذهنی است که تصور میکنند کوچک بودن آلت تناسلیشان موجب کاهش کیفیت رابطه جنسی آنها می شود؛ همچنین بهتر است بدانید جمع شدن یا کوچک شدن آلت تناسلی مردان یک مشکل قابل حل می باشد. افرادی که از سایز آلت تناسلی خود راضی نیستند، می توانند با روشهای مختلفی مشکل کوچکی آلت را حل کنند. این عارضه گاهی ناشی از کمبود تستسترون در کودکان و نوزادان بوده که با روش تزریق تسترون قابل رفع است. در بزرگسالان نیز روشهای مشابه مانند تزریق تستسترون، جراحی و … برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد.

عکس آلت تناسلی
تصویری که مشاهده می کنید عکس آلت تناسلی مردان می باشد که به طور دقیق اعضای اصلی آن مشخص هستند. کلاهک، بدنه آلت و بیضه ها.

عوارض کوچکی الت

کوچک بودن آلت تناسلی از اندازه طبیعی و نرمال، عوارض زیادی به همراه دارد. بیشتر افراد در اولین نظر به کاهش کیفیت رابطه جنسی می پردازند اما این عارضه عوارض دیگری مانند دشواری ادرار کردن به همراه دارد.

برخی از عوارض کوچک بودن الت تناسلی عبارت اند از:

 • کم بودن امکان لقاح
 • مشکل جنسی و کاهش اعتماد به نفس
 • آسیب روحی و روانی
 • مشکل دفع ادرار

ساختار آلت تناسلی

ساختار آلت تناسلی مردان مانند زنان پیچیده نبوده و از یک بدنه و دو بیضه تشکیل شده؛ بخش خارجی آن یا آلت مردی شامل: پایه، بدن، نوک آلت، سوراخ مجرای ادرار، بیضه ها و بخش داخلی آن شامل: مجرای انزالی، کیسه منی، غده پروستات و غدد پیازی. در ادامه با برخی از بخش های اصلی این اندام آشنا و به کاربرد هرکدام خواهیم پرداخت.

بدنه آلت

به طور کلی بدنه آلت تناسلی پیچیدگی دستگاه تناسلی زنانه را ندارد و به طور کلی بخش خارجی آن از دو قسمت کیسه بیضه و خود آلت تناسلی تشکیل شده. این بدن آلت عضوی بدون غضروف و استخوان می باشد که در اثر تحریک خون درون آن جریان یافته و آن را دچار برانگیختگی می کند . این برانگیختگی نیز موجب سفت شدن آلت تناسلی (به شکل لوله ای) می شود.
هنگامی که مرد به ارگاسم یا انزال برسد منی ساخته شده در کیسه های بیضه، از آلت خارج شده و بعد از آن آلت تناسلی حالت اولیه خود را به دست می آورد.

ختنه گاه

ختنه گاه یا همان کلاهک آلت به ابتدایی ترین بخش آلت و دستگاه تناسلی مردان گفته می شود. به طور کلی و طبیعی پوستی روی آن را می پوشاند که به نوعی سبب محافظت از آن است. در اسلام بریدن این پوست جزو واجبات دین بوده و باید آن را برداشت. این عمل ختنه نامیده می شود.

فرنولوم

فرنولوم یا همان لگام محل اتصال کلاهک آلت تناسلی به بدنه آن است. این بخش یکی از حساس ترین نقاط دستگاه بوده و در زیر آلت تناسلی قرار دارد.

کیسه بیضه

کیسه بیضه در مردان دقیقا زیر آلت تناسلی قرار گرفته و جنس ماهیچه ای دارد. این کیسه وظیفه نگهداری بیضه را داشته و نقش تولید اسپرم را اجرا می کند. بیضه ها نیز قابلیت ارتجاعی داشته و با گرم شده هوا آویزان می شود همچنین زمانی که بیضه ها خنک باشند یا فرد احساس سرما کند به سمت بدن جمع می شوند.

مقعد

مقعد نیز اصلی ترین عضو برای خروج مدفوع است که در بدن همه خانمها و آقایان و حتی حیوانات نیز مشترک است. این ناحیه دارای اعصاب فراوان بوده که به همین منظور بیشتر افراد حین برقراری رابطه جنسی از مالش این ناحیه لذت میبرند. عدم رعایت نکات بهداشت یا رفتاری سبب بروز بیماری های مقعدی در افراد شده و آنهارا تحت تاثیر قرار می دهد. زگیل مقعد، گشادی مقعد، بواسیر یا شقاق از جمله این بیماری ها هستند.

تماس با کلینیک نشیمنگاه

در صورت مشاهده علائم بیماری های مقعدی دکمه تماس را لمس نموده تا با مشاوران ما در ارتباط باشید.

چه موقع آلت تناسلی کوچک است؟

به طور کلی اندازه نرمال آلت تناسلی بیشتر از 9 سانتی متر شناخته می شود به این دلیل که طول دهانه رحم 10 الی 13 سانت است. زمانی که آلت تناسلی مرد کمتر از 9 سانتی متر (در حالت نعوظ ) باشد، می توان گفت فرد دچار عارضه کوتاهی آلت تناسلی بوده و می بایست تحت درمان قرار گیرد.
جهت درمان تمامی عارضه های ناشی از بیماری های مردانه یا کوتاهی آلت تناسلی فرد با مراجعه به اورولوژیست تحت درمان قرار گیرد. همچنین در برخی افراد چاق، به دلیل انباشته شدن بافت چربی به دور آلت تناسلی، موجب کوچک به نظر رسیدن آلت شده و اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

علاوه بر آن علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان را نیز می توان عوامل وراثتی یا ژنتیک دانست که غیر قابل تغییر هستند.

عکس علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان

نقش سایز آلت تناسلی در رابطه جنسی

اندازه نرمال آلت تناسلی در حالت به اصطلاح سفت شده یا نعوظ به طور کلی بین 9 الی 17 سانتی متر می باشد. البته این اندازه در حالت خارج از نعوظ و طبیعی بین 8 تا 9 سانتی متر بوده و بر اساس سن افراد متفاوت است. سایز آلت تناسلی در برقراری رابطه جنسی تاثیری نداشته و بخش مهم آن که رضایت طرفین را به همراه می آورد ملایمت، تحریک و علاقه است. بنابراین نگرانی آقایان درباره سایز نرمال آلت تناسلی بیهوده است.

راه های بزرگ کردن آلت تناسلی مردانه

به طور کلی راه های زیادی برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد که افراد می توانند با به کار گیری آنها اقدام به بزرگ کردن آلت تناسلی خود کنند. اما باید این نکته را بدانند برخی از دارو ها جنبه تبلیغاتی داشته و صرفا از نتیجه مثبت برخوردار نیستند. بنابراین در انتخاب شیوه مناسب حتما دقت بفرمایید.

برخی از راه های بزرگ کردن آلت تناسلی عبارت اند از:

 • قرص های افزایش سایز آلت تناسلی
 • تزریق ژل
 • کاهش وزن (افرادی که چربی اضافه ناحیه شکم دارند)
 • ژل های افزایش حجم و سایز
 • آمپول ها و دیگر روشهای طب سنتی

انواع بیماری های مردانه

دستگاه تناسلی مردان نیز می تواند تحت تاثیر انواع بیماری ها قرار می گیرد. به طور عمده این بیماری ها، به بیماری های اورولوژیک شناخته شده و توسط اورولوژیست قابل درمان هستند. در ادامه با برخی از این بیماری ها آشنا خواهیم شد.

واریکوسل

واریکوسل بیماری است که رگهای درون بیضه فرد به دلیل وجود اختلالات سبب بزرگ شدن و اختلالات خونرسانی می گردد. این عارضه معمولا با درد یا اختلالات ناباروری همراه بوده که سبب مشکلات باروری فرد می شود.

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی یا ویروس hpv یکی از شایع ترین بیماری های ناحیه تناسلی بوده که در اثر تماس با پوست آلوده منتقل به افراد منتقل می گردد. این عارضه می تواند تمامی دستگاه تناسلی مردان از جمله آلت تناسلی و بیضه را تحت تاثیر قرار داده و آن را مملو از زگیل نماید. زگیل ها نیز در صورت بی توجهی و عدم به کار گیری راهکار مناسبی برای درمان مانند لیزر زگیل تناسلی افزایش یافته و تمامی نواحی را به خود درگیر می کنند.

بیشتر بخوانید: زگیل تناسلی چیست؟

عکس آلت مبتلا به زگیل تناسلی
عکی نمونه ای از زگیل تناسلی که الت تناسلی مرد را درگیر کرده و باعث بروز زائده های گوشتی و ناخوشایند بر سطح پوست شده

سرطان بیضه

سرطان بیضه در بین آقایان به گونه ای است که با بروز توده ای بدون درد ظاهر می شود. رشد غیر طبیعی بیضه، سابقه ابتلا به بیماری های سرطان بیضه، ضعف سیستم ایمنی بدن یا ویروس های مربوطه، درد و ناراحتی بیضه، جمع شدن ناگهانی مایع منی، درد، سفت شدن بیضه ها، درد کمر از علتها و علائم سرطان بیضه هستند.

تبخال تناسلی

بیماری تبخال تناسلی از شایع ترین بیماری های مقاربتی است که امروزه در بین افراد به چشم می خورد. تبخال تناسلی معمولا با زگیل تناسلی اشتباه گرفته شده و تقریبا علائمی یکسان با این عارضه دارد. علائمی چون سوزش و خارش، تب، درد، مشاهده تاول های خونی و یا پر آب همراه است.

سرطان پروستات

سرطان پروستات به طور کلی یکی از شایع ترین عارضه هایی است که در بین آقایان به چشم میخورد. رشد نا متناسب سلول ها در غده پروستات است. این عارضه سبب بروز علائمی چون مشکلات جنسی، ادراری، درد و سر شدن شده و ناحیه لگن و کمر را تحت تاثیر قرار می دهد.

کج بودن آلت تناسلی

کج بودن یا خم بودن آلت تناسلی مردان بیماری ناشناخته ای نیست اما چندان شایع نبوده و افراد کمی به این عارضه مبتلا می شوند. کجی آلت تناسلی مردان معمولا به دلایلی چون وارد کردن ضربات ناشیانه حین برقراری رابطه جنسی مقعدی یا عادی، سبب منحرف شدن بدن آلت تناسلی می گردد.

سوالات متداول

168 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آقای دکتر ممکنه تصویر واضح از دستگاه تناسلی مرد قرار بدید داخل سایت؟

  پاسخ
 • سلام دکتر من پسرم 18 سالم هست و خیلی اعتماد به نفس پایینی دارم و همش فکر میکنم آلت تناسلی کوچکی دارم. علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان در چیست؟ آیا امکان رشد در من وجود دارد یا سن رشد را رد کردم؟

  پاسخ
  • دوست عزیز آلت تناسلی کوچک بر اساس مقیاس کوچکتر از 7سانت در حالت نعوظ گفته می شود. بهتر است اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و در صورت امکان با یک تراپیست صحبت کنید.

   پاسخ
 • سلام دکتر شنیدم آلت تناسلی میشکنه واقعا الت تناسلی مردان قابلیت شکستن داااااره؟؟؟؟

  پاسخ
 • اندازه الت تناسلی به چی بستگی داره؟ ینی کوچیک یا بزرگ بودن الت تناسلی میتونه ارثی باشه؟

  پاسخ
 • اندازه الت تناسلی تا باید چقدر باشه تا نرمال حساب شه؟

  پاسخ
 • من فوبیای اینو دارم الت تناسلیم بشکنه

  پاسخ
 • آیا وارد شدن آلت تناسلی مردانه به مقعد موجب خونریزی می شود؟

  پاسخ
  • بله دوست عزیز ممکن است این اتفاق بی افتد . از انجام آن خود داری کنید.

   پاسخ
  • موجب خون ریزی مقعد میشه یا خود الت؟

   پاسخ
   • موجب خونریزی مقعدی می شود؛ اما در برخی موارد به دلیل تنگ بودن مقعد ممکن است آلت تناسلی نیز موجب آسیب پوستی یا حتی شکستگی آلت شود

 • آلت تناسلی همسر من خیلی کوچیکه باید چیکار کنه؟

  پاسخ
 • ببخشید کوچکی یا علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان به چی بستگی دارد؟ من 15 سالم هست و میخوام بدونم با چه روشهایی میشود آلت تناسلی را بزرگ کرد؟

  پاسخ
  • شما در سن رشد قرار دارید؛ بزرگی یا کوچکی آلت تناسلی مردان نیز به نژاد یا موارد ارثی بستگی دارد.

   پاسخ
 • سلام دکتر سوالی داشتم از خدمت شما؛ بی ادبی نباشه اما کوچک یا علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان چیه؟ ممکنه کسی که کوچکی آلت داشته باشه بیمار باشه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بزرگی یا کوچکی آلت تناسلی مردان مسله نرمال و طبیعی می باشد. کوچکی آلت زمانی اختلال حساب می شود که فرد در حالت نعوظ آلت تناسلی کوچکتر از 8سانت داشته باشد.

   پاسخ
 • سلام
  اخیر تعدادی از پزشکان می گویند با جراحی از راه قطع کردن لیگامتی که آلت را به استخوان شرمگاهی وصل کرده بین ۲ تا ۴ سانتی متر به درازای آلت اضافه میکنند . آیا این جراحی مفید است و در نعوظ مرد مشکلی ایجاد نمیکند؟
  و آیا واقعا این ۲تا۴ سانتی متر با جراحی اضافه میشود

  پاسخ
 • سلام دکتر من مشکلی دارم که اعتماد به نفسمو کامل ازم گرفته و حس میکنم نمیتونم هیچوقت ازدواج کنم . الت تناسلی من در حالت نعوظ 5سانت میشه 19سالمه و خیلی نگران و افسرده شدم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز حتما مشکل خود را با یک تراپیست در میان بگذارید.

   پاسخ
  • سلام من ۲۰ سالمه التم درحالت نعوض ۵ سانته چیکار کنم از درس حطا تو عمرم وارد هیچ گونه رابطه جنسی نشدم

   پاسخ
   • دوست عزیز دریافت مشاوره و معاینه پزشک الزمایست؛ چرا که ممکن است بعدا به مشکلات جدی برخورد کنید

 • سلام دکتر من چند وقته دارم افسردگی میگیرم حس میکنم آلت تناسلی کوچیکی دارم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز الت تناسلی کوچک به الت های کوچکتر از4سانت در حالت نعوظ گفته می شود. در صورتیکه در این شرایط قرار دارید به متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ
 • خسته نباشید من فکر میکنم الت تناسلیم خیلی کوچیکه به خاطر اینکه از دوستام میپرسم همه عددای زیاد میگن ولی من کلا 9 ، 10 سانته . 16سالمم هست ممکنه باز رشد کنم؟

  پاسخ
 • سلام دکتر من جدیدا روی آلت تناسلیم یه سری دونه زده که نمیدونم برا چی اینطوری شده خیلی نگرانم کرده

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز ممکن است به زگیل تناسلی مبتلا شده باشید بهتر است به متخصص مراجعه کنید تا علت عارضه را بررسی نماید

   پاسخ
   • سلام دکتر ببخشیدآلت من خیلی کچک هست کمتر ۶سانت چکاربایدکرد

   • سلام دوست عزیز به متخصص مربوطه مراجعه نمایید.

   • سلام دکتر جان من صبح به صبح قلنجش رو‌میشکنم الت تناسلی عرض ۱۷ و به طول ۲۱ دارم ولی همش فکر میکنم الت کوچکی دارم گرمی بدن هم دارم که پدرم رو درآورده ماندم برای این گرمای بدن چه کنم که خودم رو خراب نکنم روزی دوبار یا هرچندروز یک باز این اتفاق برآن میفته فکرم رو درگیر کرده من ۳۸سالمه و مجرد هستم همش دنبال رابطه هستم شب و روزم شده این چگونه من این گرمای بدن رو بیارم پایین سرکه سیب خوردم کشمش مویز خیلی چیزهای دیگه که دارم میخورم خسته شدم لطفا کمک کنید

   • سلام دوست عزیز خود ارضایی یک کار اشتبا و پر عوارض است. راه حل درست آن مراجعه به یک سکس تراپیست یا ازدواج است.

  • رضا ۰۹۱۸۱۶۲۱۳۳۶
   مارس 9, 2023 12:03 ق.ظ

   سلام من مردی ۶۵ساله هستم مدت ۲سالی هست که الت تناسلی من به طرف پایین کج شده ودر ناحیه بیصه دچار خارش وهنگام خاراندندردناک وحساس است جدیدا از کجی کمی بهتر شده ولی خیلی کوچک شده ازناحیه کمر الت نازک شده باید چه کنم آیا درمان وجود دارد دچارافسردگی شده‌ام لطفا کمکم کنید

   پاسخ
   • سلام دوست عزیز به یک متخصص بیماری های مردان یا اورولوژیست مراجعه کنید

 • سلام اقای دکتر یه روش خانگی برای بزرگ کردن الت تناسلی میگید

  پاسخ
 • خسته نباشید دکتر چطوری میشه تشخیص داد یه نفر الت تناسلی نرمالی داره؟

  پاسخ
  • با توجه به اندازه های ذکر شده در بالا میتواند یمیزان نرمال یا غیر طبیعی بودن آن را تشخیص دهید.

   پاسخ
 • من 16سالمه و حس میکنم الت تناسلی کوچیکی دارم باید چه دکتری برم؟

  پاسخ
 • الت تناسلی من یه زخم کوچیک روش دراومده دردم نداره یه جا خونده بودم زخمای اینطوری سرطانه درسته؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز حتما به یک متخصص بیماریهای مردان مراجعه کنید. زخم های بدون دردعلائم خوبی نیستند.

   پاسخ
 • سلام دکتر من احساس میکنم نسبت به بقیه هم سال هم سال هایم الت تناسلی کوچک تری دارم میخواستم بدونم علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان چیه؟ پس چرا برای من کوچک است؟

  پاسخ
  • بزرگی الت تناسلی می تواند به صورت ژنتیک یا ارثی باشد. همچنین اندازه طبیعی الت تناسلی در حال ت نعوظ 9سانتی متر بوده و به کمتر از آن الت تناسلی کوچک گفته می شود

   پاسخ
 • ممکنه یه تصویر واضح از دستگاه تناسلی مرد قرار بدید رو عکس قسمتای مختلفشو رسم کنید

  پاسخ
 • سلام و عرض خسته نباشید بنده مدتیه اطراف آلت تناسلیم دانه هایبسیار ریز میبینم ایا ممکنه زگیل تناسلی باشند؟ یا امکان دارد که عکس آلت و زگیل را برایتان بفرستم بنده رو راهنمایی بفرمایید؟

  پاسخ
 • علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان چیه؟ به تغذیه بستگی داره؟

  پاسخ
 • بهنام آقایی
  مارس 16, 2023 5:25 ب.ظ

  من ی حالتی زیر آلت خودم
  در انتهای آلت که مثل دست آدم ضربه ای میخوره خون جمع میشه اما تون سیاست تما برای رنگ خودش هست…
  عفونت هم نی…
  میشه عکسش رو براتون جایی شخصی بفرستم تا مشکلم رو لطف کنین بگید…

  ممنون میشم و جبران کنی۹.م ایشالا…

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز خیر امکان معاینه به صورت انلاین وجود ندارد. علاوه بر آن درمان عارضه و بیماری های مردان در تخصص کلینیک ما نیست

   پاسخ
 • علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان چیه؟ عکس دارید بزارید؟ من اقایی هستم که به خاط ر بزرگ بودن الت تناسلیم کسی باهام از پشت رابطه برقرار نمیکنه خیلی ناراحتم

  پاسخ
  • برقراری رابطه مقعدی از پایه رفتاری ناپسند و اسیب رسان می باشد که بهتر است از ان خود داری شود

   پاسخ
 • تصویر واضح از دستگاه تناسلی مرد چه کمکی میتونه بکنه که انقد همه دنبال عکسش اخه

  پاسخ
 • سلام من 16 سال دارم و آلت تناسلی من بیش از حد واقعا خیلی مجاز بزرگ است میخوام باز هم رشد کند
  هنوز جای بزرگ شدن هست
  و این رو میدونم که بزرگی ارثی هست

  پاسخ
 • سلام دکتر پسری ۱۴ ساله هستم که التم در حالت نعوظ ۱۱.۵ سانت هست شاید بگید طبیعیه اما چیزی که نگرانم کرده این هست که التم حدودا ۱.۵ هست رشدی نکرده ایا دوباره رشد میکنه لطفا جواب بدین خیلی نگرانم

  پاسخ
 • سلام ۱۴ سالمه التم حالت نعوظ ۱۱.۵ سانته اما التم یه سال و نیم هست رشد نکرده ایا مجدد رشد میکنه ؟ لطفا جواب بدین

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز امکان رشد تا 18 سالگی وجود دارد در صوترکیه نگرانی شما بیش از اندازه است به متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ
 • احمد بهزاد
  می 3, 2023 12:32 ب.ظ

  سلامخسته نباشید الت تناسلی من دچار خارش شده باید چیکار کنم؟

  پاسخ
 • صادق نزاد
  می 10, 2023 10:49 ق.ظ

  میشه بهم بگید اندازه نرمال آلت تناسلی چقدره؟ من از هر دوستم پرسیدم یه عدد میگه که اصلا برای من اونقدر نیست من خیلی نگرانم جای رشد دارم؟ 15سالمه

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز اندازه نرمال الت تناسلی 9تا 13سانت می باشد. بله جای نگرانی نیست همچنین به به صحبتای همسالان خود توجه نکنید

   پاسخ
 • اگر آلت تناسلی یک فرد واقعا کوچک باشد چه میشود؟

  پاسخ
  • کوچکی آلت تناسلی سبب اختلال در رابطه جنسی و کاهش اعتماد به نفس میشود

   پاسخ
 • نوک آلت تناسلیم اندازه چند ساعت زخم شده ملتهبه و خیلی میسوزه

  پاسخ
  • خطر ابتلا به بیماری های جنسی وجود دارد. به صورت حضوری به متخصص مراجعه نمایید.

   پاسخ
 • آلت تناسلیم خیلی داره اذیت میکنه چند وقته درد دارم همش تو بیضه و خود الت

  پاسخ
  • حتما و حتما به یک متخصص مراجعه نمایید. درمان مشکلات آقایان در تخصص مجموعه ما نیست

   پاسخ
  • حاجی فیروز
   آگوست 30, 2023 5:55 ق.ظ

   سلام دکتر جان طول آلتم ۲۵ سانته قطرش هم ۱۷ با هر خانمی میخوام ازدواج کنم قبول نمیکنه چکار باید انجام بدم میشه از طول قطرش کم کرد

   پاسخ
 • علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان چیه؟ من حس میکنم الت تناسلیم کوچیکه باید چیکار کنم مثل بقیه شم لطفا مسخره نکنید و کمکم کنید

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز در صورتی که الت تناسلی شما کوچکتر از 9سانت در حالت نعوظ می باشد به متخصص مربوطه مراجعه نمایید

   پاسخ
 • الت تناسلی که زخم بشه نشونه چیه؟

  پاسخ
  • آلت تناسلی معمولا در اثر ابتلا به بیماری های جنسی پیدا میشود؛ بهتر است به متخصص مراجعه کنید

   پاسخ
 • آلت تناسلی من چند تا دونه ریز زده خیلی هم خارش داره یکم هم قرمز شده اطرافش باید چیکار کنم؟ یعنی از شریک جنسیم این بیماریو گرفتم؟

  پاسخ
  • حساسیت ها یا بیماری های امیزشی از دلایل ابتلا به این عارضه می باشند

   پاسخ
 • من مشکل کج بودن آلت تناسلی رو دارم چیکار کنم صاف شه

  پاسخ
 • بنده دچار اختلال نعوظ شدم چیکار کنم 40 سالم هست توروخدا کمک کنید زندگیم داره بهم میخوره

  پاسخ
 • سلام و خسته نباشید میتونم بپرسم سایز آلت تناسلی ربطی به هیکل و اندازه قد داره؟

  پاسخ
 • ببخشید اندازه نرمال آلت تناسلی پسر 17ساله چقدره؟

  پاسخ
  • سایز نرمال آلت تناسلی در مطلب ذکر شده. کوچکی و بزرگی الت تناسلی نیز می تواند یک عامل ارثی باشد.

   پاسخ
 • من دونه زده روی آلت تناسلیم که خیلی میسوزه و درد داره

  پاسخ
 • سلام ببخشید اندازه آلت تناسلی تو رابطه مهم هست؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید اندازه نرمال آلت تناسلی مردانه چقدره؟ من 17سالمه و آلت تناسلیم 9سانت هست ولی دوستام منو مسخره میکنن میگن من مشکل دارم

  پاسخ
  • سلبام دوست عزیز به هیچ عنوان به حرف هم سالان خود توجه نداشته باشید اندازه آلت تناسلی شما در این سن طبیعی می باشد.

   پاسخ
  • سلام ببخشید قسمت بالای بدنه الت من محل اتصال به بدن یک رگ متورم شده و نگرانم کرده و گاهی دست میزنم ددد هم داره. اگه مشکل جدی است بفرمایید. و این رگ چیست؟

   پاسخ
   • امکان واریس وجود دارد؛ در صورت مشاهده علائم دیگری همچون درد سریعا به پزشک مراجعه کنید.

 • آلت تناسلی من زگیل دراورده سرش خیلی میترسم چیکار کنم؟ یکبار با یه نفر رابطه داشتم بعد چند وقت اینطوری دونه زده من متاهلم و از کارم پشیمونم توروخدا راهنماییم کنید خانمم مبتلا نشه بفهمه

  پاسخ
  • از برقراری رابطه یا لمس زائده بر روی آلت تناسلی خود داری کرده و حتما به متخصص زگیل تناسلی مراجعه شود.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر میخواستم بدونم آلت تناسلی اگر کج باشه درمان میشه؟

  پاسخ
 • اقا دکتر من کوچکی الت دارم کدوم روشو پیشنهاد میدیدن برای بزرگ کردنش؟

  پاسخ
 • سلام من فک میکنم آلت تناسلی کوچکی دارم و خجالت میکشم با کسی رابطه داشته باشم دکتر کجا برم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز در صورت ابتلا به مشکل کوچکی آلت تناسلی (کمتر از 9سانت در حالت نعوظ) به یک متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ
 • من از درد گرمای بدن در عذاب هستم هیچ مشکلی هم ندارم آلت تناسلی من رازی هستم طرف مقابل میگه تو خری میگم باشه آلت تناسلی من طول ۲۱ دارم اما نمی‌دانم چکار کنم که دنبال این نباشم ولی این سرازیر میشه با یک دست زدم تا به حال هیچ قرصی یا دارویی مصرف نکردم برای ارضا شدن بالای ۴۵دقیقه میرم تا ارضا بشوم گرمای بدن شدید دارم کمک کنید این کف دستی رو بزارم کنار

  پاسخ
  • خود ارضایی عوارض جدی به همراه دارد که درمان آن در تخصص کلینیک ما نیست. هرچه سریعتر به یک متخصص سکس تراپیست مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام پارتنر من میگه آلت تناسلی کوچکی دارم و همین موضوع باعث از بین رفتن اعتماد ب نفسم شده آلتم در حالت نعوظ 10 سانت هست

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم برای درمان مشکلات آلت تناسلی دکتر کجا باید بریم؟ من دچار مشکل نعوظ هستم

  پاسخ
 • سلام خسته نباشی آلت تناسلی بزرگی دارم که در رابطه دچار مشکل میشوم آیا راهی برای کاهش سایز هست ؟

  پاسخ
 • آلت تناسلی من خیلی بزرگ نیست و خیلی هم کوچیک نیست اما باز من فکر میکنم نمیتونم رابطه با کیفیتی داشته باشم اصلا اعتماد به نفسم برای ازدواج ازم گرفته شده چیکار کنم/

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز اگر احساس متعادل بودن سایز آلت تناسلی را دارید پس نگران چه هستید؟ اگر دچار عدم اعتماد به نفس هستید بهتر است به یک متخصص یا یک سکس تراپ مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشید من مشکلی دارم که الت تناسلیم خیلی دیر و سخت صاف میشه و نمیتونم رابطه جنسی داشته باشم خیلی سرخورده شدم چیکار کنم

  پاسخ
  • سلام شما به مشکل اختلال نعوظ دچار هستید که با مراجعه به سکس تراپیست و یا انجام ازمایشات هورمونی مشکل حل می شود و جای نگرانی نیست

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  من ۱۲ سالمه التم ۱۵ سانتیمتر است
  یکبار کوچيک میشه ، ۱۰ سانتیمتر میمونه
  چرا بزرگ کوچيک میشه
  اگه الت خون ریزی بکنه چی میشه

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز کوچک و بزرگ شدن آلت تناسلی طبیعی می باشد. اما اگر خونریزی از آلت تناسلی دارید حتما به والدین خود و سپس به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
 • طبیعیه که آلت تناسلی من نسبت به سنم کوچیکه؟ من 17سالم هست و آلت تناسلیم 7سانت میشه

  پاسخ
 • سلام من آلت تناسلی نسبتا بزرگی دارم و یک مشکلی دارم اینه که پوست بالاش کنده میشه خود به خود و میسوزه

  پاسخ
  • دوست عزیز این حالت اصلا طبیعی نبوده و می بایست سریعا تحت درمان قرار گیرد ممکن است یک بیماری مقاربتی یا حساسیت باشد که از آن بی خبرید

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشید میخواستم بدونم برای کوچکی آلت باید چیکار کنیم؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز به یک سکس تراپیست یا اورولوژیست مراجعه کنید. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که کوچکی آلت زمانی اتفاق می افتد که آلت شما در حالت نعوظ کمتر از 9سانتی متر باشد

   پاسخ
 • آلت تناسلی من پوست پوست شده چیکارش کنم؟ چه دارویی بهش بزنم خوب تر شه؟

  پاسخ
  • ابتدا می بایست علت عارضه بررسی گردد ممکن است فرد دچار یک بیماری حاد یا حساسیت شده باشد که می بایست آن را به طور جدی تحت درمان قرار داد

   پاسخ
 • محسن شکرانی ۸۳۴۸
  سپتامبر 14, 2023 4:09 ب.ظ

  سلام ااقای دکتر خسته نباشید یک سوال دارم من الت تناسلی کوچکی دارم ایا درمآن دارد

  پاسخ
 • محسن شکرانی ۸۳۴۸
  سپتامبر 14, 2023 4:12 ب.ظ

  سلام دکتر راهنمایم کنید من از کوچکی التم رنج می برم همه دارو مصرف کردم نتیجه نگرفتم خیلی رنج مبرم متشکرم

  پاسخ
 • باسلام بنده ۵۰ سالم است دو سالی است که آلات تناسلی م کوچک شده است چرا وچهار کنم باتشکر

  پاسخ
 • چیکار کنم آلتم بلند بشه درمان خانگی داره؟اخه روم نمیشه برای این مسئله برم دکتر چیبگم اخه

  پاسخ
 • نظر خانمها درمورد دستگاه تناسلی مردان چیه؟ من یه پسر 24ساله هستم اما از نظر خودم التم کوچیکه و اعتماد به نفسمو برای ازدواج داره میگیره چیکار کنم؟ میشه راهنمایی کنید چقد سایز مهمه؟

  پاسخ
  • سایز اندازه نرمال الت تناسلی مردان بیشتر از 9سانت در حالت نعوظ می باشد؛ علاوه بر آن سایز آلت تناسلی بر کیفیت رابطه تاثیری ندارد اگر آلت تناسلی شما از سایز نرمال کوچکتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من الت تناسلیم کامل صاف نمیشه همیشه کجه باید چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام من یه پسر 28ساله هستم که قصد ازدواج دارم اما به خاطر الت تناسلیم که حس میکنم کوتاهه نمیتونم میخواستم اینجا نظر خانمها در مورد دستگاه تناسلی مردان رو بدونم واقعا خیلی مهمه تو رابطه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز عارضه کوتاهی آلت تناسلی به افراد دارای الت تناسلی کوتاهتر از 9سانتی متر گفته می شود

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر الت من درحالت نعوذ۱۲سانته ایانرماله

  پاسخ
 • با بالا رفتن سن اندازه الت هم بزرگ میشه؟ من 17سالمه و التم هنوز کامل رشد نکرده

  پاسخ
  • تا 18 سالگی برای شما جای رشد است؛ اما اگر خیلی احساس نابالغ بودن دارید به متخصص مربوطه مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر من 24سالم هست اندازه حالتم 9 سانت هست بایت چه کار کنم بزرک بشه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات
فهرست