1. خانه
 2. مقالات
 3. رابطه مقعدی (ازپشت)؛ فواید و راه کاهش عوارض

رابطه مقعدی (ازپشت)؛ فواید و راه کاهش عوارض

تصویر عوارض و فواید رابطه مقعدی

بسیاری از افراد در طول زندگی خود تمایل به برقراری رابطه جنسی مقعدی نشان نمیدهند؛ به این دلیل است که تنها درباره مضرات و عوارض آن مطالعه نموده اند بدون آنکه به دنبال نحوه صحیح آن بگردند. در این مطلب، درباره مزایا، معایب و انواع روشهای صحیح برقراری رابطه مقعدی مطالعه خواهیم نمود.

رابطه مقعدی چیست؟

رابطه جنسی مقعدی یا به اصطلاح رابطه از پشت به برقرای رابطه جنسی گفته می شود که مقعد در آن نقش آلت تناسلی زنانه را دارد. این رابطه نوعی از انواع مختلف برقراری رابطه جنسی است که در آن فرد از مقعد برای دخول استفاده می کند. از آنجایی که اطلاعات کافی درباره نوع صحیح رابطه مقعدی وجود ندارد، بسیاری از افراد از آن امتناع می کنند.
اما می توانید با روشهای صحیح برقراری آن از بیشترین میزان لذت و تنوع جنسی برخوردار شوید. و عوارض آن را تا حد چشمگیری کاهش دهید.

چه افرادی تمایل به برقراری نزدیکی مقعدی دارند؟

به طور کلی مقعد دارای نقاط بسیار حساسی است که تحریک آن باعث لذت خانمها و آقایان می شود. بسیاری از خانمها تصور می کنند برقراری این رابطه برای آنها تنها درد آور است اما باید بدانید رابطه جنسی مقعدی بافت های متصل به نقطه G را تحریک می کند و بعضی از خانمها را نیز به ارگاسم می رساند. از این رو از برقراری این عمل اجتناب می کنند.
بنابراین لذت این نوع عمل جنسی تنها برای مردان نبوده و زنان نیز از آن بهره مند هستند.
از این رو افرادی که از دیر انزالی رنج می برند، به دنبال تنوع و لذت بیشتر هستند، افرادی که نمی خواهند دچار بارداری ناخواسته شوند یا دختران مجردی که قصد حفظ بکارت را دارند، تمایل بیشتری به برقراری رابطه نشان می دهند.

چگونه رابطه ای لذت بخش داشته باشیم؟

درصورتیکه دخول با شدت زیاد صورت بگیرد و آمادگی های لازم از قبل صورت نگرفته باشد، ممکن است فرد موجب آسیب به بافت مقعد یا حتی زخم مقعد و خونریزی گردد. در نتیجه شریک جنسی شما از برقراری این رابطه هراس داشته و لذت نمیبرد.
برای افزایش میزان لذت در این رابطه می توانید از نکات زیر استفاده کنید:
برای شل کردن عضلات دهانه مقعد ابتدا انگشت خود را به خوبی به ژل یا مواد روان کننده آغشته نمایید و به آرامی به درون مقعد برده و شروع به ماساژ دیواره اطراف آن کنید. در این هنگام مقعد به ثبات رسیده و آمادگی لازم را برای دخول پیدا می کند. می توانید مقداری از ژل را بر روی آلت تناسلی ریخته و دخول را بدون هیچگونه فشار و ضربه انجام دهید.
بنابراین بهترین نحوه برقراری این رابطه به گونه ای است که همراه با رضایت طرفین، رعایت بهداشت، استفاده از پوزیشن مناسب، دخول آرام همراه با پیش نوازی باشد.

نکات بهداشتی نحوه صحیح برقراری رابطه از مقعد

هر عمل جنسی نیاز به دانستن برخی نکات جهت بهبود رابطه، پیشگیری از بیماری ها و افزایش لذت جنسی طرفین دارد. از همین رو به منظور کاهش عوارض جسمی ناشی از آن می توانید نکات زیر را پیش بگیرید.

 • پاکیزه و تمیز نگه داشتن ناحیه مقعد و نشیمنگاه
 • استفاده از دوش مقعدی و اجابت مزاج قبل از آن
 • درمان بیماری های زمینه ای مانند شقاق، بواسیر، آبسه و..
 • استفاده از روان کننده مقعدی یا ژل روان کننده حین برقراری رابطه
 • استفاده از کاندوم جهت پیشگیری از انتقال بیماری های آمیزشی و عفونت ها
 • اجابت مزاج و به توالت رفتن بعد از آن
 • ناخن های خود را کوتاه کنید تا از آسیب به پوست حساس این ناحیه جلوگیری شود.
 • از موقعیت مناسب استفاده کنید تا موجب آسیب به طرفین نشود.

البته رعایت مساعل بهداشتی در برقراری هر نوع رابطه مهم است. اما نکاتی مانند آماده سازی ذهن شریک جنسی در طول برقراری رابطه جنسی مقعدی، پیش نوازی و دخول بسیار آرام تر از نکات مختص به این رابطه است که باید به آن توجه کنید.

مزایای استفاده از کاندوم و ژل برای رابطه مقعدی

با پیشرفت علم و تلاش دانشمندان به منظور بهبود کیفیت رابطه جنسی دو ابزار بسیار مهم و کارآمد چون ژل لوبریکانت و کاندوم مورد استفاده افراد قرار گرفت. ژل لوبریکانت یا جنسی معمولا بر پایه آب ساخته شده و از عوارض آنچنانی برخوردار نیستند که می توانید حین برقراری رابطه جنسی مقعدی از آن استفاده لازم را ببرید.
کاندوم نیز وسیله ای دیگر جهت پیشگیری از انتقال بیماری های جنسی و جلوگیری از بارداری می باشد که همه افراد باید استفاده از آن را اولویت خود قرار دهند. اما این نکته را به همراه داشته باشید استفاده همزمان ژل لوبریکانت و کاندوم می تواند موجب پارگی کاندوم شود.
اصلی ترین مزایای کاندوم و ژل عبارت اند از:

 • پیشگیری از انواع بیماری های آمیزشی و عفونی (بخصوص رابطه مقعدی) از جمله انتقال ویروس اچ پی وی، ایدز، کلامیدیا و هرپس یا همان تبخال تناسلی و انواع عفونت ها با استفاده از کاندوم.
 • آسان سازی رابطه جنسی مقعدی، کاهش عوارض جسمی و لذت بخش نمودن آن با استفاده از ژل لوبریکانت
 • رفع و بهبود زود انزالی
 • جلوگیری از بارداری
تصویر کاندوم

فواید رابطه جنسی مقعدی

داشتن رابطه جنسی به طور کلی یکی از نیاز های بدن است که افراد باید از آن بهره مند شوند. رابطه مقعدی و به طور کلی رابطه جنسی دارای فوایدی است که برخی از آنها عبارت اند از:

 • افزایش جریان خون در روده که موجب خونرسانی بیشتر در این نقطه گشته، تجزیه و دفع را برای شما آسان می سازد.
 • تحریک دیواره واژن و به ارگاسم رسیدن زن از طریق تحریک نقطه جی.
 • عدم امکان بارداری (درصورتیکه اسپرم بر روی واژن ریخته نشود) که امکان برقراری رابطه بدور از تنش و اضطراب را برای شما فراهم میکند.
 • فراهم سازی نوع جدیدی از رابطه جنسی و ایجاد تنوع برای طرفین.
 • رابطه از پشت یک شیوه مناسب و جایگزین در طول قاعدگی زنان است.
 • آزاد کردن و عضلات مقعد و کمر هنگام برقراری این رابطه در طول بارداری
 • بهبود کیفیت رابطه احساسی بین طرفین
 • کاهش درد های عضلانی (در صورت احساس رضایت طرفین و شرایط جسمانی)
 • بهبود عملکرد مغزی
 • کاهش فشار خون

عوارض رابطه از پشت برای زنان و مردان

همانطور که گفته شد مقعد راهی برای اجابت مزاج است که دارای دو عضله اسفنکتر می باشد. عضلات اسفنکتر خارجی و داخلی وسیله ای برای کنترل اختیار هستند که خاصیت ارتجاعی که آلت جنسی زنانه دارد را ندارد. انجام رابطه جنسی از پشت به صورت ناشیانه و بدون توجه به نکات مربوط به آن موجب آسیب به این ناحیه و همچنین خروج ترشحات مقعدی می گردد.
در ادامه با برخی از کمترین عوارض جسمی این عمل جنسی که هم زنان و هم مردان را تحت تاثیر قرار میدهد، آشنا خواهیم شد.

بواسیر یا هموروئید

هموروئید یکی از اصلی ترین و شایع ترین بیماری های ناحیه نشیمنگاهی است که امروزه افراد به آن دچار می شوند. بواسیر به طور کلی عروق متورم و ملتهب رکتوم و مقعد است که دارای دو نوع بواسیر داخلی و بواسیر خارجی می باشد. که هر دو در اثر وارد شدن فشار به وجود می آید.
رابطه جنسی مقعدی بدون در نظر گرفتن نکات آموزشی می تواند یکی از دلایل ابتلا به بواسیر تلقی شود؛ چرا که در حین برقراری این عمل جنسی، مقعد که توانایی متحمل شدن فشار ناشیانه را ندارد، دچار آسیب شود.

مطالعه بیشتر: بواسیر یا هموروئید

تصویر بواسیر

شقاق

شقاق یا نام دیگر آن فیشر، بیماری مقعدی و ناحیه نشیمنگاهی بوده که در اثر برقراری رابطه جنسی از پشت یا عوامل دیگری مانند یبوست به بروز پیدا می کند. شقاق به طور کلی به پدید آمدن زخم مقعدی، چاک خوردگی یا پارگی مقعد تلقی شده که دارای علائم بسیار دردناک است.
پوست مقعد بسیار حساس بوده که با کوچکترین عضو خارجی می تواند سبب وارد شدن آسیب شده و فعالیت های روزانه فرد را مختل سازد. بنابراین استفاده از ژل برای روان سازی رابطه مقعدی می تواند یک گزینه مناسب و کارآمد باشد.

مطالعه بیشتر: درمان شقاق

زگیل مقعد

زگیل ها به طور کلی به واسطه ابتلا شدن فرد به نوعی ویروس اچ پی وی یا HPV در بدن فرد، به وجود می آیند. زگیل مقعدی نیز به اینگونه فرد را به خود مبتلا کرده و ناحیه مقعد را مملو از زگیل میکند. از این رو فرد سالم نیز هنگام برقراری رابطه مقعدی (تماس با پوست آلوده) به ویروس مبتلا شده و ممکن است دچار بیماری زگیل تناسلی شود.
استفاده از انواع کاندوم های زنانه یا مردانه می تواند ریسک ابتلا به اینگونه بیماری ها را تا حد زیادی کاهش دهد.

خونریزی مقعدی ناشی از آسیب به رکتوم

انجام رابطه جنسی از مقعدی به طور کلی توصیه نمی شود. زمانی که این رابطه پرخاشگرانه و با فشار شدید انجام شود، فرد دچار خونریزی و آسیب رکتوم می شود. زیرا رکتوم ناحیه ای بسیار حساس و دارای عصب های زیاد بوده و حتی پوست آن نیز از واژن حساس تر است.

انتقال عفونت

از آنجایی که فرد از مقعد اقدام به اجابت می کند، این ناحیه محل تجمع انواع باکتری ها است. برقراری رابطه از مقعد بدون توجه به روشهای پیشگیری و بهداشتی امکان انتقال انواع باکتری ها، عفونت ها و بیماری ها را به فرد مقابل داشته و سلامت وی را به خطر می اندازد.

بی اختیاری مدفوع

عضلات اسفنکتر وظیفه باز و بسته کردن مقعد را بر عهده دارند. زمانی که این عضلات تحت تاثیر فشار ناشی از رابطه مقعدی قرار بگیرند، دچار آسیب گشته و کنترل باز و بسته نمودن آن از دست فرد خارج می شود. در این هنگام بی اختیاری مدفوع یا به اصطلاح گشادی مقعد به وجود می آید که یعنی فرد قدرت و توانایی نگه داشتن مدفوع خود را نخواهد داشت.

زود انزالی و سرد مزاجی

برقراری رابطه از پشت به تعداد زیاد، به دلیل تنگ تر بودن دهانه مقعد موجب انزال زودرس برای مردان شده و تمایل آنها را برای انجام رابطه جنسی واژنی از بین می برد. همچنین از طرف دیگر معمولا در این نوع رابطه برخی زنان از ارضای جنسی برخوردار نخواهند شد که این موضوع در دراز مدت موجب سرد مزاجی آنها می گردد.

شکستگی آلت

شکستگی آلت به معنای آسیب دیدن غشای اطراف آلت که در حالت نعوظ مرد، به وجود می آید گفته می شود. پوزیشن نامناسب یا تنگ بودن بیش از حد طبیعی مقعد، ممکن است موجب شکستگی آلت جنسی مردانه شده و دچار خونریزی زیر پوست شود. این عارضه بسیار خطرناک است که برخی افراد هنگام برقراری رابطه مقعدی آن را تجربه کرده اند.

رابطه مقعدی قابل تشخیص است؟

بسیاری از افرادی که رابطه مقعدی برقرار می کنند، نگران تشخیص داده شدن یا نشدن آن می باشند. باید بدانید در صورتیکه یک الی دوبار رابطه مقعدی داشته اید و زمان زیادی از آن میگذرد، امکان تشخیص آن وجود ندارد. اما زیاد شدن تعداد دفعات برقراری رابطه می توانند سبب از بین رفتن چروک های اطراف مقعد و در نتیجه ضعف عضلات مقعدی شود. همین موضوع می تواند سبب تشخیص متخصص شود.

سوالات متداول

216 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • خیلی ممنون از شما که راجب فواید رابطه مقعدی و عوارضش گفتید من حتی نمیدونستم ممکنه دچار شکستگی التم بشیم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز؛ بله دانستن عوارض و فواید هر عملی می تواند در سلامتی افراد موثر باشد.

   پاسخ
 • سلام دکتر میخواستم بدونم رابطه مقعدی میتونه هموروئید بیاره؟ من 17 سالمه و در یکماه 4بار رابطه مقعدی داشتم الان متوجه یه توده یا برآمدگی کنار مقعدم حس میکنم. میخواستم بدونم این به داشتن رابطه مقعدی ربط داره یا نه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله برقراری رابطه مقعدی می تواند یکی از دلایل بروز هموروئید واقع گردد. از این رو بروز برامدگی می تواند بواسیر باشد اما برای تشخیص دقیق، بهتر است به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

   پاسخ
  • سلام خسته نباشید میخواستم بدونم رابطه مقعدی اگر بخواهیم ۱۰۰ درصد رو تایین کنیم چند درصد لذتش به طور میانگین برای خانوم در رابطه هست

   پاسخ
   • سلام دوست عزیز برقراری رابطه مقعدی معمولا برای خانمها عمدتا درد بوده و گاهی منجربه بروز عوارض می گردد.

  • با سلام.من چند سال است رابطه مقعدی دارم با دوستم هنوز زنده ام کاری نشدم

   پاسخ
 • سلام روز شما بخیر دکتر رابطه مقعدی باعث ار بین رفتن چروک اطراف مقعد میشه؟

  پاسخ
  • سلام و درود بله رابطه مقعدی می تواند سبب از بین رفتن چین و چروک های اطراف مقعد شود.

   پاسخ
 • سلام دکتر خسته نباشید من 21 سالمه و در یکماه 5بار رابطه مقعدی داشتم. الان حس میکنم داخل مقعدم زخم شده چون وقت مدفوع ازش خون میاد ممکنه رابطه مقعدی باعث این اتفاق شده باشه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله ممکن است دچار هموروئید داخلی شده باشید که توسط فشار ناشی از وارد شدن آلت ایجاد شده باشد. برای تشخیص دقیق تر می توانید به متخصص مراجعه نمایید.

   پاسخ
 • سلام جناب دکتر آیا رابطه مقعدی باعث حاملگی میشود؟

  پاسخ
 • دکتر من تاحالا از پشت رابطه مقعدی برقرار نکردم اما حس میکنم دچار گشادی مقعدی شدم.

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز گشادی مقعد تنها در اثر رابطه مقعدی رخ نداده و گاهی یبوست و ضعف عضلات این ناحیه نیز موثر خواهند بود.

   پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر من 18سالمه و برای اولین بار رابطه مقعدی برقرار کردم میتونم بپرسم این کار با آزمایش تشخیص داده میشه؟ و اینکه چه عوارضی داره؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله د ربرخی ازمایش های پزشکی قانونی تا 24 ساعت قابل تشخیص خواهد بود.

   پاسخ
 • من قراره که رابطه مقعدی داشته باشم و خلی از عوارض رابطه از پشت میترسم. ممکنه چند تا راه کاهش عوارض بهم معرفی کنید تایکم آروم بشم؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز برقراری رابطه مقعدی به طور کلی برای بدن همراه با عوارض است. اما می توانید به منظور کاهش عوارض از
   ژل های روان کننده و یا کاندوم های مناسب استفاده نمایید.

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر میشه از امادگی های قبل از رابطه مقعدی هم بزارین ممنونم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز آمادگی طرفین، رعایت بهداشت مقعدی، استفاده از کاندوم از اصلی ترین موارد آمادگی پیش از رابطه است.

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشید من آخرین بار یک هفته پیش رابطه مقعدی داشتم که بعد از اون حس میکنم یه جوش بزرگ کنار مقعدم زده احتمال میدین این بخاطر چی باشه؟ ممکنه باعث مشکل بشه؟ خیلی هم درد داره و دورش قرمزه

  پاسخ
  • سلام؛ احتمال بروز این جوش می تواند ناشی از عفونت یا آبسه مقعدی باشد که بهتر است آن را تحریک نکرده و با مراجعه به پزشک آن را تخلیه نماید.

   پاسخ
 • خونریزی حین انجام رابطه از پشت طبیعیه؟ من برای اولین بار با خانومم رابطه مقعدی داشتیم که ایشون دچار خونریزی شد علتش چیه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز علت این خونریزی حین رابطه مقعدی می تواند ناشی از آسیب مقعدی بوده که سبب آن گشته.

   پاسخ
 • سلام من 25سالمه و میخواستم از شما بپرسم راهی برای کاهش عوارض رابطه مقعدی وجود داره؟ یعنی بعد از چند بار رابطه ممکنه عوارضشو نشون بده

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز مقاومت و شرایط بدنی هر شخصی متفاوت است و در برخی افراد ممکن است حتی بعد از یکبار رابطه عوارض نمایان شود.

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید رابطه مقعدی در سال چند دفعه میتونیم انجام بدیم

   • سلام دوست عزیز انجام رابطه مقعدی به طور کلی مضر است و هرچه از ان دوری شود برای سلامتی طرفین نیز بهتراست

 • ممکنه رابطه از پشت باعث آسیب به پرده بکارت بشه؟ ممنون میشم سریع جواب بدید

  پاسخ
 • دکتر من با همسرم رابطه مقعدی هم داریم اما همیشه من بعدش دچار سوزش مقعدی شدیدی میشم که حد نداره باید چیکار کنیم این اتفاق نیفته
  ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • دوستعزیز پوست مقعد شما بسیار حساس شده و در صورت ادامه این عمل ممکن است دچار زخم شود. بهتر است از ژل های روان کننده کمک بگیرید یا انجام رابطه مقعدی را به حداقل بی اندازید.

   پاسخ
  • سلام اقای دکتر
   خانوم من رابطه از مقعد بیشتر لذت میبره
   چه باید کرد

   پاسخ
   • دوست عزیزشما باید با بررسی علمی و توضیح مسله به ایشان بفرمایید که این عمل جز عوارض هیچی به همراه ندارد.

 • رابطه مقعدی ممکنه بخاطر وجود شقاق عفونت به وجود بیاره برای طرف

  پاسخ
  • سلام دوستعزیز شقاق مقعدی به دلیل داشتن زخم باز ممکن است هر دو طرفین را در معرض بیماری های عفونی قرار دهد.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر ممکنه رابطه از پشت تو ازمایش یا معاینه معلوم بشه؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر سوالی داشتم، میخواستم بدانم ایا رابطه مقعدی باعث بواسیر میشود؟

  پاسخ
 • شکوری نیا
  آگوست 3, 2022 2:00 ب.ظ

  سلام شما چه ژلی برای رابطه مقعدی پیشنهاد میکنید؟ من یکبار از وازلین استفاده کردم اما دچار حساسیت شدم

  پاسخ
  • ژل لوبریکانت یکی از بهترین مواردی است که به منظور سهولت برقراری رابطه مورد استفاده قرار میگیرد. این ژل ضد حساسیت بوده و در داروخانه ها موجود است.

   پاسخ
   • فرمودین ژل لوبریکانت و کاندوم رو باهم استفاده کنند، ممکنه کاندوم پاره شه، پس چه باید کرد؟ از هر دو که باید استفادا بشه به هر حال، درسته

 • شهلا قربانی
  آگوست 6, 2022 9:54 ق.ظ

  سلام وقت شما بخیر میخواستم بدونم رابطه مقعدی تا چه مدت قابل تشخیص است؟

  پاسخ
  • سلام دوستعزیز در صورتیکه تعداد دفعات برقراری رابطه کم باشد تا 24 ساعت و درصورت بالا بودن دفعات و از بین رفتن چین و چروک های دور مقعد به راحتی قابل تشخیص است.

   پاسخ
 • آقای دکتر من ماهی 3بار رابطه مقعدی برقرار میکنم و هربار بعد از رابطه دچار درد و سوزش میشم تازه وقتی دستشویی هم میکنم خونه میاد از مقعدم. میتونم بپرسم ایا رابطه مقعدی باعث بواسیر هم می شود یا نه؟ چون حس میکنم جدیدا بعد از اینکه دستشویی میکنم یه چیزی از مقعدم میزنه بیرون

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله بواسیر یکی از عوارض رابطه مقعدی بوده و فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

   پاسخ
 • سلام من یکبار با خانمی رابطه مقعدی برقرار کردم اما متاسفانه بعد از دخول ایشون دچار خونریزی شدید شد و رابطه ادامه دار نبود. این خونریزی غیر طبیعی نیست یا نشون نمیده که ایشون بیماری خاصی داشتن؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز خونریزی در اثر اسیب به مقعد و رکتوم به وجود آمده و باید سریعا به پزشک مراجعه شود.

   پاسخ
 • معصومه درخشان
  آگوست 6, 2022 10:04 ق.ظ

  سلام میتونم بدونم با رابطه مقعدی چند درصد احتمال بارداری وجود داره ؟ و اینکه اصلا میشه باردار شد؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • دوست عزیز امکان بارداری از طریق رابطه مقعدی وجود ندارد اما در صورتیکه اسپرم به روی واژن ریخته شده و یا تماس یدا کند ممکن است بارداری به وجود آید.

   پاسخ
 • سلام میشه رابطه مقعدی خطری برای بارداری باشه؟

  پاسخ
 • مهسا نوراللهی
  آگوست 7, 2022 12:01 ب.ظ

  سلام من از ژل رابطه مقعدی استفاده کردم اما الان مقعدم میسوزه و خیلی هم میخاره ممکنه به خاطر ژل باشه؟

  پاسخ
 • سلام من 17سالمه و3بار از پشت رابطه داشتم میخواستم بدونم ممکنه به پرده بکارتم اسیب رسیده باشه؟

  پاسخ
  • دوست عزیز برقراری رابطه مقعدی به پرده بکارت آسیب نمیرساند اما عوارض جبران نا پذیری به همراه می اورد.

   پاسخ
 • لادن ترابی
  آگوست 9, 2022 4:04 ب.ظ

  سلام آقای دکتر بواسیر با رابطه مقعدی انتقال داده میشه به فرد مقابل؟

  پاسخ
  • دوست عزیز بواسیر بیماری قابل انتقالی نبوده و در اثر ایجاد فشار بر روده به وجود می آید. از این رو امکان انتقال بواسیر با رابطه مقعدی وجود نداشته و تنها برای یکی از طرفین (خانم) به وجود می آید.

   پاسخ
 • متاسفانه من در15سالگی یکبار مورد تجاوز رابطه مقعدی قرار گرفتم و الان 23 سالم هست و میخوام ازدواج کنم میخواستم ببینم ممکنه تو ازمایش یا معاینه مشخص بشه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز خیر درصورتیکه این رابطه یکبار انجام شده و از زمان آن میگذرد امکان تشخیص و بررسی وجود نخواهد داشت.

   پاسخ
 • من چند باری از عقب رابطه مقعدی داشتم الان که میخوام مدفوعم رو نگه دارم حس میکنم نمیوتونم و الان نشت میکنه باید کجا برم دکتر؟

  پاسخ
 • رابطه از پشت اخه دیگه چیه خیلی ضرر داره نکنید دوستان هم برا خودتون بده هم طرفتون

  پاسخ
 • افشین زارع
  آگوست 10, 2022 4:52 ب.ظ

  آقای دکتر رابطه مقعدی هر چند وقت یکبار مناسبه و خطرناک نیست؟

  پاسخ
  • به طور کلی مقعد مناسب برقراری رابطه نبوده و موجب آسیب میشود میزان آسیب وارده نیز بر اساس سیستم بدنی هر فرد متفاوت است و نمیتوان آمار دقیق داد.

   پاسخ
 • من چند بار با نامزدم از پشت رابطه داشتم اما الان بعد 1ماه میخوایم از هم جداشیم و خانواده اصرار دارن برم پزشکی قانونی میخواستم بدونم اگه برم مشخص میشه؟ اخه اگه بفهمن نمیزارن طلاق بگیرم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز در صورتی که دفعات رابطه کم باشد و چروک های مقعدی از بین نرفته باشد خیر قابل تشخیص نیست

   پاسخ
  • سلام میخواستم بدونم ازکجا بفهمیم یه نفر رابطه مقعدی داشته درطول هفته آیابدون مراجعه به پزشک قابل تشخیص هست ممنون میشم جواب بدین

   پاسخ
 • تا چه حد رابطه مقعدی مقعدو گشاد میکنه؟

  پاسخ
  • دوست عزیز رابطه مقعدی موجب آسیب به دهانه مقعد و رکتوم شده و این اسیب وابسته به شرایط جسمی افراد متفاوت است.

   پاسخ
 • رابطه مقعدی ممکنه باعث آسیب به واژن یا همون پرده بکارت هم بشه؟ من حدودا 1 هفته پیش از پشت رابطه داشتم که وقتی بلند شدم خون دیدم ممکنه اسیب رسیده باشه؟

  پاسخ
  • دوست عزیز امکان آسیب به پرده بکارت از طریق رابطه مقعدی وجود ندارد و خون ممکن است ناشی از آسیب به مقعد و رکتوم باشد که باید سریعا تحت معاینه قرار بگیرد.

   پاسخ
 • من خانم هستم و خودم هم از انجام رابطه مقعدی لذت میبرم. طبق چیزی که من پی بردم اگه این کار خوب انجام بشه عالیه. تازه یکی از فواید رابطه مقعدی هم اینه که کسایی که دیر انزالی دارن میتونن امتحان کنند

  پاسخ
 • ممنونم از سایت خوبتون ممنون میشم اگه راهکاری بدید که چطوری لذت رابطه مقعدی رو بیشتر از درد کنیم خیلی لطف میکنید.

  پاسخ
  • دوست عزیز به طور کلی مقعد ساختارمناسبی برای دخول ندارد و درد با آن همراه و گاه سبب آسیب به آن می گردد. بهتر است از ژل های روان کننده استفاده نموده و از ضربات ارام استفاده کنید.

   پاسخ
  • سلام میخواستم بدونم ازکجا بفهمیم یه نفر رابطه مقعدی داشته درطول هفته آیابدون مراجعه به پزشک قابل تشخیص هست ممنون میشم جواب بدین

   پاسخ
   • سلام دوست عزیز شل شدن عضلات اسفنکتر، بی اختیاری مدفوع، آسیب هایی چون گشاد شدن مقعد و از بین رفتن چین و چروک های دور دهانه مقعد میتواند نشانه هایی از داشتن رابطه مقعدی به تعداد بالا باشد.

 • رابطه جنسی از پشت دل درد میاره؟ من هربار از پشت رابطه دارم بعدش تا چند ساعت دلم به طور خیلی شدید درد میگیره

  پاسخ
  • رابطه مقعدی ممکن است موجب آسیب به عضلات لگن یا روده ها شود که همین موضوع دل درد برای فرد به همراه بیاورد. به متخصص مراجعه نمایید.

   پاسخ
 • من تا الان که 25سالمه 3 بار رابطه مقعدی داشتم که هر بار بعد از رابطه اسهال شدید گرفتم علتش چی بوده؟

  پاسخ
  • ممکن است این عارضه ناشی از تخلیه اسپرم درون مقعد رخ داده باشد. این کار موجب ایجاد عفونت های درون روده ای می شود و باید از آن خود داری نمود.

   پاسخ
 • داشتن بواسیر تو برقراری رابطه مقعدی تاثیری داره؟ یعنی ممکنه باعث خونریزی بشه؟

  پاسخ
  • دوست عزیز به هیچ وجه نباید هنگام داشتن بیماری های مقعدی رابطه مقعدی برقرار نمود.

   پاسخ
 • از پشت رابطه برقرار کردن باعث بزرگ شدن باسن هم میشه؟ من خیلی این جمله رو شنیدم

  پاسخ
 • ایا رابطه مقعدی ماهی یکبار ضرر دارد ممکن است پرده بکارت خانم آسیب ببیند؟

  پاسخ
  • برقراری رابطه مقعدی به طور کلی موجب آسیب و ضرر برای طرفین می شود. در رابطه با پرده بکارت هم خیر آسیبی نمیبیند.

   پاسخ
   • سلام آیارابطه ازناحیه مقعد برای آلت مردان حساسیت مثل‌جوش ایجاد میکنه؟؟

   • سلام دوست عزیز بله امکان ابتلا به انواع بیماری های مقعدی و حساسیت ها وجود دارد

 • ممکنه خانمی با رابطه جنسی مقعدی باردار بشه؟ احتمالش چقدره کمه یا زیاده؟

  پاسخ
  • بله دوست عزیز در صورتیکه اسپرم بر روی واژن ریخته شود امکان بارداری تا حدود کمی وجود دارد.

   پاسخ
 • عوارض رابطه جنسی از عقب موندگاره یا موقته مثلا اگر کسی بی اختیاری مدفوع بگیره با قطع برقراری رابطه جنسی از عقب خوب میشه یا کلا خوب نمیشه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز عوارض رابطه مقعدی ماندگار بوده و برای درمان بی اختیاری و یا دیگر عوارض آن باید به متخصص مراجعه نمایید.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر بنده طی دوماه حدود ۳ دفعه رابطه مقعدی داشتم همراه با درد شدید. (کلا همین تعداد بوده). و دیگه نمیخام انجام بدم و حس پشیمونی دارم . خواستم بدونم شکل و فرم مقعد و استحکام عضلاتش بعد از ترک به حالت سابق برمیگرده؟؟

   پاسخ
   • سلام دوست عزیز بله در صورت ترک این رفتار و عدم تکرار آن (در صورتیکه فقط همین تعداد دفعات باشد) مقعد ممکن است به حال اول بازگردد.

 • سلام وقت بخیر من 23سالم هست وتا الان کلا 3بار از پشت رابطه داشتم و الان حدود 8ماه از این قضیه گذشته ولی من هنوز حس میکنم مقعدم به حالت اول بر نگشه و یکم باز شده

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز مقعد شما به حالت ابتدایی خود باز نمیگردد. برقراری رابطه مقعدی سبب باز شدن عضلات شده و برگشتن آن به حالت اولیه صد در صد نیست.

   پاسخ
 • همسر من عادت بدی پیدا کرده و فقط از پشت رابطه میخواد میشه بگید من چیکار کنم واقعا اذیت میشم تواناییشو ندارم دیگه یه وقتایی از مقعدم لخته خون میاد

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز شما باید از عوارض رابطه مقعدی برای ایشان و شما توضیح دهید. علاوه بر آن به یک مشاوره خانواده مراجعه نمایید.

   پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر ممنون که وقت میزارید ممکنه بدونم رابطه مقعدی با کاندوم هم میتونه همونقدر مخرب باشه یا بهتره؟

  پاسخ
 • مجتبی محمدی
  آگوست 17, 2022 2:05 ب.ظ

  سلام من با پارتنرم رابطه مقعدی داشتم و منی را داخل مقعدش ریختم و روی واژنشون چیزی نریخت ممکنه ایشون حامله شن؟

  پاسخ
  • سلام خیر دوست عزیز در صورتیکه اسپرم بر روی واژن ریخته نشود امکان بارداری وجود ندارد.

   پاسخ
 • رابطه مقعدی باعث کمر درد هم میشه آیا؟؟؟؟

  پاسخ
 • منو نامزدم به خاطر شرایط و سنت های خانوادگی نمیتونیم تا قبل از عروسی رابطه جنسی داشته باشیم برای همین رابطه مقعدی داریم همش. الان احساس میکنم مقعدم گشاد شده و نمیتونم باد معدمو کنترل کنم ایشونم اینو قبول نمیکنه باید چیکار کنم من آخه

  پاسخ
  • شما باید با همسرتان صحبت کرده و از عوارض رابطه مقعدی برای ایشان بگویید. علاوه برآن موضوع را با خانواده در میان گذاشته و یا تاریخ عروسی را نزدیک کنید.

   پاسخ
 • من یه هفته پیش رابطه مقعدی داشتم ولی هنوز وقتی مینشینم مقعدم تیر میکشه باید چیکارش کنم؟

  پاسخ
  • دوست عزیز ابتدا باید بدانید انجام رابطه مقعدی سلامتی شما را به خطر می اندازد. ممکن است مقعد شما اسیب داخلی دیده باشد به متخصص کلورکتال مراجعه کنید.

   پاسخ
 • ممکنه بدونم بشه داشتن رابطه مقعدی خانمی رو باردار کنه؟

  پاسخ
  • خیر در صورتیکه اسپرم درون مقعد ریخته شود و بر روی واژن ریخته نشود، امکان بارداری وجود ندارد.

   پاسخ
 • کسی که برای اولین بار مقعدش راحت باز شه و دخولش آسان باشه از قبل رابطه مقعدی داشته ؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز خیر این عارضه می تواند دراثر یبوست های مکرر نیز به وجود آمده باشد.

   پاسخ
 • من رابطه مقعدی برام خیلی زجر اوره و هر دفعه بعدش کلی سوزش و تورم دارم اما همسرم قبول نمیکنه چیکار کنم

  پاسخ
 • مقعد من گشاد شده انقدر که همسرم رابطه مقعدی خواسته باید چیکار کنم

  پاسخ
  • دوست عزیز بی اختیاری مدفوع اصلی ترین عوارض برقراری رابطه مقعدی است که باید از آن خود داری شود.

   پاسخ
 • من رابطه مقعدی برام خیلی زجر اوره و هر دفعه بعدش کلی سوزش و تورم دارم اما همسرم قبلول نمیکنه چیکار کنم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز از برقراری رابطه مقعدی باید هرچه سریعتر خود داری نمایید. و با همسر خود صجبت نمایید ممکن است مقعد یا رکتوم شما دچار اسیب شده باشد.

   پاسخ
 • سلام از مزایای رابطه مقعدی میشه بگید دکتر؟

  پاسخ
  • به طور کلی مقعد تنها راه خروج مدفوع است و برقراری رابطه از پشت نمیتواند مزایا به همراه داشته باشد بلکه عوارض نیز به همراه دارد.

   پاسخ
 • رابطه ی مقعدی ممکنه باعث پاره کردن دیواره های مقعد بشه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله همچنین می تواند سبب آسیب و ضعف عضلات نشیمنگاهی نیز بشود.

   پاسخ
  • واقعا برام قابل درک نیست که چطور کودکان (دختران زیر ۱۸ سال) به خودشون و به اون نادانی که پارتنرشون شده اجازه این نوع رابطه‌ی مقعدی کثیف و سرشار از بیماری میدن… عزیزان نکنین… بحث نه ادیانه نه هیچی… سلامتی و بدن خودتونه… اگه مضراتش رو در ادامه‌ی زندگیتون ببینید، هیچ وقت این کار نمیکنید… اگه مرد بهتون اصرار میکنه و تهدید میکنه که ولتون میکنه، بذارید بره! آدمی که برای احساسات و علایق و بدن شما احترام قائل نیست، همون بره بهتره… چون اگه قصد ادامه دادن باشه، این فرد در آینده هم به انواع شیوه‌ها بدنتون رو استثمار میکنه.

   پاسخ
 • ممکنه بدونم از پشت رابطه داشتن باعث بواسیر میشه یا نه؟ من یه مدته همسرم گیر داده که باید رابطه مقعدی داشته باشیم منم خیلی میترسم از این موضوع

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز داشتن رابطه از پشت علاوه بر هموروئید عوارض دیگری چون زخم شقاق، درد و آسیب به رکتوم که سبب ضعف عضلات می شود را نیز به همراه می آورد.

   پاسخ
 • دخول ازپشت برای اولین بار اگه راحت انجام بشه نشون میده قبلا طرف رابطه داشته یانه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز خیر؛ خول آسان به معنی داشتن رابطه مقعدی نبوده و می تواند در اثر ابتلا به یبوست های شدید نیز به وجود امده باشد.

   پاسخ
 • آقای دکتر من با نامزدم از پشت رابطه داشتم 3ماه پیش الان وقتی میخوام دستشویی کنم یه چیزی از مقعدم مثل گوشت میاد بیرون و بعد میره تو باید چیکار کنم؟

  پاسخ
 • اگر اسپرم درون مقعد تخلیه شود ضرر دارد؟

  پاسخ
 • همسرم از وازلین برای چرب کردن مقعدم قبل رابطه مقعدی استفاده کرده الان 3ساعت گذشته ولی من احسای میکنم مقعدم میخاره

  پاسخ
  • از آنجایی که مقعد پوستی بسیار حساس و در معرض باکتری دارد و نوعی فرآورده نفتی است نباید برای انجام رابطه مقعدی از آن استفاده نمود. بهتر است از ژل های روان کننده مخصوص رابطه جنسی استفاده کنید

   پاسخ
 • پریسا طافی
  آگوست 21, 2022 2:57 ب.ظ

  من تا حالا چند بار رابطه مقعدی داشتم که به ارگاسم رسیدم و دخول به اندازه دو بند انگشت بوده ممکنه این برام خطرناک باشه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز دخول از مقعد چه 2بند انگشت چه به صورت کامل خطرناک بوده و فرد را باعوارض زیادی رو به رو می کند

   پاسخ
 • ممکنه کسی برای اولین بار رابطه مقعدی داشته باشه ولی مقعدش گشاد باشه طوری که راحت آلت وارد مقعدش بشه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله ممکن است فرد قبلا جراحی مقعدی انجام داده یا دچار یبوست بوده باشد.

   پاسخ
 • سلام من یک مشکلی داشتم با همسرم اونم اینه که همسرم حین رابطه جنسی به زور انگشتشو داخل مقعدم میکنه اینکار الان نزدیک به یکساله داره تکرار میشه با وجود اینکه رابطه مقعدی نداشتیم حس میکنم مقعدم دارم باز میشه

  پاسخ
  • با سلام به شما دوست عزیز؛ دخول به مقعد با هر شی می تواند سبب عارضه د رفد شده و به تدریج فرد را با ضعف عضلات لگن رو به رو کند.

   پاسخ
 • شورم خیلی رابطه از پشت دوست داره منم مخالفتی نکردم تا حالا چون همه مساعل بهداشتی رو رعایت کردیم مثل ژل و کاندوم و… میخواستم ببینم عوارضش همچنان زیاده؟

  پاسخ
  • سلام شما مساعل بهداشتی مراقبتی را رعایت کرده اید اما شی خارجی که وارد مقعد شده را در نظر داشته باشید. بله قطعا رابطه مقعدی هم از عوارض خود برخوردار خواهد بود.

   پاسخ
 • منو شوهرم همیشه رابطه مقعدی داشتیم چند روز پیش که بازم خواستیم رابطه برقرار کنیم شوهرم گفت که یه چیزی مثل گوشت از مقعدم زده بیرون ولی من حسش نکرده بودم و اصلا درد نداشت. میتونم بپرسم علتش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز احتمالا به بواسیر خفیف مبتلا شده اید. در صورت ادامه دادن به برقراری رابطه جنسی مقعدی یا عدم درمان به موقع، بافت هموروئیدی پیشرفت کرده و درمان را برای شما دشوار خواهد کرد.

   پاسخ
 • من 3سال پیش بواسیر جراحی کردم الان 1ساله که ازدواج کردم و شوهرم رابطه از پشت میخواد من هرچی میگم میگه که 3سال گذشته و الان چیزی نمیشه به نظرتون چیکار کنم ممکنه باز بواسیر بزنه بیرون؟

  پاسخ
 • سلام من از رابطه مقعدی خیلی لذت میبرم اذیت هم نمیشم ممکنه باز هم بواسیر یا بیماری بگیرم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز لذت شما حسن برقراری رابطه مقعدی دلیل بر حذف عوارض ان نمیشود، توصیه میشود از انجام این کار خود داری نمایید

   پاسخ
 • من 18 سالمه و تا الان 3بار رابطه از پشت داشتم ولی هنوز نه خونریزی دیدم نه نشونه ای از بیماری خاصی فقط بعد از رابطه سوزش مقعد داشتم ممکنه خطری باشه؟

  پاسخ
  • بروز بیماری های مقعدی می تواند به طور تدریجی شکل بگیرد و در مراحل اول فرد با آن مواجه نشود. بهتر است از انجام رابطه مقعدی خود داری نمایید چراکه عوارض این عمل در دراز مدت آشکار می شود.

   پاسخ
 • دکتر رابطه مقعدی باعث اسیب به الت میشه؟ من 3 روز پیش رابطه مقعدی داشتم و از آن به بعد درد آلت دارم

  پاسخ
 • منو خانمم به خاطر عقاید خانواده هامون تو دوران عقد از پشت یعنی رابطه مقعد داشتیم و همین باعث شد دیگه علاقمونو به رابطه عادی از دست بدیم چیکار کنیم

  پاسخ
 • مهناز عباسی
  سپتامبر 28, 2022 12:27 ب.ظ

  داشتن رابطه مقعدی می تواند سبب بارداری شود؟

  پاسخ
 • ممکنه داشتن رابطه مقعدی مقعد را زخم کند؟

  پاسخ
 • وارد کردن شی هم مانند رابطه مقعدی خطرناکه؟ اصلا کسی متوجهش میشه اگه انجام بدیم؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله به همان شدت و بلکه بیشتر خطر ناک است و موجب تغییر حالت عضلانت و ظاهر دهانه مقعد شود.

   پاسخ
 • من تا حالا رابطه مقعدی نداشتم ولی حس میکنم مقعدم گشاد شده و خوب نمیتونم مدفوعمو نگه دارم مخصوصا وقتی بیرون روی یا اسهال دارم

  پاسخ
  • دوست عزیز احتمالا دچار ضعف رکتوم شده اید که حتما باید به متخصص مراجعه نمایید.

   پاسخ
 • آقای دکتر من چند روز پیش رابطه مقعدی داشتم از اون روز به بعد همش حس میکنم ترشح میاد از مقعدم برای چیه؟

  پاسخ
 • محسن کرمی
  اکتبر 3, 2022 1:49 ب.ظ

  سلام عزیز ممکنه بدونم با کاندوم میشه رابطه مقعدی برقرار کرد یا نه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز خیر برقراری رابطه مقعدی با کاندوم نیز به همان میزان خطرناک و سبب ایجاد آسیب به رکتوم می شود.

   پاسخ
 • من چند بار رابطه مقعدی داشتم اما با وسیله های پیشگیری اینکارو کردیم الان 3هفته میگذره از اخرین بار و من چند تا دونه ریز کنار مقعدم حس میکنم چیشده یعنی

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز حتما به متخصص مراجعه نمایید ممکن است به زگیل تناسلی مبتلا شده باشید.

   پاسخ
 • سلام دکتر جان میتونم بپرسم رابطه مقعدی میتونه عفونت بیاره یا نه؟ من حس میکنم یه سری عفونت یا ترشح از مقعدم میاد بیرون چند روزه

  پاسخ
 • سلام من ۱۶سالمه و رابطه جنسی داشتم یعنی همون مقعدی با دوست دخترم الان مقعد خودم گشاد شده الان چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام دکتر میخواستم بدونم رابطه مقعدی میتونه هموروئید بیاره؟ من 1۶ سالمه و در یکماه ۱۰بار رابطه مقعدی داشتم الان متوجه یه توده یا برآمدگی کنار مقعدم حس میکنم. میخواستم بدونم این به داشتن رابطه مقعدی ربط داره یا نه

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله با توجه به دفعات بالای انجم رابطه امکان بواسیر بسیار بالا است

   پاسخ
 • بنده هیچ تمایلی به برقراری رابطه مقعدی ندارم اما دیدم خیلیا از پشت رابطه دارن با اینکه میدونن این بیماری ها وجود دارد. خواستم بگم دوستان اینکارو نکنید من قبلا هموروئید داشتم خیلی هم بخاطرش اذیت شدم برای یه رابطه سلامتیتون رو به خطر نندازید

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر شما که همه اش ازایحادعوارض این رابطه سخن گفتید سوال من اینه زوج های زیادی را می شناسم که سال های متمادی نزدیک به چند دهه این رابطه را دارند اما خانم هاشون مشکلی پیدا نکردن میشه بفرمایید دلیل اینکه این ها دچار مشکل مانندبواسیر یا انشقاق یا گشادی مقعد وبی اختیاری نشدند چیست؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز ممکن است افراد از بازگو کردن مسائل جنسی خود احساس راحتی نداشته و به همین دلیل آن را بازگو نمی کنند. بررسی نمودن عوارض این بیماری توسط پزشک امری بسیار مهم است که سلامت افراد را حفظ کند.

   پاسخ
 • من در رابطه با جنس مخالف فقط رابطه مقعدی رو در نظر دارم.
  یعنی رابطه ای که از عقب نباشه انگار رابطه نیس.
  مجردم.میترسم رو زندگی آینده ام تاثیر داشته باشه ،باید چه کرد؟

  پاسخ
  • بله صد در صد تاثیر این رفتار غلط را در اینده خود خواهید دید بهتر است با مطالعه مطالب علمی در این باره و مشاوره با پزشک این عمل را ترک کنید. چراکه عوارض دو طرفه به همراه دارد.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر من تعداد دفعات زیادی سکس مقعدی داشتم و تایم طولانی دهانه ی مقعدم خیلی باز شده و خیلی لذت میبردم از این کار و باشریک های الت بزرگتر رابطه برقرار میکردم.اما الان وقتی رابطه مقعدی انجام میدم خیلی درد میگیره مقعدم و اذیتم میکنه نمیدونم چه مشکلی برام پیش اومده.لطفا راهنماییم کنین ممنون

  پاسخ
  • با سلام؛
   انجام رابطه مقعدی به دفعات زیاد موجب عوارض جبران نشدنی و آسیب دهانه مقعد و حتی قسمت های درونی آن شده و ممکن است حتی پارگی مقعدی نیز به همراه داشته باشد. بهتر است از ادامه اینکار خود داری و جهت بررسی علت عارضه به یک متخصصص مراجعه نمایید.

   پاسخ
 • مریمی هستم
  دسامبر 15, 2022 10:07 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من دخترم و تاحالا با یه فرد رابطه مقعدی نداشتم ولی بخاطر خودارضایی چند بار جسم سخت مثل ریمل و ماژیک و برس رو داخل مقعدم کردم و میکنم آیا بعدا توسط همسرم مشخص میشه من این کار رو کردم؟؟؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز خیر تشخیص ورود شی داخلی به مقعد به راحتی قابل تشخیص نیست اما تکرر این کار که باعث آسیب به مقعد شود، ضعف عضلات بدن را تحت تاثیر قرار می دهد.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر ایا رابطه مقعدی ماهی یکبار ضرر دارد؟ ممکن است اسیب مقعدی وارد کند؟

  پاسخ
 • عوارض رابطه مقعدی تا چه مدت بر بدن باقی می ماند؟

  پاسخ
  • برخی عوارض از جمله بی اختیاری مدفوع می تواند تا مدتها و شاید به صورت دائمی بر بدن باقی بماند.

   پاسخ
 • آیا داشتن رابطه از پشت موجب بارداری فرد می شود؟ یا ریختن منی در مقعد بارداری بهخ وجود می آورد؟

  پاسخ
 • سلام من بعد از رابطه معقدی ک با همسرم داشتم پهلوی چپم درد گرفته و دردش خفیفه هنگام خندیدن بیشتر دردش حس میکنم این نشانه چیه؟ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز در صورت تکرار علائم به متخصص مراجعه کنید. امکان آسیب به روده وجود دارد.

   پاسخ
 • آیا سکس از پشت موجب انتقال زگیل می شود؟

  پاسخ
 • همسر بنده رابطه از پشت دوست دارن ممکنه بدونم ایا رابطه مقعدی ماهی یکبار ضرر دارد ؟

  پاسخ
  • بله دوست عزیز اسیب به رکتوم ماهی یکبارهم قابل اتفاق افتادن هست. بهتر است از انجام آن خود داری کنید.

   پاسخ
 • بچه ها رابطه مقعدی درد داره؟ من میخوام یه بارم شده امتحانش کنم

  پاسخ
 • من میترسم اما دوست دارم یکبار رابطه مقعدی رو انجام بدم ببینم چطوریه به نظرتون با یکبار هم اسیب به بدن وارد میشه؟

  پاسخ
 • آقای دکتر خیلی خجالت میکشم که میپرسم اما همسر من واقعا رابطه مقعدی دوست دارد میشه بدانم رابطه مقعدی ماهی یکبار ضرر دارد؟

  پاسخ
  • برقراری رابطه مقعدی به طور کلی دارای عوارض بوده و برای بدن مضر است. بهتر است از انجام آن جدا خودداری شود.

   پاسخ
 • من رابطه مقعدی نداشتم تا حالا اما همسرم چند بار گفته. واقعا انقدر ضرر داره؟

  پاسخ
 • محمد امینی
  ژانویه 4, 2023 8:26 ق.ظ

  سلام، وقتتون بخیر، من یک مدته با همسرم رابطه معقدی دارم که تقریبا زیاد هم اینکار را انجام میدیم. متوجه شدم که پوست اطراف معقدش تیره هستش و گوشت اضافه هم در اطراف سوراخ معقدش مشاهده کردم. قبلا به رنگ پوست اطراف معقدش توجه نکرده بودم. تیره شدن رنگ پوستش به خاطر رابطه معقدی هستش؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله ممکن است در اثر برقراری رابطه مقعدی پوست اطراف مقعد تیره گردد.

   پاسخ
 • من کلایکبار سکس از پشت داشتم ممکنه اینم برای من مشکل ایجاد کنه در اینده؟

  پاسخ
 • رابطه از پشت ممکنه باعث بارداری بشه؟

  پاسخ
 • رابطه از پشت یا همون رابطه مقعدی باعث حاملگی هم میشه؟

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر آیا نزدیکی از مقعد با همسر اشکال دارد؟

  پاسخ
 • من هفته پیش رابطه مقعدی داشتم و بعد از اون حس میکنم یه سری ترشح میاد از مقعدم بیرون ممکنه عفونت باشه؟

  پاسخ
  • دلایل زیادی می تواند باعث خروج ترحش مقعد شوند. اصلی ترین آن عفونت یا مشکلات روده ای و گوارشی می اشد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات
فهرست