1. خانه
 2. مقالات
 3. جوش مقعدی چیست؟ علت و درمان جوش چرکی اطراف مقعدی+ عکس

جوش مقعدی چیست؟ علت و درمان جوش چرکی اطراف مقعدی+ عکس

تصویر جوش مقعدی

برخی افراد دچار جوش یا توده های برآمده در ناحیه نشیمنگاهی می شوند که به آن جوش مقعد گفته می شود. جوش مقعد معمولا ظاهری مشابه با سایر جوش ها داشته و گاهی حاد یا خفیف تر هستند که به دلیل محل قرار گیری در این ناحیه به دلایل مختلفی به وجود می آیند. با ما در این مطلب همراه باشید تا درباره چیستی جوش مقعد، علائم آن، علتهای بروز، میزان شیوع در افراد، بیماری های مقعدی و انواع روشهای درمان آن مطالعه نماییم.

جوش مقعدی خطرناک است و باید جدی گرفته شود. این علامت ممکن است نشان دهنده وجود عفونت با باکتری‌ ها، ویروس‌ ها یا قارچ‌ ها در ناحیه مقعدی باشد که اگر درمان نشود، می‌تواند به مشکلات جدی تری مانند عفونت‌ های شدید، تشکیل زخم‌ های بزرگ‌ تر و حتی سرطان مقعد منجر شود. بنابراین، در صورت تجربه هر یک از علائم جوش مقعدی، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید تا تشخیص دقیق و درمان مناسب را دریافت کنید.

جوش مقعدی نشانه چیست؟

در اطراف مقعد، غدد متعددی وجود دارد که در اثر مسدود شدن مشکلات زیادی از جمله جوش مقعد به همراه می آورد. این بیماری توده ای متورم است که معمولا عفونی بوده و در اطراف مقعد به وجود می آید. این عارضه هم در بین کودکان و هم در بزرگسالان رایج می باشد.
این جوش های برجسته به دو صورت سطحی و عمیق ظاهر شده که نیاز به درمان فوری دارند چرا که عدم درمان جوش مقعد سبب آسیب به بافت آن ناحیه شده و بیماری های خطرناک تری چون آبسه مقعد شود. البته که باید دانست درمان این عارضه به موقع و تحت شیوه مناسب نسبت انجام شود، به مراتب آسان بوده و می توان آن را کنترل نمود.

علائم جوش مقعدی

از شایع ترین علائمی که فرد هنگام جوش مقعدی آن را مشاهده می نماید، درد مقعدی شدید و توده متورم در اطراف مقعد می باشد که نشان دهنده وجود این عارضه به شمار می رود. همچنین این بیماری عوارضی چون ابتلا به آبسه را به همراه دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت. علاوه بر آن شکل جوش مقعدی مانند دیگر جوشها بوده و تنها درد و عفونت آن ممکن است بیشتر باشد. دلیل این درد وعلائم بیشتر نیز حساس بودن ناحیه مقعد می باشد.
دیگر علائم و عوارض شایع هنگام ظاهر شدن این عارضه عبارت اند از:

 • یبوست
 • احساس گرفتگی مقعد
 • ابتلا به بیماری فیستول
 • متورم شدن ناحیه مقعد و درد ناحیه که ممکن است فعالیت روزانه افراد را مختل سازد
 • گسترش عفونت به دیگر نقاط بدن
 • بی اختیاری مدفوع
 • تب و بی حالی بدن به دلیل وجود عفونت
 • شکل جوش مقعدی نیز مانند جوش های دیگر بوده با این تفاوت که متورم، ملتهب و از درد شدیدی برخوردار است
 • خروج ترشحات مقعدی، عفونت
 • درد هنگام مدفوع
 • تعریق
 • خونریزی از مقعد

مطالعه بیشتر: خونریزی مقعدی

علت بروز جوش

پدید آمدن جوش مقعد می تواند ناشی از انواع بیماری های مقعدی، باکتری ها و عوامل محیطی باشد که در اثر بی احتیاطی فرد را به خود دچار می سازد. برای مثال مسدود شدن غدد درون مقعد یکی از عواملی است که سبب بروز این عارضه گردیده و نیاز به درمان اساسی دارد. در ادامه برخی از دلایل عمده مشاهده این عارضه را بررسی خواهیم نمود.

بیماری های مقعدی

انواع بیماری های نشیمنگاهی و مقعدی که از وجود عفونت یا زخم به وجود می آیند، می توانند عامل زمینه ساز بروز جوش در اطراف مقعد باشند. برای مثال بیماری فیستول که از پدید آمدن مجرای عفونی بین دو عضو بدن به وجود می آید، می تواند سبب انتشار عفونت، مسدود سازی غدد مقعد و در نتیجه جوش مقعد نیز بشود.
همچنین برخی افراد زگیل تناسلی را با جوش مقعدی اشتباه گرفته و اقدام به خود درمانی یا لمس ناحیه می کنند که همین موضوع سبب حاد شدن بیماری می شود.
دیگر بیماری ناحیه نشیمنگاهی که با جوش مقعدی اشتباه گرفته میشود، بواسیر و شقاق بوده که بیمار در مراحل اولیه آن را با جوش مقعدی اشتباه می گیرد. شقاق نوعی ترک، شکاف یا زخم در ناحیه مقعد بوده که تورم و سوزش ناشی از آن می تواند با جوش اشتباه گرفته شود. علاوه برآن بواسیر نیز از متورم شدن رگ های خونی در ناحیه رکتوم و راست روده بوده که افراد تصور می کنند دچار جوش مقعدی شده اند. بنابراین هنگام بروز علائم بهتر است هرچه سریعتر به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا عارضه به طور دقیق شناسایی و درمان شود.

مطالعه بیشتر: شقاق چیست؟

عکس تفاوت بواسیر و جوش مقعد

باکتری ها

باکتری هایی که در پوست و نواحی مرطوب مقعدی وجود دارند در اثر کوچکترین بی احتیاطی می توانند وارد پوست شده و جوش مقعدی را به همراه بیاورند. برای مثال افرادی که رابطه جنسی مقعدی برقرار می کنند، بیشتر در معرض خطر انواع بیماری ها و بخصوص این بیماری قرار خواهند داشت.

عوامل وراثتی

در برخی افراد علت جوش مقعدی تنها عوامل وراثتی و ژنتیکی بوده که افراد نقشی در آن ندارند. بهتر است هنگام مشاهده علائم این عارضه به پزشک مراجعه نموده تا از علت آن مطلع شوید.

تغییرات هورمونی

تغییرات هورمونی در همه افراد زمانی رخ می دهد که فرد با موقعیت تنش زا، زمان قاعدگی (پریود)، بلوغ، بارداری و … رو به رو می شود. در این هنگام بدن تولید چربی را افزایش داده و در نتیجه می تواند جوش مقعد را به وجود آورد.

جوش مقعد در اثر عدم رعایت بهداشت

رعایت بهداشت از اصول مهم و پایه بوده که بی توجهی به آن می تواند انواع بیماری ها و مشکلاتی چون جوش کنار مقعد را به همراه داشته باشد. از آنجایی که مقعد راه دفع مدفوع است، بسیاری از میکروب ها و باکتری ها در این ناحیه تجمع کرده و عدم رعایت بهداشت مشکلات جدی را برای افراد به همراه می آورد.
عدم شستشوی ناحیه نشیمنگاهی، عوض نکردن لباس زیر، رابطه جنسی محافظت نشده، مرطوب بودن مقعد میتواند از مهمترین عوامل محیطی و بهداشتی به وجود آمدن جوش مقعد به شمار روند.

عوارض

جوش مقعدی معمولا به علت عفونت با باکتری‌ ها، ویروس‌ ها یا قارچ‌ ها در منطقه مقعدی رخ می‌ دهد. برخی از عوارض جوش مقعدی عبارتند از:

 1. درد و تورم در منطقه مقعدی
 2. خارش و سوزش در محل جوش
 3. خروج مایعات و صافی از منطقه مقعدی
 4. خروج خون از منطقه مقعدی
 5. احساس ناراحتی و درد در هنگام انجام فعالیت‌های روزمره مانند نشستن، خوردن و دفع مدفوع
 6. تغییر رنگ پوست در منطقه مقعدی به سبب التهاب و عفونت
 7. افزایش دمای بدن به علت وجود عفونت

در صورت تجربه هر یک از این علائم، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید تا تشخیص دقیق و درمان مناسب را دریافت کنید.

فرق جوش مقعدی و بواسیر

جوش مقعدی و بواسیر دو بیماری هستند که ممکن است در نظر برخی افراد یکسان یا حتی اشتباه گرفته شوند. اما باید بدانید این دو بیماری به طور صد در صد از یک دیگر متمایز بوده و هرکدام علائم و علت های بروز خود را دارند. همانطور که می دانیم جوش مقعد یک بیماری عفونی می باشد که نیاز به تخلیه عفونت دارد اما در نقطه مقابل بواسیر یک بیماری در اثر ایجاد فشار و تورم عروق می باشد که در ناحیه داخلی رکتوم و مقعد به وجود می آید. اگر قصد شناخت دقیق تر و دانستن فرق جوش مقعدی و بواسیر را دارید، می توانید با مشاهده عکس بواسیر داخلی و خارجی آن را به طور دقیق بررسی کنید.

چه افرادی در معرض ابتلا به جوش مقعدی هستند؟

به طور کلی جوش مقعدی در زنان شایع تر است و ممکن است آن را یک بار در طول زندگی خود تجربه کنند. اما جوش مقعدی در مردان نیز به چشم می خورد. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید جوش مقعدی مردان و زنان از علائم و شدت درد یکسان برخوردار بوده و نمیتوان گفت درد آن در زنان یا مردان بیشتر است.
بروز این بیماری در افراد زیر:

 • خانمهای باردار
 • افرادی که به عفونت های مقاربتی و بیماری های جنسی مبتلا هستند
 • افراد دیابتی
 • فیستول درمان نیافته
 • مصرف برخی از داروهای خاص
 • کودکان یا نوزادان

جوش اطراف مقعدی در کودکان

همانطور که گفته شد، جوش مقعد در همه افراد به وجود آمده و حتی کودکان نیز به آن دچار می شوند. بروز جوش مقعد در کودکان به علت های زیادی بستگی دارد؛ بستن پوشک و عدم تعویض آن در زمان های طولانی، حساسیت های پوستی، عدم رعایت بهداشت، مرطوب ماندن ناحیه، نفوذ برخی باکتری ها، ضعف سیستم ایمنی بدن و … می تواند از دلایل جوش اطراف مقعد در کودکان به شمار رود. البته این عارضه می تواند در اثر وجود بیماریهای زمینه ای بوده که از آنها بی خبر هستید. بنابراین برای بررسی دقیق تر و درمان جوش اطراف مقعدی کودکان بهتر است به پزشک مراجعه نمایید چرا که کودکان دارای پوستی حساس تر و سیستم ایمنی ضغیف تری می باشند.

درمان جوش مقعدی

درمان جوش مقعدی به طور کامل، تنها با استفاده از تخلیه عفونت از توده جوش امکان پذیر است. بنابراین بهتر است برای این کار به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا درمان جوش مقعدی به خوبی انجام شود. برخی از افراد تصور می کنند تخلیه عفونت سطحی که در جوش وجود دارد، سبب درمان آن خواهد شد اما باید بدانید زمانی که عفونت به خوبی تخلیه نشود، نه تنها درمان انجام نمی گیرد بلکه می تواند با شدت بیشتری عود کرده و حتی به دلیل انباشته شدن عفونت به آبسه تبدیل شود.

لیزر جوش مقعدی

لیزر جوش مقعد یک روش مناسب، پیشرفته و نوین است که بدون هیچگونه آسیب رسانی به بافت مقعدی این عارضه را درمان می کند. این روش بسیار کم هزینه و کم خطر بوده و از کوتاه ترین دوره نقاهت و درد برخوردار است. همچنین از دیگر مزیت های این روش درمانی می توان به تخلیه عفونت بدون بیهوشی اشاره نمود؛ چرا که در روش های دیگر بیمار طی عمل جراحی و بیهوشی قرار میگیرد. علاوه بر آن لیزر جوش مقعدی تنها در یک جلسه صورت و درمان را به طور کامل به همراه می آورد.

عمل جراحی

عمل جراحی یک روش قدیمی درمان جوش مقعد است که معمولا به بیماران توصیه نمی شود. زیرا این کار تحت بیهوشی و با تیغ جراحی انجام می گیرد. پس از تخلیه عفونت ناحیه باز شده کامل بخیه زده شده و حتی در برخی موارد زخم باز می ماند تا به خود به خود درمان شود. بنابراین عوارض ناشی از این روش می تواند بسیار مخرب و آزار دهنده باشد.
از اصلی ترین عوارض عمل جراحی با عمل جراحی اشاره نمود:

 • دوره نقاهت طولانی
 • احساس درد و سوزش در ناحیه جراحی شده
 • امکان آسیب رسی به بافت مقعدی
 • نیاز به پانسمان و بخیه
تصویر عمل جراحی جوش مقعدی

درمان خانگی جوش اطراف مقعدی- انواع دارو

جوش مقعدی معمولا در مراحل اولیه خفیف می باشد اما با این حال بیمار نمیداند که این عارضه در لایه سطحی یا عمیق پوست رخ داده است. بنابراین بهتر است در مرحله اول با مراجعه به پزشک نسبت به درمان این بیماری بپردازید. اما اگر قصد درمان جوش مقعد را در خانه دارید باید بدانید روشهای خانگی شالوده علمی نداشته و حتی ممکن است بیماری را وخیم تر و حاد تر کند.
اما شما می توانید با به کارگیری برخی راهکار های ساده علائم آن را به طور موقت کاهش داده یا درد آن را کمتر کنید.
برخی از این راهکار ها برای درمان جوش در ناحیه نشیمنگاه عبارت اند از:

 • استفاده از کمپرس گرم بر روی ناحیه
 • استفاده از پماد لیدوکائین جهت بی حس کردن موقت ناحیه
 • عدم دستکاری یا سعی بر تخلیه جوش چرا که اگر عفونت در لایه های عمیق پوست باشد موجب تحریک و درد بیشتر می شود
 • مصرف پماد برای درمان جوش مقعدی
 • استفاده از حمام نشیمنگاهی به صورت روزانه
 • مصرف آنتی بیوتیک برای جوش مقعدی
 • استفاده از داروی فیستول (در صورت وجود جوش ناشی از فیستول)
 • پاکیزه نگه داشتن و ضدعفونی کردن ناحیه مقعدی
 • استفاده از حمام نشیمن یا sitz bath
 • استفاده از پماد تتراسایکلین برای جوش مقعدی
 • استفاده از روشهای درمان سنتی جوش مقعدی مانند استعمال عسل یا سیر بر ناحیه عفونت

البته برخی دارو ها از دسته آنتی بیوتیک ها وجود دارند که برای کاهش التهابات و عفونت ها به کار میرود که البته باید تحت تجویز پزشک صورت گیرد. آنتی بیوتیک ها در انواع مختلف قرص، شربت، پماد و … وجود دارند که می توانید برای کاهش عفونت از آنها استفاده کنید. البته این نکته را به خاطر داشته باشید در صورت اتمام دوره استفاده از آنتی بیوتک و عدم بهبود می بایست به متخصص مراجعه نموده و حتما نسبتا به درمان عارضه اقدام نمایید.

سوالات متداول

68 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • شکل جوش مقعدی مثل جوشاییه که تو بقیه جاهای بدن درمیاد؟ من حس میکنم کنار مقعدم چند تا جوش ریز دراومده

  پاسخ
  • بله معمولا ظاهر جوش مقعدی مانند دیگر جوش ها اما با تفاوت حاد تر و عفونی تر دیده می شوند

   پاسخ
   • سلام ببخشید من یک جوش در ناحیه مقعدم دراومده اندازشم بعد از حمام یا بعد از خواب کوچیک میشه ولی بعد از چند ساعت دوباره بزرگ میشه ولی درد یا خونریزی ویا حتی سوزشم نداره . خطرناکه؟

   • احتمالا به بواسیر مبتلا شده اید نه جوش مقعدی چراکه بواسیر در زمان عدم تحرک و بازشدن عروق کوچک تر و در زمانهای تحرک یا اجابت مزاج بزرگتر می شود.

 • سلام خسته نباشین
  جوش خونی بدون عفونت و بدون درد
  برای چی هستش

  پاسخ
  • می تواند به دلایل مختلفی چون عفونت نقطه ای از بدن، آلرژی به لباس زیر، وجود بیماری های عفونی چون فیستول به وجود آمده باشد. برای تشخیص دقیق و پیشگیری از بروز بیماری خطرناک بهتر است به متخصص مراجعه نمایید.

   پاسخ
  • سلام جناب دکتر
   من چند روزی میشه ک تو فاصله ۲ سانتی از مقعدم یه برآمدگی احساس میکنم ک وقتی لمسش میکنم یه چیز گرد مانند زیر پوستم حس میکنم به نظرتون مشکلم چیه؟ و به چه پزشکی باید مراجعه کنم؟

   پاسخ
   • سلام دوست عزیز احتمال جوش مقعدی، ابسه مقعد یا فیستول وجود دارد. در صورت مشاهده علائمی چون درد، خروج ترشح به متخصص مراجعه کنید.

   • سلام یه جوش بزرگ کنار مقعدم زدم و درد میکنه میشه راهنمایی کنین ممنون

  • سلام من الان یک ساله که این جوش رو دارم وهمش مجبورم دونالد تو شورتم بزارم چون همش ازش عفونت خارج میشه بعضی موقع اولش که میترکه خون وعفونت میاد ولی بقیش همش عفونت میاد ویک ساله مداوم اینطور هست ۳ بار بیمارستان رفتم جراحی کردم تخلیه میکنن ولی عفونت ش قطع نمیشهحتی بی ارادگی مدفوع هم گرفتم چکار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

   پاسخ
   • سلام دوست عزیز نوع جراحی که انجام دادند علت عارضه یا اسم بیماری رو هم گفتند؟ احتمالا این بیماری جوش مقعدی نیست و برای شما تبدیل به فیستول یا ابسه شده که باید دوباره تحت درمان قرار داده شوید

 • سلام یه جوش اندازه یه لوبیا روی ورودی مقعدم در اومده باید چیکار کنم

  پاسخ
  • درود؛
   برای درمان جوش مقعدی، عفونت و ابسه های این ناحیه باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ
   • بهنام میلانی
    نوامبر 6, 2023 12:38 ق.ظ

    سلام ،من یه جوش دوره سوراخ مقعدی ظاهر شده ،ایا میتوان با یه سوزن سرشو سوراخ کرد…

 • من یه بار سمت راست مقعدم اندازه یه دونه گنده ورم کرده بود درد میکرد عفونت هم کرده بود. خودش خوب شد اما الان باز همونطوری شده باید چیکار کنم؟

  پاسخ
 • جوشی به اندازه یک سانت کنار مقعد بنده رشد کرده که خیلی درد داره ممکنه بزرگترم بشه؟

  پاسخ
  • بله امکان شدید تر و آبسه شدن عارضه وجود دارد.

   پاسخ
   • سلام وخسته نباشین.
    یه جوش‌چرکی ۳سانتیه معقدم زده یکی دوماهی هست که درگیرشم.یه وقتایی خیلی بزرگ میشه و میترکه با فشار تخلیه میکنم و چند روز ازش چرک میاد بعد خوب میشه.بعد ۱ هفته دوباره همونجا بزرگ میشه و یکسره خونو چرک میاد.باید چکار کنم؟؟؟ممنون

   • سلام دوس عزیز شما به هیچ عنوان نباید زائده را تحریک کنید؛ احتمالا به آبسه مقعدی مبتلا هستید که ممکن است با تحریک شما به فیستول تبدیل شود.

 • سلام آقای دکتر خسته نباشید بنده یه جوش کنار مقعدم در اومده که سفت شده و فشار میدم خیلی درد میگیره چطوری عفونت داخلشو تخلیه کنم چون سفید هم شده اما عفونت خارج نمیشه

  پاسخ
  • تخلیه جوش مقعد تنها به واسطه درناژ توسط پزشک امکان پذیر خواهد بود. تحریک جوش مقعد موجب حاد شدن عارضه می شود.

   پاسخ
 • ممکنه بدونم جوش روی باسن هم خطرناکه یا چی؟

  پاسخ
  • جوش هایی که بر روی باسن و نواحی مقعد در می آیند باید توسط پزشک معاینه و درمان شوند. عدم درمان آن موجب ابسه یا فیستول می شوند.

   پاسخ
 • سلام عفونت جوش مقعد رو چطوری خالی کنم؟ مقعدم پره جوش شده خیلی هم درد داره وقتی میشینم

  پاسخ
  • عفونت ناشی از جوش مقعدی به راحتی تخلیه نشده و تحریک جوش موجب حاد شدن آن می شود. بهتر است حتما به یک پزشک جهت تخلیه عفونت مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من یه چیز دایره ای مانند روی سوراخ باسنم رشد کرده سیاه هم هست و میسوزه باید چیکار کنم و چی هست؟

  پاسخ
  • سلام دوست امکان بروز آبسه، جوش یا وجود دیگر بیماری های مقعدی مانند بواسیر وجود دارد. حتما به متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ
 • جوش مقعد من خیلی ازش عفونت میاد بیرون باید چیکارش کنم من؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز درمان جوش مقعد تنها توسط پزشک و معاینه ایشان انجام میشود. انتی بیوتیک و تخلیه با لیزر تنها راه درمان عارضه می باشد

   پاسخ
 • سلام و وقت بخیر
  برای درمان جوش مقعد باید به چه پزشکی متخصصی مراجعه کنم ؟
  گوارشی،داخلی،عفونی

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز ابتدا به دکترعمومی مراجعه نمایید چنانچه بیماری حاد و ناشی از وجود مشکلات عفونی و گوارشی باشد، پزشک به شما اطلاع خواهد داد.

   پاسخ
 • مقعدم جوش زده خیلی درد میکنه

  پاسخ
 • سلام.
  یه چیزی به اندازه یه لوبیای کوچیک و سفید که حالت غده داره در ناحیه مقعد حدود 6 روزه ایجاد شده.
  بدون درد و هیچ اختلاله دیگه ای و هیچ تغییراتی رخ نداده.
  چی می تونه باشه بنظر شما؟!

  پاسخ
  • عارضه ای که ذکر کردید می تواند ناشی از جوش مقعد یا حتی توده بواسیر باشد. بهتر است به صورت حضوری برای درمان مراجعه نمایید.

   پاسخ
 • سلام من پوستم اصلا جوش جوشی نیست ولی نمیدونم الان چند وقته باسنم هی جوش میزنه دورش قرمز میشه ومیسوزه

  پاسخ
  • جوش در ناحیه باسن و مقعد میتواند ناشی ا آبسه یا بیماری های مقعدی هم باشد که با مراجعه به پزشک می توانید عامل آن را بررسی کنید.

   پاسخ
 • جوشای ریز و چرکی زده دور دهان باسنم که خیلی هم درد دارن چند بار سعی کردم بترکونمشون ولی خیلی درد دارن کسی میدونه علت جوش چیه اونم تو این ناحیه

  پاسخ
  • دوست عزیز دچار جوش مقعدی ده اید اگر به موقع عارضه را درمان نکنید به آبسه مبتلا می شوید

   پاسخ
 • سلام من یک جوش به اندازه یک اوبیا در نسبتا داخل مقعدم در امده کمی درد و خارش هم داره لطفا بگید چه کارکنم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز شما احتمالا دچار آبسه سا حتی بیماری بواسیر شده باشید بهتر است به یک متخصص بیماری های مقعدی مراجعه کنید.

   پاسخ
 • دور تا دور مقعد تا بالای باسنم جوش زده جوش چرکی هم نیست قرمز و التهابیه خیلی هم میسوزه باید چیکار کنم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز امکان التلا به حساسیت وجود دارد بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام ببخشید من یه دونه در سمت راست مقعدم زده ولی سوزش یا درد ویا حتی خونریزی هم نداره و الان ۲۰ روز گذشته.
  سعی کردم با زدن خمیر دندان به همون دونه برطرفش کنم و هربار که میزدم کوچیک میشد ولی به صورت کامل نمیرفت. خطرناکه

  پاسخ
  • خمیر دندان اصلا گزینه خوبی برای درمان زائده های گوشتی نیست. ممکن است زگیل تناسلی یا حتی بواسیر باشد که بهتر است به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
   • سلام‌من8ساله‌پیش‌بواسیر‌روبالیزر‌عمل‌کردم‌حدود‌یک‌هفته‌اس‌ک‌یه‌چیزی‌مثل‌جوش‌دراومده‌دردناکه‌حتی‌موقعه‌راه‌رفتن‌در‌دمیکنه‌خودم‌به‌دیابت‌مبتلام‌چه‌کارکنم‌این‌چیه‌ممکنه‌بواسیرباشه

   • محل به وجود امدن جوش کدام نقطه است؟ دور مقعد یا بر روی پوست؟

 • جوشای دونه قرمز برای چین؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید من دوسه تا جوش کوچیک کنار مرقعدم هستش و درد شدید و سوزش زیاد دارم
  خطرناکه؟

  پاسخ
 • درمان خانگی نداره جوشه معقدی

  پاسخ
 • راهی هست که در خانه درمان بشه و به دکتر مراجعه نشه

  پاسخ
  • اگر جوش ها ریز و قرمز هستند ممکن است ناشی از حساسیت باد که بهتر است با رعایت نکات بهداشتی، استعمال آلوئه ورا آن را کنترل کنید؛ اگر جوش ها عفونی هستند بهتر است به پزشک مراجعه شود.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید برای جوش مقعد میتونم دارویی استفاده کنم که جاشم از بین ببره؟ چون یه جوش بزرگ کنار مقعد من هست که کبود شده خیلی هم درد داره

  پاسخ
 • سلام برای جوش مقعد هم کلیندامایسین بزنیم خوب میشه؟

  پاسخ
  • خیر جوش مقعد در اثر عوامل متفاوتی از سایر نواجی بدن به وجود می آیند که بهتر است با پزشک آ« را تشخیص و درمان کند

   پاسخ
 • سلام . پسر هستم و 18 سالمه . کنار مقعدم سمت راست یه چیزی شبیه جوش یا تبخال دراومده نزدیکه یه هفته هست. اولش که متوجه شدم وقتی لمس میکردم درد میگرفت ولی الان درد نمیکنه. میخواستم بدونم علتش چیه؟ بیماری هست؟ خطرناکه؟ باید درمان بشه؟

  پاسخ
  • بله در صورت ابتلا به تبخال تناسلی باید به صورت جدی تحت درمان قرار گیرید. آبسه یا جوش مقعدی، گوشت اضافه، تبخال یا زگیل تناسلی بیماری هایی هستند که می بایست به صورت جدی آن هارا تحت بررسی قرار داد.

   پاسخ
 • پمادی که جای جوش رو از بین ببره معرفی کنید

  پاسخ
  • می توانید از پماد های ترمیم کننده استفاده کنید

   پاسخ
   • سلام اقای دکتر من کنار مقعدم یدونه جوش بزرگ در اومده سفت دردناک بنظرتون چ میتونه باشه آیا خانگی ام میشه مداواش کرد؟

 • با سلام
  الان یکی دو روزه که بالاتر از مقعدم ، ناحیه انتهایی ستون فقراتم درد شدیدی داشتم. تا دیروز چیزی در اون ناحیه نبود ولی امروز یه جوش سیاه رنگ بزرگ به اندازه یه نخود دراومده.خیلی هم نرمه انگاری عفونت یا آب داخلش باشه.همراه با درد شدیده که با مسکن آروم میشه.
  به نظرتون چی میتونه باشه

  پاسخ
 • سلام
  یه جوش روی ناحیه مقعدم در اومده که با لمس کردن زیر پوست حرکت می‌کنه و میشه حسش کرده تازه دو روزه متوجه ش شدم لطفاً راهنمایی کنید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات
فهرست