1. خانه
 2. مقالات
 3. لیدوکائین چیست؟ طریقه مصرف پماد لیدوکائین مقعدی+ عوارض

لیدوکائین چیست؟ طریقه مصرف پماد لیدوکائین مقعدی+ عوارض

تصویر پماد لیدوکائین

پماد ژل لیدوکائین نوعی دارو با قابلیت بی حس و سر کنندگی می باشد که بیماران از آن برای کاهش موقت درد استفاده می کنند. لیدوکائین کاربرد های بسیار متعددی داشته که استعمال آن بر نواحی مقعدی یا واژن، یکی از موارد آن است. در این مطلب با ما همراه باشید تا با انواع پماد لیدوکائین، ژل، محلول و … آشنا شده و با عوارض، طریقه مصرف و برخی از موارد مصرف آن آشنا شوید.

پماد لیدوکائین چیست؟

لیدوکائین نام دارویی با خاصیت بی حس کنندگی موضعی می باشد که در اشکال مختلفی چون کرم، ژل و پماد لیدوکائین موجود است. پماد لیدوکائین با خاصیت مسدود کنندگی کانال های عصبی موجب کاهش درد موضعی به صورت موقت شده و می تواند برای از بین بردن علائم ناشی از انواع بیماری ها همچون بیماری های مقعدی موثر باشد. به نوعی پماد یا ژل لیدوکائین نوعی بی حس کننده موقتی است که تنها به مدت محدود مناسب استفاده است.

بسیاری از افراد از لیوکائین برای بی حس کردن واژن و مقعد و یا حتی نزدیکی استفاده می کنند که اینکار در دراز مدت مدجب ایجاد حساسیت های پوستی و دیگر عوارض میشود. بنابراین اگر قصد استفاده از ژل یا پماد لیدوکائین برای نواحی حساس و ملتهب را دارید از انواع مخصوص آن مانند پماد لیدوکائین اچ استفاده نمایید.

لیدوکائین چیست

انواع پماد لیدوکائین

همانطور که گفته شد لیدوکائین دارای انواع مختلف و به اضافه کاربرد های مختلفی می باشد. پماد لیدوکائین، اسپری، شیاف، پودر، پدهای چسبی، ژل لیدوکائین، کرم و یا حتی محلول آن از انواع مختلف لیدوکائین ها هستند که هر کدام به دلایلی چون کاهش درد مورد استفاده قرار می گیرند. استعمال نوع اسپری آن معمولا برای دندان، نوع ژل آن برای تزریقات، زیبایی یا کاهش درد ناشی مورد استفاده است.

کاربرد لیدوکائین

با توجه به توضیحات قبلی، به طور کلی لیدوکائین دارای خاصیت بی حس کنندگی یا از بین برندگی سیگنال های عصبی پوست یا دیگر نقاط بدن شده که می تواند به طور موقت سوزش، خارش ،التهاب، درد شدید، جای نیش حشرات و حتی علائم آفتاب سوختگی را کاهش دهد.
بسیاری از افراد جامعه از کرم موضعی لیدوکائین به عنوان یک روش درمانی برای کاهش علائم بیماری های مقعدی دانسته و در هنگام ابتلا از آن استفاده می کنند که با یکدیگر آنها را بررسی خواهیم نمود. علاوه بر آن از این دارو به منظور انجام جراحی های کوچک یا سرپایی استفاده شده و اثر بخشی موثری به همراه دارد. همچنین در برخی موارد افراد از این دارو برای کیست مویی استفاده نموده تا علائم را موقتا کاهش دهند.
استفاده از ژل لیدوکائین برای واژن نیز از دیگر کاربرد های این دارو می باشد که برای از بین بردن درد ناشی از رابطه جنسی مقعدی ،سوزش، خارش و… استفاده می شود. البته استفاده از لیدوکائین برای واژن نیازمند به دلیل مخاطی بودن ناحیه، نیازمند معاینه و بررسی بیشتری می باشد.

بیشتر بخوانید: درمان سوزش مقعد

پماد بی حسی مقعدی نیز از سری داروهای بی حسی و هم خانواده لیدوکائین می باشد؛ این دارو با این تفاوت به افراد عرضه می شود که تنها مخصوص برای برقراری رابطه و بدون عوارض می باشد.

بنابراین به طور کلی برخی کاربرد لیدوکائین عبارت اند از:

 • گزش حشرات
 • کاهش درد ناشی از زخم (در صورت تجویز پزشک متخصص با دوز مشخص)
 • بی حس کردن پوست به طور موقت جهت انجام تتو یا خالکوبی
 • استفاده از نوع مخصوص پماد بی حسی برای رابطه (پماد لیدوکائین برای تاخیری)

Lidocaine is a local anaesthetic that numbs the area where you use it. It’s used in some medicines to treat

1piles (hemorrhoids) inside or around your bottom (anus)
2itchy bottom

لیدوکائین بی حس کننده موضعی است که ناحیه ای که از آن استفاده می شود تحت بی حسی قرار می دهد. در برخی از داروها برای درمان استفاده می شود:

1توده های هموروئید داخل یا اطراف مقعد

2خارش مقعد یا درون آن

www.nhs.uk

لیدوکائین برای بواسیر یا هموروئید

هموروئید یا همان بواسیر یکی شایع ترین بیماری های مقعدی در انواع مختلف خارجی، داخلی و هموروئید خونی می باشد که همه افراد از جمله زنان و مردان ممکن است به آن مبتلا شوند. بسیاری از افراد در هنگام ابتلا به این بیماری اقدام به استفاده از دارو و بخصوص داروهای کاهنده درد و علائم نموده که پماد لیدوکائین یکی از اصلی ترین آنهاست به عنوان یک پماد بی حسی قوی مقعدی مورد استفاده قرار میگیرد.

بیشتر بخوانید: درمان درد فوری بواسیر

شقاق

شقاق نیز از دیگر بیماری های شایع مقعدی می باشد که سبب بروز زخم یا چاک خوردگی هایی در اطراف دهانه مقعد می شوند. این زخم ها که در اثر وارد شدن فشار (معمولا یبوست) بر ناحیه مقعد وارد می شود، موجب بروز علائمی چون درد، سوزش، خارش، خروج ترشح مقعدی و حتی خونریزی می شود. یکی از موارد مصرف پماد لیدوکائین برای فیشر در هنگام ابتلا به این بیماری بوده که موجب از بین بردن موقت درد، سوزش و خارش مقعد می شود.

تصویر پماد لیدوکائین مقعدی

فیستول و آبسه

فیستول نیز می تواند یکی دیگر از موارد مورد مصرف پماد لیدوکائین یا ژل آن باشد که در سبب از بین بردن موقت درد شود.
فیستول به ایجاد یک بافت یا مجرای عفونی غیر طبیعی بین دو بافت بدن گفته می شود که سبب خروج ترشح، عفونت، درد مقعد و دیگر علائم در این ناحیه می باشد.
استفاده از پماد بی حسی موضعی لیدوکائین می تواند به طور موقت سبب مسدود شدن کانال های عصبی شده و درد ناحیه را کاهش دهد.

درمان انواع بیماری های مقعد بدون جراحی

در صورت نیاز به درمان بیماری های مقعدی با کلینیک نشیمنگاه تماس حاصل فرمایید

پماد لیدوکایین بعد از چند دقیقه اثر می کند؟

استعمال پماد لیدوکائین معمولا پس از 2تا 4 دقیقه اثر بخش بوده و به آرامی سبب سری یا بی حسی ناحیه می شود. بنابراین زمانی که از پماد لیدوکائین یا ژل آن استفاده می کنید، به خوبی آن را بر ناحیه ماساژ و کمی صبر کنید تا نتیجه استفاده از دارو نمایان شود.

عوارض جانبی لیدوکائین

این دارو نیز مانند سایر دارو ها همراه با عوارضی است که در اثر وجود آلرژی، ناسازگاری با سیستم بدن، استفاده بی رویه بروز پیدا میکند. پماد یا ژل لیدوکائین به طور کلی از عوارض جدی برخوردار نبوده اما در صورت بروز علائم پس از استفاده از دارو می بایست حتما به متخصص مراجعه نمایید.
برخی از عوارض پماد ژل لیدوکائین که در دراز مدت پدیدار می شوند عبارت اند از:

 • افزایش ضربان قلب (تپش قلب غیر عادی)
 • کهیر
 • تاری دید
 • التهاب پوستی
 • سرگیجه یا تهوع
 • بروز مشکلات پوستی
 • تب یا واکنش آلرژیک
 • احساس خفگی یا ضعف در تنفس
 • تداخل دارویی
 • ایجاد تداخلات جنسی

موارد مصرف

استفاده از کرم موضعی لیدوکائین نیازمند رعایت برخی نکات مصرف می باشد که می بایست آن را رعایت نموده تا از کمترین میزان عوارض یا آسیب ناشی از مصرف داروی شیمیای برخوردار باشید.
برای مثال استفاده از کرم موضعی لیدوکائین برای خانمهای باردار یا شیرده دارای شرایط خاص بوده و می بایست تحت نظر پزشک زنان و در برخی موارد خاص مورد استفاده قرار گیرد.
بنابراین برخی از موارد مصرف پماد لیدوکائین عبارت اند از:

 • افراد مبتلا به بیماری های خاص نباید از این دارو استفاده کنند
 • از پماد لیدوکائین برای صورت بدون دستور و تجویز پزشک استفاده نشود
 • خانمهای باردار یا شیرده تحت نظر پزشک می بایست از این دارو استفاده کنند
 • استفاده از ژل لیدوکائین برای استعمال خارجی می باشد
 • در صورتی که از محلول لیدوکائین (کاهش درد دندان) استفاده کردید دهان را به خوبی شستشو داده و تا 1الی 2 ساعت از مصرف خوراکی پرهیز کنید
 • به تاریخ انقضا دارو توجه داشته باشید
 • در صورت ابتلا به بیماری کبدی، برای مصرف لیدوکائین با پزشک مشورت نمایید
 • عدم استعمال بر روی ناحیه سوختگی یا تاول
 • از در دسترس قرار دادن دارو نزد کودکان خودداری شود

پماد یا ژل لیدوکائین یک بی حس کننده موضعی جهت کاهش علائم و کنترل درد می باشد.

طریقه مصرف پماد لیدوکائین برای واژن و مقعد

لیدوکائین برای واژن، نوعی از این دارو است که متناسب با واژن تهیه شده و به منظور یک ماده یا داروی تاخیری در حین رابطه جنسی استفاده می گردد. اما کرم لیدوکائین مقعدی به منظور کاهش علائم ناشی از انواع بیماری های مقعدی می باشد.
بنابراین طریقه مصرف پماد بی حسی موضعی لیدوکائین برای مقعد به گونه ای است که روزی دوبار در هنگام بروز علائم، و بر روی مقعد تمیز و خشک استعمال گردد.
همچنین برای استعمال لیدوکائین بر واژن نیز می بایست این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است دچار واکنش های آلرژیک شوید. بنابراین قبل از استفاده از آن مقداری از آن را بر روی پوست خود تست کنید و در صورت عدم بروز عارضه آن را در ناحیه مرطوب و التهابی واژن بمالید.

عکس طریقه مصرف پماد لیدوکائین مقعدی
لیدوکائین ژل به همراه اپلیکاتور آن که برای استعمال دارو به داخل مقعد یا واژن مورد استفاده قرار می گیرد.(ظاهر اپلیکاتور ممکن است متفاوت باشد)

استفاده از پماد لیدوکائین برای رابطه مقعدی

استفاده از پماد لیدوکائین به عنوان یک راه حل موقت برای کاهش درد و تحریک در منطقه مقعدی قبل از رابطه جنسی توصیه نمی‌ شود. این پماد معمولاً برای تسکین درد و تحریک در مناطقی مانند دهان، دندان، لثه و غیره استفاده می‌ شود و برای استفاده در منطقه مقعدی تجویز نمی‌ شود.

دلیل این امر این است که پماد لیدوکائین ممکن است باعث کاهش حساسیت و احساس درد در منطقه مقعدی شود که می‌تواند باعث بروز آسیب‌های جدی در این ناحیه شود. همچنین، استفاده از پماد لیدوکائین ممکن است باعث کاهش استحکام و سختی عضلات مقعدی شود که می‌تواند باعث ایجاد مشکلات دیگری در زمان انجام رابطه جنسی شود.

بنابراین، بهتر است از روش‌ های دیگری برای کاهش درد و تحریک در منطقه مقعدی قبل از رابطه جنسی استفاده کنید. بهترین راه حل برای کاهش درد و تحریک، استفاده از لوازم جانبی مانند لوبریکانت و کاندوم است. همچنین، بهتر است با پزشک خود در مورد راه‌ های دیگری که ممکن است برای شما مناسب باشد صحبت کنید.

سوالات متداول

130 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • خسته نباشید من برای مقعدم پماد لیدوکائین مصرف میکنم روزی یکبار چون فک کنم زخم شقاق دارم سوزش شدید با درد و خونریزیه

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز درمان شقاق مقعد تنها با استفاده از لیزر امکان پذیر بوده واستفاده از پماد لیدوکائین تنها موجب کاهش علائم آن هم به طور موقت خواهد بود.

   پاسخ
 • پماد لیدوکائین چنده؟

  پاسخ
 • سلام پماد لیدوکائین برای واژن چه عوارضی داره من صبح استفاده کردم الان حس میکنم واژنم میسوزه

  پاسخ
 • سلام دکتر میشه از لیدوکائین برای رابطه استفاده کرد؟

  پاسخ
 • درمان سوختگی با لیدوکائین میشه؟ من دستم سوخته و خیلی اذیت میکنه

  پاسخ
  • خیر به هیچ عنوان

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر من شقاق عمل کردم ی هفته هس درد زیادی دارم لیدو کائین میزنم دردش نصف میکنه میشه لیدوکائین قوی تری بزنم

   پاسخ
   • سلام لیدوکائین برای شرایط شما مناسب نیست زیرا فقط درد رو ممکنه حس نکنید و مشکل هنوز پابرجاست

 • سلام اقای دکتر من بعد از رابطه یکبار از پماد لیدوکائین استفاده کردم یکم سر شد اولش بعد که بی حسی از بین رفت دردمم رفته بود. البته بگم که به مقعد زده بودم استفاده مداومش بده؟

  پاسخ
 • صدیق نژاد
  آوریل 19, 2023 2:51 ب.ظ

  ژل لیدوکائین برای مقعد میشه استفاده کرد؟ چون من شقاق دارم و مقعدم زخمه باید از این ژل بزنم تا دردش کم شه

  پاسخ
  • خیر دوست عزیز استفاده از این ژل به صورت موقت درد و علائم را کاهش داده و قابلیت درمانی ندارد.

   پاسخ
 • سلام دکتر خسته نباشید من یه بار برای رفع درد مقعدم از لیدوکائین استفاده کردم خیلی خوب بود درجا خوبش کرد چند ساعت درد نداشتم میتونم مداوم استفاده کنم؟

  پاسخ
 • ممکنه بدونم خوردن لیدوکائین چقدر ضرر داره؟ من داشتم میزدم به دندونم اشتباهی قورت دادم

  پاسخ
 • ماهمیشە برای رابطه مقعدی استفاده میکنیم میتونه خطری داشته باشه؟

  پاسخ
 • پماد لیدوکائین چنده ؟

  پاسخ
 • سلام،دکتر مامدت ۲۰سالی میشه از ژل لیدوکائین دررابطه مقعدی استفاده میکنیم ودوتامون کاملا لذت میبریم البته مواردبهداشتی و آمادگی های اولیه رورعایت میکنیم ،میخواستم بدونم آیا بایدنگران عوارض این نوع رابطه واستفاده ازاین ژل باشیم؟ باسپاس فراوان

  پاسخ
  • بله دوست عزیز علائم و نشانه های ضعف و عضلات مقعد ناگهان پدیدار شده و عوارضی چون بی اختیاری مدفوع به همراه خواهد داشت.

   پاسخ
   • شدیدا” ازناحیه مقعد بعدار رفع مزاج درد دارم وبرای اولین بار است استفاده میکم فقط سوال این بود با انگشت باید به خروجی مقعداستفاده کنم با نیاز به شیافهایی مثل آنتی فیشر ماریخ که دارای لوله خاص خود میباشد ویا با همان انگشت مالیده شود کفایت میکند.

 • پماد لیدوکائینو میشه برای بی حس کردن قبل تتو بزنیم؟

  پاسخ
 • کوروش ازده
  می 20, 2023 10:55 ق.ظ

  سلام من پسرم 4سالشه پاش زخم شده خیلی بی تابی میکنه لیدوکائین بزنم؟

  پاسخ
 • سلام یک هفته میشه واژنم میخاره میتونم از پماد لیدوکائین استفاده کنم خنک و بی حس شه؟

  پاسخ
 • برای بی حس کردن مقعد همین لیدوکائین بزنم؟

  پاسخ
  • خیر لیدوکائین را بر نواحی مقعدی و تناسلی بدون هماهنگی با پزشک استعمال نکنید

   پاسخ
 • خسته نباشید میخواستم از خدمتتون بپرسم که میشه ادم به لیدوکائین حساسیت داشته باشه؟ من دور مقعدم جوش زده از وقتی که لیدوکائین زدم بهش. این دارو رو هم به خاطر بواسیر درد زدم

  پاسخ
  • بله دوست عزیز حساسیت برخی از انواع پوست ها ممکن است موجب بروز جوش یا دونه شود مصرف دارو را متوقف و به متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید پماد لیدوکائین که بشه برای واژنم مصرف کرد چیه؟

  پاسخ
  • از ژل های واژینال کمک بگیرید. لیدوکائین به تنهایی برای واژن مناسب نیست.

   پاسخ
   • سلام دکتر.برای کاهش درد رابطه ی مقعدی به جای لیدوکائین چه دارویی پیشنهاد می کنید که مضر نباشد واثربخش باشد؟

   • ژل های مخصوص رابطه زناشویی

 • من لیدوکائین رو روی زخم لبم زدم الان دهنم هم بی حسه این روش زده بود استعمال داخلی نشه خطرناکه؟

  پاسخ
  • در صورت مشاهده علائم حساسیتی سریعا به متخصص مراجعه کنید. ب از استعمال داروهایی که استعمال آن مختص به خارج بدن می باشد به درون بدن خود داری کنید

   پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم که چطوری میتونم پماد لیدوکائین رو بدون نسخه بگیرم؟

  پاسخ
 • لیدوکائین رو به صورت تزریق میشه استفاده کرد؟

  پاسخ
 • پماد لیدوکائین میخوام بزنم به روی جوش صورت میشه؟

  پاسخ
 • پماد خوب برای درد مقعد چی خوبه دکتور

  پاسخ
  • لیبدوکائین می تواند یک بی حسی موضعی برای درد مقعد باشد اما به خاطر داشته باشید که درد مقعد منشا درونی داشته و ممکن است حاصل وجود بیماری باشد

   پاسخ
 • سلام لیدوکائین برای اولین نزدیکی خوب است؟

  پاسخ
 • برای سوختن دست میشه استفاده کرد از ژل لیدوکائین؟

  پاسخ
 • برای مقعد بخایم از لیدوکائین استفاده کنیم ضرر ندارد؟

  پاسخ
 • سلام نزدیک به دوماه است که دور مقعد بنده سوزش و خارش شدیدی دارد که تنها با لیدوکائین از بین می رود میخواستم بدونم الان این دارو ضرر نداره؟

  پاسخ
 • من یه اسپری لیوکائین دارم نزدیک به 3ساله دارم اش استفاده میکنم تاریخ مصرفش رد شده ؟ مصرفش ضرر داره؟

  پاسخ
 • سلام دکتر من برای اینکه خیلی مدت طولان یبوست بودم حس میکنم الان داخل مقعدم خورده شیشه ریخته شده که خیلی اذیتم میکنه میشه بدونم لیدوکائین بزنم خوب میشه یا نه؟

  پاسخ
  • خیر لیدوکائین به صورت موقت ناحیه را لمس و بی حس می کند برای درمان بهتر است ابتدا به یک متخصص مراجعه شود. ممکن است به بواسیر مبتلا شده باشید که لیزر بهترین نوع درمان عارضه است.

   پاسخ
 • لیدوکائین مگه برای دندون درد نیست؟ اینا چطوری میزنن به مقعد

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید برای اینکه بتونم لیدوکائین تهیه کنم نیاز به نسخه پزشک است؟

  پاسخ
 • پماد لیدوکایین سوزش هم اینجا میکنه واسه مقعد ؟ من یه بار از اسپری استفاده کردم خیلی سوخت

  پاسخ
 • پماد لیدوکایین سوزش هم اینجا میکنه واسه مقعد ؟ من یه بار از اسپری استفاده کردم خیلی سوخت میخاستم بدونم پماد هم سوزش داره؟

  پاسخ
 • سلام من زخم شقاق مقعد دارم اگه روش لیدوکائین بزنم ضرر داره؟

  پاسخ
 • سلام لیدوکائین رو برای دونه مقعد بزاریم؟

  پاسخ
  • دوست عزیز ابتدا ببینید دونه ناشی از چه عارضه ای است سپس از لیدوکائین استفاده کنید. اگر به صورت سر خود ار آن استتفاده کنبد ممکن است به مشکلات جدی تری دچار شوید.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید محلول لیدوکائین رو میشه روزی چند بار استفاده کنیم؟

  پاسخ
 • سلام پماد لیدوکائین زدم به آلت تناسلیم الان چند ساعته سوزش خارش گرفتم توروخدا کمک کنید

  پاسخ
  • سلام ممکن است تاریخ مصرف دارو گذشته باشد یا شما به لیدوکائین حساسیت داشته باشید بهتر است سریعا به یک متخصص مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام لیدوکائین با داروی دیگگه مصرف بشه ایراد داره؟ یعنی ممکنه تداخل داشته باشه

  پاسخ
 • یه چیزی به من معرفی کنید که وقتی رابطه از مقعد دارم استفاده کنم و دردم کمتر بشه

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید لیدوکائن اپلیکاتوری هم وجود داره؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید لیدوکائین روی افراد معتاد هم تاثیر داره؟

  پاسخ
 • سلام من لیدوکائین زدم روی مقعدم حس میکنم میسوزونتم طبیعیه؟

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشید من خیلی وقته پیش به بی حسی دندون پزشکی حساسیت دادم الان لیدوکائین هم نمیتونم استفاده کنم؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید چطوری از لیدوکائین به عنوان تاخیری استفاده کنیم؟ یعنی مستقیم به آلت همسرم بزنیمش؟

  پاسخ
 • سلام دکتر ببخشید من لیدوکائین استفاده کردم رو مقعدم که رابطه داشته باشم الان چند روزه یه مایع قرمز رنگ خارج میشه چیکار کنم؟

  پاسخ
 • اینطور که معلومه همه دوست دارن رابطه از مقعد داشته باشن که دنبال لیدوکایین میگردن پماد زایلاپی بهترینه بزنید و راحت ایتفاده کنید با سپاس

  پاسخ
 • من موقع مقاربت خیلی درد دارم لیدوکائین جوابه؟

  پاسخ
  • بله می توانید از لیدوکائین مخصوص رابطه استفاده کنید اما بهتر است نوع رابطه را عوض کنید (رابطه مقعدی نداشنه باشید)

   پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر لیدوکاعین رو من به روی پوست زدم تا برای تتو سر بشه الان پوستم قرمز شده طبیعی هست؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز تاریخ مصرف محصول را بررسی کنید ناحیه را به خوبی شسته و در صورت باقی ماندن علائم یا احساس سوزش به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • لیدوکائین با داروی قلب تداخل داره؟

  پاسخ
 • پماد بی حسی برای رابطه عفونت میاره؟

  پاسخ
 • لیدوکائین زدم بعد فهمیدم تاریخ مصرفش گذشته چیکار کنم زدم به دندونم

  پاسخ
  • سلام در صورت مشاهده علائمی چون قرمزی خارش تهوع یا سرگیجه حتما به متخصص مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید میخواستم بدونم ممکنه بفرمایید که ژل با پماد لیدوکائین چه فرقی دارن؟ کدوم برای سطح خارجی پوست بهتره ؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز ژل و پماد لیدوکائین هردو خاصیت بی حس کنندگی موقتی دارند اما هرکدام برای نواحی خاصی از بدن و کاربرد مخصوص به خود مورد استفاده قرار می گیرند.

   پاسخ
 • لیدوکاتئین رو الت تناسلی بزنی جوابه؟

  پاسخ
  • خیر بهتر است از اسپری تاخیری برای رابطه استفاده کنید

   پاسخ
  • سلام آقای دکتر از پماد لیدوکائین میشه
   برای عفونت زونا (زخم زونا)که بهتر شده
   همراه با سردی پا درد سوزش میشه استفاده کرد یا نه

   پاسخ
 • سلام برای کسی که روی دستشم زخم شده باشه در اثر سوختگی میشه لیدوکائین استفاده کرد؟ چون خیلی درد شدیدی داره

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز برای کاهش علائم سوختگی بهتر است فقط از پماد سوختگی یا دارو های تجویزی پزشک استفاده نمود

   پاسخ
 • سلام
  من شوهرم دوس دارم همیشه از پشت سکس انجام بده ودردشم خیلی شدیده شما برای دردش چه پمادی رو پیشنهاد میکنین؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز برقراری رابطه جنسی مقعدی پیشنهاد نمی شود؛ اما اگر می خواهید رابطه مقعدی برقراری کنید؛ پماد لیدوکائین استفاده کنید.

   پاسخ
 • ساسان نیا
  آوریل 2, 2024 10:48 ق.ظ

  سلام خسته نباشین پماد لیدوکائین برای رابطه هم میشه استفاده کرد؟

  پاسخ
 • قیمت پماد لیدوکائین چقدر است؟

  پاسخ
 • سلام لیدوکائین اگر داروی بی حسیه پس برای درمان نیست که چون بی حسیش بره باز درد برمی گرده نزنید الکی دوستان

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات
فهرست