1. خانه
 2. مقالات
 3. علت ترشح مقعد و درمان ترشحات مقعدی+ عکس عفونت

علت ترشح مقعد و درمان ترشحات مقعدی+ عکس عفونت

تصویر ترشح مقعدی

خروج ترشحات مقعدی برای هیچ فردی خوشایند نیست؛ ممکن است که شما هم دچار مشاهده عفونت یا ترشحات سفید رنگ از مقعد شده باشید که از خود بپرسید علت دفع آب از روده چیست؟ باید بدانید ترشح مقعدی یا خروج آب از روده در اثر عوامل متعددی رخ می دهد. این عارضه به تنهایی رخ نداده و خروج آن وابسته به بیماری دیگری می باشد. ترشح مقعد معمولا در اثر وجود یک بیماری پیش زمینه ای نظیر بیماری های مقعدی، از جمله بواسیر، شقاق یا آبسه به وجود می آید و بسیار ناخوشایند است.

در این مطلب با ما باشید تا با بررسی انواع علت ترشح از مقعد و بیماری های زمینه ساز آن، علائم و بهترین نحوه درمان آن آشنا شویم.

ترشح مقعدی چیست؟

خروج هرگونه ماده سفید رنگ، بیرنگ یا زرد رنگ از مقعد، ترشح مقعد تلقی می شود. مقعد تنها راه خروج مدفوع بوده و علاوه بر خروج ترشحات از آن؛ خونریزی مقعدی نیز دیگر عارضه ای است که ممکن است افراد به آن دچار شوند.
ترشحات مقعد معمولا چندان خوشایند نبوده و موجب شرم و آزار فرد می گردد. ماده خارج شده معمولا زرد رنگ و به شکل عفونت در مدفوع بوده و ممکن است دارای بوی بدی نیز باشد.

این ترشحات معمولا به چند حالت از مقعد خارج می شود که می تواند به شما و پزشک در نحوه تشخیص بیماری کمک کند. برخی از این حالات عبارت اند از:

 • ترشح مقعد همراه با مدفوع (هنگام اجابت مزاج)
 • خروج ترشح زرد رنگ به طور مداوم که نشان دهنده عفونت و آبسه مقعدی است.
 • ترشح مخاطی بی رنگ
 • ترشح عفونی یا مخاطی خونی (همراه با خون)
عکس عفونت در مدفوع
نمونه ای از عکس مخاط روده که پس از اجابت مزاج بر روی دستمال مشاهده می شود.

درمان انواع ترشحات مقعدی

درمان ترشح از مقعد ناشی از بیماری های نشیمنگاه تنها با یک جلسه معاینه

علائم و نشانه های ترشح مقعد

معمولا این عارضه بدون وجود علائم یا نشانه بسیار حاد بوده و یا حتی ممکن است افراد متوجه آن نشوند اما به طور کلی این عارضه چندان بدون علائم نیست.
بنابراین برخی از علائم ترشح مقعد عبارت اند از:

 • احساس درد یا خارش
 • خروج مایع زرد رنگ یا ماده ای سفت تر مانند عفونت
 • ورم و التهاب اطراف مقعد
 • مشاهده خون (به ندرت)
 • دفع آب از روده
 • نازک شدن مدفوع
 • خروج مدفوع عفونی
 • مشاهده ترشح سفید رنگ در مدفوع
 • احساس وجود هرگونه زائده یا برآمدگی
عکس عفونت در مدفوع
تصویری که مشاهده میکنید نمونه ای از ترشح مقعد یا عکس عفونت در مدفوع می باشد که می بایست دقیقا مورد بررسی پزشک قرار گیرد.

علت ترشحات مقعدی

ترشح مقعدی نشانه چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت این عارضه به تنهایی بیماری نبوده و ابتلا به آن ناشی از وجود یک بیماری دیگری بوده که زمینه ساز این عارضه گشته و موجب خروج ترشحات مقعدی در افراد میگردد. در ادامه این مطلب به طور کلی با انواع بیماری هایی که موجب ابتلا به این عارضه می شوند آشنا خواهیم شد. بواسیر، شقاق، فیستول، بیرون زدگی مقعدی نیز برخی از این بیماری های پدید آورنده هستند.

بواسیر یا هموروئید

بواسیر یا هموروئید که می تواند از علل ترشحات مقعدی باشد، نوعی بیماری مقعدی است که در اثر وارد شدن فشار به عروق درون راست روده و ناحیه مقعد به وجود می آیند. هموروئید دارای 2 نوع داخلی و خارجی می باشد که ابتلا به هرکدام از نوع آنها می تواند فرد را دچار مشاهده علائمی چون خروج ترشحات مقعدی یا مشاهده عفونت در مدفوع می گردد. درمان این بیماری به واسطه لیزر امکان پذیر بوده و از بروز دوباره آن جلوگیری می نماید.

شقاق یا فیشر

فیشر یا شقاق مقعد نیز دیگر بیماری های این ناحیه بوده که از وجود زخم ها یا شکاف هایی بر روی دهانه مقعد پدید می آیند. این عارضه ها ناشی از یبوست و فشاری که مدفوع خشک به آن وارد می کند پدید آمده و دارای علائمی چون خونریزی، سوزش و زخم مقعد می باشد. بنابراین نمی توان به راحتی از کنار آن عبور کرد که می تواند موجب خروج ترشح سفید رنگ در مدفوع از ناحیه مقعد شود.

فیستول یا آبسه

فیستول یک بیماری بسیار دردناک بوده که از به وجود آمدن بافت غیر طبیعی و یا یک کانال عفونی میان دو عضو بدن بروز پیدا کند. از آنجایی که این عارضه نوعی بیماری عفونی می باشد، می تواند یکی از اصلی ترین دلایل خروج عفونت و ترشحات مقعدی باشد.
از بین بردن این مجرای عفونی نیز مانند سایر بیماری های نشیمنگاهی با لیزر ممکن بوده و میتواند بیمار را درمان نماید
علاوه بر آن دیگر ناهنجاری دیگری که ممکن است حتی با فیستول اشتباه گرفته شود آبسه مقعدی است که ناشی از توده عفونی مانند جوش در نزدیکی دهانه مقعد پدید می آید می باشد. آبسه مقعد می تواند علت ترشح از مقعد بوده و با بوی بد همراه باشد.

مطالعه بیشتر: فیستول چیست؟

تصویر فیستول ناشی از ترشح مقعد

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی که در ناحیه مقعد به وجود می آید؛ زگیل مقعد تلقی شده و با علائم دردناکی همراه است. علائم ناشی از این بیماری تورم، درد، زائده های گوشتی؛ خارش و ظاهر بسیار ناخوشایند است که می بایست تحت نظر دکتر زگیل تناسلی درمان شود.
این عارضه نیز می تواند به واسطه زائده هایی که به وجود می آورد سبب خروج ترشحات شود.

مطالعه بیشتر: زگیل تناسلی چیست؟

بیماری های روده ای

روده بزرگ و روده کوچک نزدیکترین عضو به مقعد هستند که می توانند آن را تحت تاثیر خود قرار دهند. انتهای روده بزرگ ناحیه به نام رکتوم وجود دارد که وظیفه نگهداری مدفوع را برعهده دارد، برخی از مشکلاتی مانند پرولاپس رکتوم یا حتی بیرون زدگی مقعدی در اثر اسیب و افتادگی این ناحیه به وجود آمده و موجب خروج ترشحات از مقعد می شوند. همچنین دیگر عارضه نیز می تواند ناشی از زخم یا مشکلی در روده ها باشد که با مراجعه به پزشک یا انجام آزمایش مشخص گردد.

مشکلات پوستی یا عفونت

مشکلات عفونی و پوستی گاهی سبب ترشح زرد رنگ مقعدی می شوند.این بیماری ها می توانند ناشی از هرگونه ناهنجاری؛ عدم رعایت بهداشت، قارچ پوستی، حساسیت ها و یا حتی زخم باشد. که بهتر است توسط پزشک معاینه گردد.

چه کسانی دچار علائم ترشحات مقعدی می شوند؟

ترشح مقعد عارضه ای است که ممکن است هر فردی دچار آن شده و علائم آن را مشاهده کنند. اما معمولا علت ترشحات مقعدی در کودکان به دلیل ناتوانی در رعایت نکات بهداشتی مقعد، بزرگسالانی که به یکی از بیماری های نشیمنگاهی چون بواسیر، شقاق، فیستول یا آبسه دچار هستند یا دیگر بیمارانی که دچار مشکلات روده ای هستند در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

نحوه تشخیص

تشخیص علت ترشحات مقعدی با مراجعه به پزشک متخصص یا پزشک عمومی امکان پذیر است. معمولا پزشک با معاینه فیزیکی و چشمی علت بیماری را بررسی کرده و تشخیص بیماری صورت می گیرد. اما در صورتی که بیماری ناشی از علتها و بیماری های عفونی یا درونی باشد علت عارضه با انجام کولونوسکوپی تعیین می گردد.

درمان عفونت در مدفوع یا ترشحات عفونی

در صورت مشاهده علائم و داشتن ترشح مقعد با کلینیک نشیمنگاه تماس بگیرید.

درمان ترشحات مقعدی

همانطور که گفته شد، این بیماری به تنهایی بروز پیدا نکرده و وجود یک بیماری زمینه ای می تواند عامل اصلی آن باشد. بنابراین جهت درمان ترشحات مقعدی بهتر است ابتدا به پزشک مراجعه نموده تا علت این بیماری تعیین گردد. در صورتیکه به بیماری هایی نظیر بواسیر، شقاق، فیستول مبتلا شده باشید پزشک شمارا نسبت به درمان راهنمایی می نماید. بهترین روش بیماری های نشیمنگاهی نیز لیزر می باشد که در کمترین زمان، دوره نقاهت، درد و خونریزی استفاده میشود.

سوالات مداول

181 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام خسته نباشید ببخشید یکی دوروزه متوجه شدم ک در دهانه مقعد مایع زرد رنگ میبینم و کنارهای مقعد قرمز شده
  عفونته؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز احتمال ابتلا به فیستول یا آبسه مقعدی وجود دارد که باید تحت درمان قرار گیرد جهت تعیین وقت معاینه و درمان با شماره ی 02188786734 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
   • سلام من یک ساله ترشحات میبینم و زرد رنگ هر موقع میاد از درون مقعدم می‌سوزم و پیش دکتر رفتم گفت اسید معدته ولی الان مطالبو خوندم دیدم ترشح دارم میتونید کمکم کنید درمورد درمان خانگی

   • متاسفانه راه درمان خانگی برای ترشحات مقعدی وجود نداشته و می بایست به صورت اساسی و از درون درمان شود.

   • سلام من ترشحات سفید رنگ،همراه با خون از مقعد میبینم و حس میکنم ک خروجی مقعد متورم شده و سوزش داره روده و هی صدایی از روده و معده میاد و اسهال هم میگیرم هر از گاهی،این بیماری چی میتونه باشه؟!

   • مشکلات گوارشی و بیماری های مقعدی می تواند از دلایل ترشحات مقعدی باشد که با انجام معاینه قابل درمان خواهد بود.

 • سلام روزتون بخیر دکتر من یه مدته که یه سری ترشحات حس میکنم که از مقعدم در میادینی علتش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز ترشحاتن مقعدی می تواند ناشی از وجود بیماری های مقعدی چون بواسیر، شقاق یا حتی فیستول باشد که باید حتما تحت درمان قرار گیرد.

   پاسخ
   • مادرم ۷۹سالشونه شانزده روز پیش عمل کایفوپلاستی کمر داشتن بعدش مشکلی که پیش اومده مایع قهوه ای بصورت غیرارادی از مقعد خارج میشه و یکم ناحیه مقعد کلفت تر شده و این مایع بی اختیاری اذیتشون میکنه علت چیه

   • بدون اقدامات خود سرانه حتما با متخصص ایشان مشورت کنید

 • دکتر ترشح زرد رنگ مقعدی علتش چی میتونه باشه؟ من چند باره بعد از اینکه با دستمال خودم رو تمیز میکنم ترشح میبینم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز ترشحات مقعدی می توانند نشانه ای از وجود بیماریهایی چون بواسیر، شقاق، فیستول یا حتی بیماری های روده ای باشد که بهتر است در اسرع وقت تحت معاینه و درمان قرار گیرند.

   پاسخ
   • سلام دکتر من فیستول داشتم جراحی کردم بعد شد بواسیل بعدش شقاق که واقعا درد شدیدی داشتم که بعد ۶ ماه دوا درمون خوب شد حالا دوباره شقاق اومده سراغم + اینکه مایع زرد تیره از مقعدم خارج میشه وقتی با دستمال خودم رو تمیز میکنم
    دیگه کلافه شدم یکساله درگیرشم وزنم ۱۵ کیلو کم شده پیش ۱۰ تا دکتر رفتم هر کی یه چیز میگه . اینقدر چرک خشک کن تزریق کردمو خوردم خشک شدم دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم

   • دوست عزیز یکبار به صورت حضوری برای معاینه به کلینیک نشیمنگاه مراجعه کنید و مراحل درمانی خود را بازگو کنید. استفاده بی رویه از آنتی بیوتیک ها آسیب جدی به بدن وارد کرده و علاوه بر آن قابلیت درمان بیماری را نیز به همراه ندارد

 • رمضان پور
  اکتبر 2, 2022 10:31 ق.ظ

  ترشح مقعد ممکنه خطرناک باشه؟ من چند بار دچار این اتفاق شدم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله می تواند نشانه ای از وجود بواسیر یا شقاق باشد

   پاسخ
   • سلام روزتون به خیر، دکتر من مدتیه حس میکنم موقع مدفوع ترشحاتی از مقعدم خارج میشه که خیلی شبیه مخاط بینی هستش و از 2 ماه پیش شروع شده و از چندروز پیش که امیکرون گرفتم بیشتر هم شده
    دلیلش چی میتونه باشه

   • سلام دوست عزیز ممکن است بدن شما دچار عفونت یا التهاب شده باشده اما با توجه به این که فرمودید هنگام مدفوع این اتفاق میفته ممکن است ترشح مقعد ناشی از آسیب ها یا بیماری های روده ای باشد. بهتر است هرچه سریعتر به متخصص مراجعه نمایید تا علت را با انجام ازمایش یا عکس برداری جستوجو نماید.

   • سلام وقت بخیر
    سالهاست ترشحی بیرنگ و بد بو از مقعد خارج میشه،درد یا خارشی چیزی هم نداره،مشکل چیه؟

 • من در طول یک هفته 3بار دچار ترشح مقعدی شدم از مقعدم یه چیزی اومده بیرون خیلی میترسم چیشده دکتر

  پاسخ
  • ممکن است به آبسه یا فیستول مقعد مبتلا شده باشید حتما با مراجعه حضوری به کلینیک نشیمنگاه نسبت به درمان عارضه اقدام نمایید.

   پاسخ
   • سلام دکتر من شقاق داشتم ک با لیزر رفع شد ولی هنوز مقعدم درد میکنه اما ن اونجایی ک لیزر کردم سوزش و خارش هم ندارم احتمالش هس از ابسه یا فیستول باشه و دکتر تشخیص نداده باشن ؟چون کولونوسکوپی انجام نشد و خودشون فقط فیزیکی معاینه کردن
    خیلی میترسم لطفا کمکم کنین

   • انجام ازمایشاتی چون کولونوسکوپی بسیار نیاز است. برای اطمینان حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

  • ترشح مقعدی نشانه ای از وجود یک بیماری مقعدی یا روده ای می باشد.

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید من بعد از استفاده بدون اگاهی از لیدوکایین برای مقعد. دچار ترشحات خونی مقعدی شدم دلیل ان جیست و راه درمان ان.. ضمنا قبلا همورویید داشتم و جراحی کردم؟؟؟

   • سلام دوست عزیز استفاده بدون دستور پزشک عوارض مشابه داشته و می بایست با مراجعه به متخصص به درمان آن اقدام نمایید.

 • علت ترشحات مقعدی چیه؟ ممکنه عفونت باشه؟؟/

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز ممکن است در اثر فیستول، بواسیر یا شقاق ترشحات مقعدی رخ بدهد که با معاینه پزشک تشخیص داده می شود

   پاسخ
 • سلام دکتر وقت بخیر، برای درمان ترشحات مقعدی چی تجویز میکنید؟ بنده حدودا 7روز است که متاسفانه از مقعدم ترشحات میاد

  پاسخ
  • ابتدا باید علت عارضه بررسی شود. ترشحات مقعدی در اثر یک یاز بیماری های مقعدی چون بواسیر، شقاق و فیستول رخ می دهد.

   پاسخ
   • سلام دکتر مدت ۳ روز هست که فقط صبح ها قبل از مدفوع ترشحات زرد رنگ و نفخ سدید دارم.علت چی میتونه باشه

  • سلام دکتر من مدت یکسال بعضی وقتا درمقعدم خارش دارم یه وقتایی خوب میشم ولی بعضی اوقات خصوصا وقتی که میخوام پیاده روی کنم خارشم زیاد میشه وتازگی متوجه شدم موقع خارش یه مایع زرد رنگی هم از مقعد خارج میشه خیلی پیشه دکتر جراح رفتن یا پماد هیدرو کورتیزون میدن یا ان ان و قرض هیدروکسیزین ولی خوب نشدم ضمنا کلونوسکوپی هم انجام دادم التهاب روده دارم و مزالازین شیاف مصرف میکنم یکسال هست ولی هنوز خارش خوب نشده نمی‌دونم دیگه باید چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید ممنون

   پاسخ
 • ترشح سفید رنگ در مدفوع نشونه عفونته؟

  پاسخ
  • بله ترشحات مقعدی بی دلیل نبوده و می تواند علائمی از وجود بیماری چون فیستول یا آبسه باشد.

   پاسخ
   • سلام.عمل لبزر و جراحی بواسیر رو‌انجام دادم.بخیه ها بعد ۳ روز افتادن.سه بار حین خشک کردن متوجه ترشح زرد رنگ در دستمال شدم.فک میکردم ب دلیل مصرف پماپ تتراسایکلینه.۵ روزه عمل کردم و هنوز درد شدید موقع اجابت مزاج دارم.ایا دچار عفونت شدم؟
    بعد از عمل با تجویز دکتر قرص سفلکسیم سه روز و مترانیدازول ب مدت ۶ روز و پماد تتراسایکلین استفاده کردم.

  • سلام خسته نباشید دکتر من دو سال پیش عمل کردم مقدم تنگ شده بود مدفوع نمیومد دکتر عمل کرد باز کرد ی ده روز خوب بود باز دوباره شروع شد،یبوست هم دارم ترشح هم دارم ،هر چی کار کن هم میخورم یبوست خوب نمیشه ،خارش وسوزش هم دارم ،همش با تحریک اب و انگشت مدفوع را بیرون میارم خسته شدم اعصابم خورد شد پنج شیش ساله با این درد درگیرم

   پاسخ
   • سلام دوست عزیز اولا برای تخلیه بهتر می توانید از ملین ها و نرم کننده های مدفوع استفاده کنید و پس از آن هم می توانید به کلینیک نشیمنگاه مراجعه و مشکل خود را بر طرف کنید.

 • علت ترشحات مقعدی چیا هستن؟ ممکنه بدونم برای چی مقعد ترشح میکنه؟ اخه مگه میشه؟ بنده یه مدته هربار که لباس زیرم رو عورض کردم ترشحات زرد رنگ دیدم

  پاسخ
  • سلام دوست عزی زحتما برای انجام آزمایش و چکاب به متخصص مراجعه کنید. امکان ابتلا به عفونت یا ابسه وجود دارد.

   پاسخ
   • سلام دکتر من ۵۷ سال دارم مدتی است همراه مدفوع ترشحات ژله ای شکل بی رنگ مخلوط با مدفوع از بدنم خارج می‌شود لباس زیرم همیشه تمیزه مشخص هست که ترشح مربوط به داخل روده هست این ترشح ها شبیه مخاط بینی و بی رنگ و بی بو هست و موقع دفع مدفوع هم دردی ندارم

   • سلام وقت بخیر؛
    بهتر است برای انجام اندوسکوپی یا آزمایش های درون روده ای به متخصص گوارش مراجعه کنید.

 • فلاح آبادی
  دسامبر 28, 2022 11:43 ق.ظ

  سلام دکتر بی ادبی نباشه من وقتی مدفوع میکنم یه ترشحاتی از مقعدم میاد بعدشم ترشح سفید رنگ در مدفوع هم میبینم چه مشکلی دارم؟ این طبیعیه؟

  پاسخ
  • خیر بیان عارضه بیماری بی ادبی نیست. ترشح مقعد، نشانه ای از وجود بیماری مقعدی عفونی یا گوارشی در راست روده می باشد که باید تحت معاینه و درمان قرار گیرد.

   پاسخ
 • سلام روز به خیر.برای درمان ترشحات مقعد باید به چه متخصصی مراجعه کنم

  پاسخ
 • وقت بخیر، حدودا چند وقتی می شود که حس میکنم از مقعدم یه چیزایی ترشح میکنه و لباسم رو الوده میکنه میخواستم بدونم علت ترشحات مقعدی چیه؟ ممنون میشم توضحی بدید که چه بیماری دارم

  پاسخ
  • وجود بیماری هایی چون بواسیر، شقاق و فیستول می تواند سبب بروز ترشحات مقعدی شده و بیمار را تحت تاثیر علائم قرار دهد.

   پاسخ
 • ترشح مقعدی عفونیه؟ یا به خاطر روده است؟

  پاسخ
  • با سلام، گاهی ممکن است این ترشحات عفونی و در اثر عفونت ناشی از ابسه یا فیستول بوده و گاهی نیز ممکن است در اثر مخاط درون روده اتفاق بی افتد که در هنگام معاینه مورد بررسی قرار خواهد گرفت

   پاسخ
   • سلام وقتتون بخیر
    من شقاق پیدا کردم و درون مقعد هم ی زائد پیدا شده و هنگام دفع مایه زرد رنگ خارج میشه خطرناک است
    و باید به کدام دکتر مراجعه کنم؟

   • سلام دوست عزیز حتما به متخصص کولورکتال مراجعه نمایید.

  • سلام ارادت دکتر بنده نه ماه پیش یکی از کلیه هام رو اهدا کردم و از بعد عمل چند روز بعدش البته چند ساعت یک بار میرفتم دستشویی بوی بدی به مشامم میومد بنده اصلا مدفوع ام بو نداره تا اینکه فهمیدم یه مایع ازم هر چند ساعت خارج میشه که اون بو برای اون هستش میخواستم بدونم مشکل چیه و درمان چطور هستش

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید دکتر حدودا چند هفته میشه که بدون هیچ دلیلی از مقعدم یه ترشحاتی میاد که لباسمو کثیف میکنه دلیلش چیه اخه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز واضح است که ترشحات مقعد در اثر عواملی چون وجود بیماری های مقعدی از جمله بواسیرف شقاق، فیستول و… و یا مشکلات روده ای و گوارشی رخ دهد.

   پاسخ
 • ترشحات مقعد بد بو دارم بدون هیچ درد و علائم دیگه ای مشکل چیه؟

  پاسخ
  • ترشحات مقعد بدون درد و علائم ممکن است در اثر وجود بیماری های گوارشی و روده ای به وجود امده باشند.

   پاسخ
 • خسته نباشید میخواستم بدونم ترشح مقعد مربوط به کدوم بیماریه؟ اصلا باید به کدوم دکتر برم

  پاسخ
  • ترشح مقعد می تواند نشانه ای از وجود بیماری های نشیمنگاهی از جمله فیستول، آبسه، بواسیر و… باشد. برای دریاف نوبت معاینه با کلینیک نشیمنگاه تماس بگیرید.

   پاسخ
 • ممکنه بدونم ترشح مقعدی البته از داخل مقعد نه از کنارش که یه براومدگیه برای چیه؟

  پاسخ
 • mortezasharifi@gamil.com
  فوریه 14, 2023 10:43 ق.ظ

  سلام خسته نباشید یبوست هم به خارج شدن ترشح مقعد ربط داره؟ من چند روزه ترشح دارم اما هیچ علائم دیگه ای ندارم که بخوام بگم

  پاسخ
  • یبوست می تواند موجب بروز انواع بیماری های مقعدی شده که در نتیجه آن ترشح مقعدی رخ دهد.

   پاسخ
 • من یه توده که مثل یه جوش عفونی بزرگه کنار سوراخ مقعدم دراومده چند وقت پیش فشارش دادم چیزی ازش نیومد اما الان یه سری ترشح دارم میبینم تو لباس زیرم که انگار عفونته چیه این عفونتشو چطوری خشک کنم؟

  پاسخ
  • ترشح مقعد می تواند نشانه از وجود آبسه یا فیستول در ناحیه مقعد باشد که با لیزر قابل درمان است. بهتر است هرچه سریعتر به متخصص مراجعه و از تحریک و فشار دادن ناحیه خود داری کنید.

   پاسخ
 • سلام ببخشید
  من وقتی دچار استرس یا هیجان میشم سریع احساس دفع بهم دست میده و میرم دستشویی
  مدفوعم در ابتدا حالت جامدی داره ولی پشتش یه مایع بی رنگ از مقعدم خارج میشه که اولش فکر میکردم آب باشه!ولی هیچ مشکل ادراری نداشتم
  راستش خارش مقعد هم دارم

  پاسخ
  • به یک متخصص گوارش یا بیماری های مقعدی مراجعه نماییدتا علت خروج ترشح را بررسی نماید. وجود بیماری مقعدی، یا عارضه گوارشی وجود دارد.

   پاسخ
  • سلام دکتر مدت ۳ روز هست که فقط صبح ها قبل از مدفوع ترشحات زرد رنگ و نفخ سدید دارم.علت چی میتونه باشه

   پاسخ
 • چند وقته که همش یه ترشحاتی از مقعدم میاد که رنگش مایل به زرده اما من نه درد دارم نه علائمی دارم

  پاسخ
  • احتمال وجود عارضه درون روده وجود دارد که باید پزشک به طور حضوری شمارا معاینه کند.

   پاسخ
 • ترشحات مقعدی با چه دارویی برطرف میشه؟ چرک خشک کن جوابه؟

  پاسخ
  • دوست عزیز ترشحات مقعد معمولا در اثر وجود نوعی بیماری یا عارضه مقعدی به وجود می ایند. استفاده از چرک خشک کن بر خلاف تصور تنها ممکن است موجب اسیب یا حتی بروز عوارض شود.

   پاسخ
 • سلام آیا تصادف میتواندباعث ترشح ژله ای همراه خونابه ازمقعدشودچون بعدازتصادف این ترشحات مشاهده کرده ام

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بله ضربه و تروما می تواند باعث خروج ترشحات مخاطی ویا حتی عفونی از مقعد شود.

   پاسخ
 • خسته نباشیددکتر من بدون هیچ دلیلی از مقعدم یه چیزایه سفید و بد بو ترشح میکنه که چند بار لباس زیرمو کثیف کرده چیکار کنم راهنماییم کنید لطفا

  پاسخ
  • ترشح مقعد به دلایلی چون وجود بیماری مقعدی، مشکلات روده و گوارشی اتفاق می افتد که می بایست تحت معاینه پزشک متخصص قرار گیرد.

   پاسخ
 • سلام جناب دکتر.من ترشحات زردرنگی دارم و هرچقد تمیز میکنم بازم میاد.دوماه پیشم عمل کیست مویی انجام دادم .دلیلش چی میتونه باشه.خروجی مقعدمم یه گوشت اضافی هس ک هنگامی ک مدفوعم سفت میشه درد میکنه علتش چیه خیلی ممنون

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز زائده ای که فرمودید اطراف مقعد شما هست ناشی از بواسیر یا هموروئید می باشد که می بایست سریعا تحت درمان قرار گیرد. ترشحات مقعد شما نیز می تواند بر چند دلیل رحخ دهد: وجود عفونت و آبسه، وجود هموروئید، شقاق

   پاسخ
 • سلام دکتر من شقاق داشتم ک لیزر کردم ولی هنوز مقعدم درد میکنه ن اونجایی ک شقاقمو لیزر کردم ممکنه هنوز کامل خوب نشده باشم؟یا ممکنه ک ابسه یا فیستول باشه و دکتر تشخیص نداده باشن؟خیلی استرس گرفتم کمکم کنین

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز خیر اما ممکن است بعد از انجام لیزر مقعد تحریک و علائمی چون درد به همراه اورده باشد. حتما به متخصص خود مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر من مدتیه ترشح عفونی از مقعدم میاد که قشنگ وجود عفونت رو حس میکنم دلیلش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بیماری های مقعدی، یا وجود عفونت در ناحیه مقعد می تواند از دلایل خروج ترشحات مقعدی باشد.

   پاسخ
 • من جدیدا ترشحات مقعدی زرد رنگ از مقعدم میبینم یعنی وقتی با دستمال خشک میکنم میبینم یه ترشحاتی مثل عفونت از من میاد خطرناکه؟ ممکنه بدنم عفونتی شده باشه؟

  پاسخ
  • بهتر است برای بررسی دقیق تر عارضه به متخصص مراجعه نمایید. امکان وجود توده در روده یا وجود بیماری های مقعدی وجود دارد.

   پاسخ
 • ترشح سفید رنگ در مدفوع نشونه چیه اقای دکتر مدت چند ماه است که این علائم رو میبینم و هیچ علائم دیگه ای ندارم ممکنه سرطان باشه؟

  پاسخ
  • سلام؛ ترشحات مقعد می تواند نشانه وجود بیماری مقعدی، یا دیگر بیماری های گوارشی باشد که پس از معاینه تشخیص داده می شود.

   پاسخ
 • سلام بنده از بوشهر پیام میدم من مدتی میشه که از مقعدم ترشحات سفید رنگ دارم و درد شدیدی هم دارم اطراف مقعدم ممکنه انلاین منو ویزیت کنید تا برای جراحی اگ شد بیام؟ حس میکنم فیستول دارم

  پاسخ
  • خیر متاسفانه امکان ویزیت انلاین ندارم اما می توانید با هماهنگی با کلینیک نشیمنگاه وقت معاینه را تنظیم کنید و در صورت نیاز در همان روز لیزر انجام دهید.

   پاسخ
 • ترشح مقعد بدون درد و هیچ علائم دیگه ای دلیلش چیه؟

  پاسخ
 • من چند بار با شوهرم از پشت رابطه داشتم که بعد از اون ترشحات سفید از مقعدم میاد نمیدونم برای چیه

  پاسخ
 • برای ترشح مقعد عفونی باید چه دارویی مصرف کنم؟

  پاسخ
  • بهتر است به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا با بررسی علت عارضه نسبت به درمان آن اقدام نماید.

   پاسخ
 • سلام علت خروج رشته های درهم تنیده سفید با بوی اسید از مقعد چیست؟

  پاسخ
 • سلام من امروز حس کردم یه ترشح زرد از مقعدم موند رو دستممال چیکار کنم ابسه کردم؟

  پاسخ
  • ممکن است دچار ابسه یا مشکلا معدی باشید که تنها توسط متخصص قابل تشخیص خواهد بود

   پاسخ
 • سلام.خانومه من سرطان رحم داشت بعد از ۲ ماه درمان وتشخیص پزشک کاملا از بین رفته .الان بعد از 1 ماه عفونت از مدفوعش خارج میشه و لگن درد و دل درد گرفته آیا به سرطان مربوط میشه.؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید یه مدتیه از معقدم ترشح میاد وایت ترشح هر چی تمیز میکنم قطع نمیشه و خیلی میخاره و دهانه ورم کرده و گاهی ضربان میزنه و موقع مدفوع وقتی زور میزنم وقتی که تموم کردم میخام خودمو بشورم این ورمه خیلی زیاد میشه و بعد یکم انگار سوزن میزنن بهم و سوزش دارم
  مشکل از چیه دکتر ؟

  پاسخ
 • له احتمال زیاد به هموروئید مبتا شده اید. علائم ذکر شده ، علائم هموروئید می باشند.

  پاسخ
 • برای درمان ترشح مقعد چه پماد یبزنم بهتره؟

  پاسخ
  • ترشح مقعد منشا داخلی داشته و ممکن است ناشی از بیماری هایی نظیر بواسیر، شقاق یا سیار بیماری های مقعدی و گوارشی رخ دهد.

   پاسخ
 • من تا حالا مستقیم ندیدم که از مقعدم ترشح در بیاد ولی روی مدفوعم زیاد دیم عفونت باید چیکرا کنم؟ البته ببخشید با جسارت توضیح دادم

  پاسخ
  • دوست عزیز مشاهده ترشح ممکن است به چندئ علت رخ دهد . وجود بیماری های گوارشی، وجود بیماری مقعدی از اصلی ترین دلایل مشاهده ترشح مقعد هستند.

   پاسخ
  • سلام و وقت بخیر
   مدتهاست که کنار مقعد زایده ای بیرون اومده بود، ولی مشکلی برای دفع نداشتم. ولی مدتیه داخل مقعد چیزی شبیه جوش احساس میکنم که گاهی متورم میشه و دفع رو دردناک میکنه. و اینکه جدیدا ترشحی ناچیز شبیه عفونت مشاهده میکنم. لطفا راهنمایی بفرمایید

   پاسخ
   • سلام دوست عزیز احتمالا شما به بواسیر داخلی یا آبسه مقعدی مبتلا شده اید که دچار علائم این چنینی هستید

 • روزتون بخیر و خسته نباشید ممکنه لطف کنید به من راه درمان بگید برای ترشحات عفونی که از مقعدم میاد

  پاسخ
  • ترشحات مقعد میتواند ناشی از وجود بیماری نشیمنگاهی یا گوارشی باشد که درمان تنها به دست متخصص امکان پذیر است

   پاسخ
 • ترشحات مقعدی خطرناکن؟ من یه مدته چیزای سفید از بدنم میاد بیرون

  پاسخ
  • بله ترشحات مقعد نشان دهنده ابتلا به بیماری های مقعدی همچون آبسه یا فیستول می باشد که نیازمند مراجعه به متخصص می باشد.

   پاسخ
 • از باسنم عفونت میاد بیرون چیکار کنم؟

  پاسخ
  • ممکن است دچار آبسه یا فیستول شده باشید بهتر است در اسرع وقت به پزشک متخصص بیماری های مقعدی مراجعه شود.

   پاسخ
 • سلام 23سالم هست و نزدیک به شش ماه میشه که از مقعدم ترشحات سفید رنگ خارج میشه میخواستم بدونم برای اینکه بفهمم این ترشحات از کجا میان و علتشون چیه باید به کدوم دکتر برم؟

  پاسخ
 • ترشحات مقعدی که همراه با کمی درد هستن برای چین؟ من کمی درد با گاهی ترشحات مقعدی دارم که خونریزی هم دارد

  پاسخ
 • سلام سابقه باکتری معده بودم از دیروز هنگام دفع ترشحات با رگ خون میبینم و اسهال شدم و کمی دل پیچه امکان رفتن به دکتر ندارم. مواد غذایی چی نباید بخورم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز امکان ابتلا به بیماری های مقعدی مانند بواسیر، فیستول و شقاق وجود دارد.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من ورزشکار حرفه ای هستم و دائم در حال جا به جایی وزنه هستم چند وقت پیش بواسیر گرفتم درمانش کردم اما بعد از جراحی که انجام دادم دائم دچار ترشح مقعدی میشم ازش عفونت میاد بیرون

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز ممکن است در اثر عدم درمان کامل یا عفونت زخم دچار ترشحات مقعدی می شوید.

   پاسخ
 • من شب میخوابم صبح بیدار میشم میبینم مقعدم ترشح داشته تو خواب برای چیه

  پاسخ
  • ترشحات مقعد ممکن است در اثر یک بیماری مقعدی گوارشی اتفاق بیفتد

   پاسخ
   • سلام وقتتون بخیر من خیلی وقت هست که همون اول هنوز مدفوعی نیومده یه مایع ژله ای میاد میخاسم بدونم خطرناکه و اینکه دور مقعدم گوشت اضافه اورده

   • سلام دوست عزیز به احتمال زیاد به بواسیر مبتلا شده باشید، بهتر است سریعا به متخصص مراجعه نموده تا درمان شما اغاز شود

 • مقعد من یه وقتا خود به خود خون میاد یه وقتاییم هست که عفونت میده

  پاسخ
 • سلام من هم از واژن ترشح دارم هم از مقعد عفونته؟

  پاسخ
  • بله میتواند در اثر عفونت باشد اما این دو عارضه به هم مربوط نیستند. چرا که مشکلات به بیماری های زنان و ترشح مقعد در اثر بیماری مقعد رخ می دهد.

   پاسخ
 • دختر من 7سالشه من دیدم که روی مدفوعش ی چیز سفید مثل ترشحه

  پاسخ
 • سلام ترشح مقعد دارو هم داره؟

  پاسخ
  • خیر ترشح مقعد بی دلیل رخ نمی دهد و درمان آن در صورتیکه در اثر یک بیماری باشد، با دارو امکان پذیر نیست.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر جسارتا من 8روزه الان بشدت دچار دل درد و یبوست شدم که همراه با ترشح زرد و سبز خونی هست و دکتر مترونیدازول برام نوشتن و سی تی اسکن شکم هم انجام دادم میخواستم بدونم نیاز به کولونوسکوپی هم هست یا خیر؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر. بخشید من سه روزه ترشح مقعدی دارم روز اول که شروع شد نفخ شکم داشتم و یکم احساس میکنم بیشتر از همیشه میرفتم دستشویی بار اول دوم که رفتم دستشویی کمی با ترشح خون بود اما بعدش فقط ترشح زرد رنگ میومد که حس میکنم خودش زرد نبوده به خاطر مدفوع بوده باشه دل درد و درد و خارش و اینجور چیز ها هم ندارم و مشکلی توی روزمرم ایجاد نکرده. توی روز دوم یه مدت نیومد توی روز سوم که امروزه باز اومد و احساس میکنم یکمی بیشتر شده ترشح زرد رنگم و مشکلی تو دستشویی کردن ندارم و فقط وقتی میرم دستشویی مقعد کنم اتفاق میوفته و خود به خود نمیریژه اگه میشه بهم بگین چه مشکلی دارم

  پاسخ
  • دوست عزیز ممکن است که به یک بیماری مقعدی مانند بواسیر، شقاق یا فیستول مبتلا باشید که در مراحل اولیه می باشد. بهتر است در صورت تداوم علائم به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام دکتر خسته نباشید من دو سه روزه میرم دستشویی بعد از دفع همچنان احساس دفع دارم در حدی که صبح پا میشم اول میرم دستشویی اما فقط احساس دفع هستش چیزی دفع نمیشه الان بعد دو سه روز یه مایع تقریبا زرد رنگی هم ترشح میشه البته حالت عادی راحت میتونم دفع انجام بدم اما بعد از دفع بازم احساس دفع میکنم اسهال یا بی حالی یا خون ریزی ندارم فقط همین احساس دفع کاذب و امروز هم مایع تقریبا بی رنگ یکم متمایل به زرد رنگ هستش البته چندوقتی هم یکم بخاطر یک سری مسائل دچار استرس شدم

  پاسخ
  • ممکن است به دلیل وجود بیماری های مقعدی مانند هموروئید یا شقاق دچار این عارضه شده باشید که بهتر است به متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام من در تهران زندگی نمیکنم و بدبختی نمیتونم بیام پیش شما الان چند وقته یه مایع سفید از باسنم میاد بیرون البته بگم الکی نمیاد بعد از اینکه دستشویی میکنم هست مایع کش میاد و حس میکنم عفونته

  پاسخ
  • اگر دچار ترشح عفونی از مقعد هستید حتما به متخصص مراجعه کنید چراکه ممکن است به یکی از بیماری های مقعدی مانند بواسیر، آبسه یا فیستول مبتلا شده باشید

   پاسخ
 • ی چیزای سفید از مقعد من میاد همراه با مدفو عاوایل ابکی بودن الان سفت شدن

  پاسخ
  • احتمال عفونت وجود دارد بهتر است به یک متخصص کولورکتال مراجعه کنید تا اگر به آبسه یا فیستول مبتلا هستید تحت درمان قرار بگیرید

   پاسخ
 • باسلام و احترام و تشکر من از ۶ماه پیش بعداز اجابت مزاج بر روی لباس زیرم ترشح سبز پررنگ یا قهوه ای روشن و به رنگ مدفوع مشاهده میکردم ماه رمضان که یکماه روزه گرفتم قطع شد یکماه بعدش دوباره شروع شد اما خیلی دفعاتش کمتره و بیشتر زمانی میادکه بیشتر از نیم ساعت پیاده روی میکنم
  همچنین دفع مدفوعم نازک و بیشتر به شکل رشته های نازک هستش تشخیص شما چی میتونه باشه؟
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز ممنون ممکن است ناشی از مشکلات گوارشی یا روده ای باشد که بهتر است با پزشک درمیان گذاشته شود

   پاسخ
 • من مشکل IBS دارم و ترشح از مقعدم دارم آیا خطرناکه؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید من الان سه باره هنگام مدفوع ازم مایع سفیدی خارج میشه،در حد دو سه قطره,,همیشگی نیست شاید در ماه یه بار

  پاسخ
 • سلام من از لیدوکائین استفاده کردم
  ولی رابطه نداشتم بغد الان مایع مث خون میاد از مقعدم چیکار کنم علتش چیه دفعه اوله اینجوری میشم و بی حسی استفادع کردم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز احتمالا رکتوم و درون مقعد شما اسیب دیده سریعا در صورت تکرر حتما به متخصص مراجعه کنید

   پاسخ
   • سلام وقتتون بخیر دکتر من چند روز حالت تهوه و اسهال و دلپیچه شدید داشتم و با مدفوعم ترشحای سفید میومد و کاهی فقط ترشح خالی بود رفتم دکتر سرم زد خوب شدم و آزمایش خون و مدفوع دادم گفت ویروس گرفتی چیز خاصی نیست الان بعد دو هفته دوباره همون حالت برام پیش اومده علتش چی میتونه باشه

   • سلام دوست عزیز ممکن است ویروس همچنان در بدن شما وجود داشته باشد؛ یا حتی در اثر ابتلا به اسهال شما دچار اسیب و بیماری های مقعدی شده اید که درمان آن تنها با لیزر امکان پذیر است

 • سلام از مقعد یه ترشح هایی میاد مثل کف میمونه چیه اینا؟

  پاسخ
  • احتمالا به یکی از بیماری های مقعدی مبتلا شده اید که حتما نیاز به بررسی و معاینه پزشک دارد.

   پاسخ
 • ترشح مقعد زرد رنگ دارم که بعد از مدفوع کردن چند بار اتفاق افتاده باید چیکار کنم اقای دکتر

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز ترشحات مقعدی معمولا در اثر وجود اسهال، یبوست، بیماری های گوارشی یا مقعدی رخ می دهند که می بایست تحت درمان جدی قرار گیرد

   پاسخ
 • سلام. من چندماهی خارش داشتم به دکتر جراحی مراجعه کردم قرص انگل بهم داد تا حدودی خوب شدم. ولی در طول روز مقعدم خارش داره که احساس می کنم از انگل نیست. وقتی با دستمال پاک می کنم یه چیز زردرنگ سفت که آبکی هم نیست روی دستمال می یاد. بعد از پاک شدن خارشم تا حدودی برطرف می شه. در طول روز ممکنه چندبار برام پیش بیاد. علت چیه؟

  پاسخ
  • سلام ممکن ایت به یک بیماری مقعدی مبتلا باشید بهتر است به یک متخصص بیماری های مقعدی نیز مراجعه کنید اما فراموش نکنید شرایط مصرف دارو های انگل را برای پزشک خود بازگو کنید.

   پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر سوالی داشتم من معمولا نفخ معده دارم گاهی بعد از نفخ مایه ی زرد رنگی بیرون میاد چی علتی می تواند باشد.و هم چنان بعضی وقت ها بعد از رفع مزاج با زهم احساس می کنم هنوز تخلیه نشده به نظر شما مشکل جدی است ؟

  پاسخ
 • وقت بخیر من دو هفته س که هر از گاهی کمی ترشح بی رنگ ژله ای طور از مقعدم خارج میشه میشه کمکم کنید علتش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
 • سلام.پسرم پنج سالشه و بعداز یک سرما خوردگیه شدید که همراه باتب بالا بود و گاهاً مجبور بودیم برا پائین آوردن تب روزانه چند بار بهش شیافت بزنبم.حالا بعد از خوب شدن سرما خوردگی و بعداز حدود یک ماه هنوز ترشح آبکی و گاها لزج از مقعد دارد به طوری که گاهی بی اختیار لباس زیرش کمی خیس میشه و چند قطره ای آب دفع میکنه. آیا اینها نشانه ای از بیماریه خاصی میتونه باشه و اینکه درمانش چه جوریه. ممنون

  پاسخ
 • سلام ببخشید من حدودا یک هفته است زمان دفع مدفوع مایع زرد رنگ وروی مدفوع هم عفونت وجود داره و هنگام دفع درد پیچش روده دارم لطفا راهنمایی کنید علت چی می تونه باشه

  پاسخ
 • سلام دکتر
  من یه مدت آزمایش خون دادم که گفتن التهاب روده داری کولونوسکوپی انجام دادم گفتن مشکلی نداری و تنبلی روده داری الان از مقعدم یه ماده سفید رنگ خارج میشه مقعدم گاهی اوقات خارش داره و یه سوزی و دردی هنگام خروج مدفوع دارم گاهی اوقات مدفوعم شل گاهی وقتها هم آبکی

  پاسخ
 • سلام دکتر وقت بخیر ، من هنگام دفع مدفوع نداشتم و یک مایع بی رنگ لزج دفع کردم. بسیار نگران هستم .. علتش چیست؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید.من بلا فاصله بعد از رابطه انال یه ترشح زرد رنگ و غلیظ از روده ام خارج شد.دلیلش چی میتونه باهش؟

  پاسخ
 • سلام دکتر من یه چند وقتی هست یه چیز هایی مثل مخاط از مقعدی همراه با مدفوع خارج میشه چیکار باید کنم

  پاسخ
 • با سلام
  خیلی وقته که همراه دفع مدفون یا دفع باد معده در سرویس بهداشتی، ژله زرد رنگ میبینم
  علتش چیه؟

  پاسخ
 • سلام دکتر
  یه پنجاه روز پیش عمل سزارین انجام دادم الان یک هفته است که هنگام مدفوع مایع زرد رنگ خارج میشه و خیلی زیاد است و یا حتی احساس مدفوع دارم ولی عفونت خارج میشه همراه با نفخ و افت فشار و سرگیچه و درد در مقعد هم دارم و خون هم خیلی کم همراه مدفوعم است علتش چیه

  پاسخ
 • سلام من یک ماه پیش عمل همروعید داشتم و بعدش یعنی از یه هفته بعد ترشح ماده بی رنگ از مقعد دارم و هفته پیش بالای دنبالیجه سه روز درد عجیبی داشتم ک با فشار دادن اون یه چرک بسیاری همراه کمی خون بیرون اومد به نظر شما از چی میتونه باشع

  پاسخ
 • من وقتی با دستمال خودم رو پاک میکنم ترشحات سبز میبینم فقط نمیدونم ترشحات مقعدی هست یا از واژن؟

  پاسخ
  • ترشحات سبز معمولا نشان دهنده وجود عفونت هستند که باید تحت بررسی و درمان قرار گیرند

   پاسخ
 • سلام مقعد من هیچ علائمی از درد نداره ولی خیلی شدید ترشح دارم باید چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام دکتر من از مقعدم مایع ژله ای بی رنگی خارج میشه امروز این اتفاق افتاد و خب علائم خواصی ندارم نه متورم شده نه قرمزی چیزی فقط نفخ داره شکمم و اسهال هستم

  پاسخ
  • این ممکن است نشان دهنده وجود عفونت باشد که بهتر است با پزشک درمیان گذاشته شود.

   پاسخ
 • سلام دکتر من از مقعدم مایع ژله ای بی رنگی خارج میشه امروز این اتفاق افتاد و خب علائم خواصی ندارم نه متورم شده نه قرمزی چیزی فقط نفخ داره شکمم و اسهال هستم

  پاسخ
 • ترشح مقعد برای روزه ضرر دارد؟ یعنی نجس است؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید برای درمان ترشحات مقعدی پماد خوبه یا قرص؟ اگر تایید می کنید چه دارویی رو پیشنهاد میدین؟

  پاسخ
  • ابتدا باید علت ترشحات مقعدی بررسی شود تا بتوان برای آن دارو تجویز نمود. فیستول یا آبسه مقعد از عاملان این عارضه هستند که پزشک آنهارا تشخیص می دهد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات
فهرست