1. خانه
 2. مقالات
 3. زخم مقعدی نشانه چیست؟ درمان، علت و پماد زخم شدن مقعد

زخم مقعدی نشانه چیست؟ درمان، علت و پماد زخم شدن مقعد

تصویر زخم مقعدی

زخم مقعدی عارضه ای بسیار دردناک و ناخوشایند است که ممکن است هر فردی به آن مبتلا شود. محل بروز زخم مقعدی، نواع علائم، نحوه درد یاحتی وجود خونریزی یا عفونت در آن می تواند نشان دهنده علت اصلی عارضه باشد. در این مطلب با معرفی کامل این عارضه، علت های پدید آورنده که برخی از بیماری های مقعدی پیش زمینه این مشکل هستند را بررسی نموده و برخی از راهکار های مناسب درمان زخم مقعد را در کلینیک نشیمنگاه معرفی نماییم؛ با ما همراه باشید.

زخم مقعد ممکن است به علت عفونت توسط باکتری‌ ها، ویروس‌ ها یا قارچ‌ ها ایجاد شود. علائم عفونت زخم مقعد شامل درد، خونریزی، تورم، قرمزی و گرمی در محل زخم می‌باشد. در صورتی که شما این علائم را تجربه می‌کنید، بهتر است به دکتر شقاق مراجعه کنید.

پزشک ممکن است داروهای ضد التهاب، ضد بیماری‌های عفونی و ضد درد تجویز کند. همچنین، بستری شدن ممکن است در صورت لزوم برای درمان عفونت زخم مقعد الزامی باشد.

زخم مقعد چیست؟

مقعد نیز ممکن است مانند سایر اعضای بدن در معرض آسیب دیدگی، بیماری یا زخم قرار بگیرد که فرد را دچار بیماری کند. به طور کلی زخم مقعد عارضه ای است که بیمار دچار جراحت، شکاف یا خراش در ناحیه مقعدی می شود که وابسته به دلایل متعددی این اتفاق می افتد. این ناحیه به دلیل داشتن عصب های فراوان بسیار حساس بوده و کوچکترین خراش دیدگی علائم و درد شدیدی برای بیمار به همراه می آورد.

درمان زخم مقعدی با لیزر تنها در یک جلسه

در صورت مشاهده علائمی چون، درد، خونریزی، سوزش و خارش دکمه تماس را لمس نمایید تا با مشاوران ما در ارتباط و زخم مقعد را درمان نمایید.

زخم شدن مقعد

علائم

زمانی که عارضه زخم مقعد در قسمت خارجی رکتوم شکل بگیرد، برای بیمار قابل مشاهده بوده و خود فرد می تواند علائم ظاهری آن را نیز مشاهده نماید. اما هنگامی که زخم در درون رکتوم رخ می دهد، بیمار توانایی تشخیص یا مشاهده آن را نداشته و نیاز به بررسی و معاینه پزشک خواهد داشته تا علت آن مشخص شود.
برخی از این علائم عبارت اند از:

 • قرمزی و التهاب پوست ناحیه
 • زخم های کوچک با دهانه باز
 • خارش مقعد
 • سوزش هنگام نشستن یا اجابت مزاج
 • احساس سوزش یا خارش در هنگام سرفه یا عطسه
 • خونریزی مقعد

درمان زخم مقعدی با لیزر

برای درمان زخم مقعدی ابتدا باید علت عارضه را مورد بررسی قرار داده تا دلیل اصلی بروز آن را بیابید. در صورتی که زخم مقعد ایجاد شده در اثر وجود بیماری های نشیمنگاهی چون بواسیر، شقاق یا حتی عادات غلط شکل گرفته باشد، بهتر است ابتدا بیماری پیش زمینه ای را درمان نمایید تا زخم مقعدی نیز بهبود یابد.
لیزر یک شیوه نوین در علم پزشکی می باشد که تقریبا درمان هرگونه بیماری نشیمنگاهی به واسطه آن امکان پذیر است. برای مثال درمان هموروئید، یا شقاق با لیزر به راحتی و با کمترین عوارض امکان پذیر بوده و می تواند آن را در یک جلسه از بین ببرد. درمان زخم مقعدی با لیزر نیز یک امر ساده بوده و نسبت به دیگر شیوه های درمان از کمترین درد، عوارض یا آسیب به بافت مقعدی امکان پذیر است.

مطالعه بیشتر: لیزر شقاق (درمان قطعی)

شقاق چیست و علت زخم مقعدی

مزایای لیزر

لیزر نسبت به دیگر شیوه های درمان زخم مقعدی از جمله جراحی دارای مزایایی است که برخی از آنها عبارت اند از:

 • دوره نقاهت بسیار کوتاه
 • کمترین میزان درد
 • بدون وارد شدن آسیب به بافت حساس ناحیه نشیمنگاه
 • بدون نیاز به بستری یا بیهوشی
 • هزینه بسیار کمتر
 • بهبود و درمان زخم مقعد یک جلسه ای
 • بدون باقی گذاشتن گوشت اضافه مقعد ناشی از زخم
 • عدم ابتلا به عفونت

علت زخم مقعد چیست؟

سوال بسیاری از بیماران در زمان ابتلا به این بیماری این است که زخم مقعدی نشانه چیست؟ آیا زخم مقعدی همان زخم رکتوم است؟ آیا زخم نشان دهنده سرطان است؟ اما باید بدانید علت زخم مقعدی در صورتی که در اثر وجود بیماری قبلی و خاصی نباشد، ممکن در اثر عدم رعایت بهداشت، پوشیدن لباسهای تنگ و حتی زخم مقعدی در اثر یبوست باشد که بسیار آزار دهنده است، شکل بگیرد. اما وجود برخی بیماری ها مانند بواسیر، شقاق یا تنگی مقعد نیز در بروز این عارضه بی تاثیر نخواهند بود. همچنین با توجه به عدم داشتن شناخت کافی نسبت به بیماری های مقعدی شقاق و بواسیر را اشتباه گرفته و هرگونه زخم را به وجود اینگونه بیماری ها مرتبط می کنند.

بنابراین هنگام مشاهده کوچکترین عارضه یا زخم در نواحی مقعد سریعا به پزشک متخصص بیماری های مقعدی مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: تفاوت شقاق و بواسیر

بواسیر

بیماری بواسیر به عروق متورم و ملتهب شده ناحیه مقعد و رکتوم گفته می شود که با عوارضی چون درد، سوزش، خارش، خونریزی همراه بوده که به همین دلیل بسیاری از افراد آن را با زخم مقعدی اشتباه میگیرند. اما بواسیر یا هموروئید شایع ترین بیماری نشیمنگاهی است که به رگ ها مربوط است و درمان آن نیز با لیزر امکان پذیر است.

مطالعه بیشتر: بواسیر چیست؟

شقاق

شقاق نوع دیگری از زخم رکتوم است که به دلایل مختلفی از جمله یبوست، تنگی دریچه مقعد یا اسپاسم و گرفتگی عضلات اسفنکتر شکل می گیرد. شقاق دارای دو نوع حاد و مزمن که نوع پیشرفته تر آن است، بوده که درمان هر دوی آنها با شیوه های نوین پزشکی چون لیزر امکان پذیر است.

مطالعه بیشتر: شقاق چیست؟

زخم مقعدی در اثر رابطه

به طور کلی مقعد یک راه خروجی برای دفع مدفوع بوده و وارد کردن هرگونه جسم خارجی درون آن سبب آسیب دیدگی آن می گردد. فشار ناشی از برقراری رابطه جنسی مقعدی می تواند موجب آسیب دیدگی عضلات اسفنکتر شده و زخم رکتوم ایجاد نماید.
علاوه بر آن امکان انتقال انواع باکتری ها و ویروس ها وجود داشته که برای دو طرف مضر بوده و سلامتی را به خطر می اندازد.
برخی از عوارض برقراری این نوع رابطه شامل بی اختیاری مدفوع، زخم مقعد، ابتلا به بیماری های آمیزشی و حتی بواسیر شود.

تنگی مقعد

سوال بسیاری از بیماران مبتلا به این عارضه این است که مقعدم زخم شده و خوب نمیشه چه دلیلی برای این بیماری وجود دارد؟ تنگی مقعد عارضه ای که ممکن است هر فرد حتی در ابتدای تولد نیز به آن دچار باشد. این عارضه ناشی از تنگی کانال مقعد بوده که این موضوع سبب ایجاد اختلال در اجابت مزاج گردیده و در نهایت بیمار را دچار بروز زخم در مقعد می کند. زخم مقعد ناشی از تنگی مقعد به راحتی قابل درمان نبوده و نیازمند آن است ابتدا تنگی مقعد درمان شود.

زخم مقعدی در اثر یبوست

یبوست یک بیماری بسیار دردناک بوده که عوارض سخت و گاهی جبران نشدنی برای فرد به همراه می آورد. از آنجایی که فرد هنگام ابتلا به یبوست مجبور است مدفوع خشک و سفت را دفع کند، دچار آسیب دیدگی روده ها یا دریچه مقعد شده و امکان ابتلا به انواع آسیب دیدگی ها و بیماری هایی چون زخم مقعد یا بواسیر را برای او به همراه می آورد.

بنابراین زخم مقعدی در اثر یبوست نیز بسیار شایع بوده و عدم کنترل و درمان یبوست؛ آثار مخربی چون این عارضه را به همراه می آورد.

You may be able to prevent an anal fissure by taking measures to prevent constipation or diarrhea.

می توانید با انجام برخی اقداماتی نظیر پیشگیری از یبوست و اسهال، از بروز زخم پیشگیری کنید.

mayoclinic.org

روشهای درمان زخم مقعد

درمان زخم مقعد به روشهای دیگری چون جراحی، روشهای خانگی، یا استعمال دارو ها و پماد های مربوطه امکان پذیر است که در برخی موارد بیماری را کنترل خواهند کرد. البته استعمال دارو یا روشهای غیر پزشکی تنها در ابتدایی ترین مراحل موثر هستند.
همچنین ممکن است گاهی این روشها تنها اتلاف وقت تلقی شده و بیماری را حادتر کند.

جراحی

جراحی یک روش سنتی و منسوخ است که در گذشته برای درمان زخم مقعد مورد استفاده قرار می گرفت. این روش علاوه بر درد زیاد دارای عوارضی چون آسیب به بافت این ناحیه، گوشت اضافه مقعد، خونریزی شدید همراه بوده و می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

تصویر زخم مقعد

جراحی زخم مقعد به عنوان یک روش درمانی برای زخم‌ های شدید و مزمن مقعدی استفاده می‌شود. این جراحی به دو صورت باز و بسته انجام می‌ شود. در جراحی باز، پزشک با برش دادن پوست و بافت مقعد، زخم را تمیز می‌کند و سپس بافت‌ های داخلی را با دوخت‌ های خاص ترمیم می‌کند. در جراحی بسته، پزشک با استفاده از یک دستگاه لیزر، زخم را برش داده و بافت‌ های داخلی را ترمیم می‌ کند.

قبل از جراحی زخم مقعدی، پزشک شما باید به شما توضیح دهد که چگونه باید برای عمل آماده شوید. این آمادگی ها شامل تغذیه سالم، قطع داروهای خاص قبل از جراحی، و عدم استفاده از سیگار و الکل قبل از جراحی است. همچنین، پس از جراحی، شما باید به دستورات پزشک خود عمل کرده و به خوبی مراقب خود باشید تا بهبودی سریع‌ تر رخ دهد.

درمان خانگی زخم مقعدی

امکان درمان خانگی زخم مقعد در صورتی که بیماری بسیار حاد و عمیق نشده وجود داشته و بیماران می توانند با تغییر عادات یا مصرف برخی دارو ها نسبت به درمان این عارضه اقدام نمایند.
برخی راه های درمان این بیماری در خانه عبارت اند از:

 • نوشیدن مایعات کافی
 • مصرف سبزیجات و انواع میوه ها به دلیل داشتن فیبر
 • پاکیزه نگه داشتن ناحیه نشیمنگاهی
 • استفاده از روش درمان گیاهی زخم مقعدی مانند استعمال الوئه ورا
 • پرهیز از زور زدن هنگام اجابت مزاج
 • استفاده از حمام نشیمن

دارو و پماد برای درمان زخم مقعدی

مصرف دارو و پماد، برای جراحت ها یا زخم های باز نیاز به مشورت پزشک دارد و مصرف خودسرانه آنها موجب بروز عوارض می گردد. از این رو بهتر است جهت مصرف پماد یا دارو با پزشک خود مشورت نمایید. علاوه بر آن باید بدانید راه های درمان خانگی زخم مقعد یا استفاده از دارو و پماد برای درمان زخم مقعدی بزرگسالان زمانی موثر است که بیماری در ابتدایی ترین مراحل شکل گیری باشد.


همچنین زمانی که بیماری به نوع حاد و پیشرفته خود رسیده باشد، استعمال پماد زخم مقعد تنها خاصیت کاهش درد، و سوزش را به همراه داشته و قابلیت درمانی نخواهند داشت. بنابراین ممکن است بپرسید برای زخم مقعدی چه پمادی خوبه؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت برخی از دارو های کاهش علائم زخم رکتوم عبارت اند از:

 • پماد یا محلول لیدوکائین
 • آنتی فیشر یک پماد برای درمان زخم مقعدی بزرگسالان
 • پماد نیتروگلیسیرین
 • وازلین
 • ام جی
 • پماد هیدرو کورتیزون
 • کالاندولا
 • پماد رکتول
 • کالاندولا
 • مصرف پماد درمان زخم مقعد در اثر یبوست که موجب نرم شدن بافت پوست مقعد می شوند (نرم کننده)

چگونه از زخم شدن مقعد پیشگیری کنیم؟

زخم مقعد از دسته بیماری هایی می باشد که با رعایت برخی نکات ساده تا امکان پیشگیری از آن وجود داشته و می توان از حاد شدن آن و بروز سایر بیماری ها جلوگیری کرد.
برخی از نکات پیشگیری از این بیماری عبارت اند از:

 • درمان یبوست های مزمن یا خفیف
 • داشتن تغذیه مناسب و مصرف فیبر
 • رعایت بهداشت این ناحیه
 • پرهیز از برقراری رابطه جنسی مقعدی
 • نوشیدن آب به مقدار کافی
 • جدی گرفتن هرگونه علائمی چون سوزش مقعد یا خارش
 • پرهیز از پوشیدن لباس زیر های تنگ و چسبان با جنس های نامرغوب

زخم مقعد در چه افرادی شایع تر است؟

بروز این عارضه در همه افراد با هر سن و سالی امکان داشته و حتی گاهی کودکان نیز دچار زخم مقعد می شوند. اما به طور کی این بیماری در افراد سالمند، خانمهای باردار یا افرادی که دائما دچار یبوست یا اسهال هستند بیشتر به چشم میخورد. بنابراین برای پیشگیری از ابتلا به زخم مقعد تغذیه و عادات روزانه را اصلاح کنید. عدم توجه به اصلاح رفتارهای غلط موجب حاد شدن عارضه می گردد.

درمان زخم مقعد بدون درد و خورنریزی در یک ساعت

در صورت ابتلا به زخم مقعد؛ جهت درمان آن برروی دکمه تماس کلیک کنید.

نحوه تشخیص

نحوه تشخیص زخم مقعد در صورتی که زخم درون رکتوم قرار گرفته باشد، با مشاهده یا معاینه سطحی (به صورت فیزیکی) امکان پذیر نخواهد بود و بیمار می بایست حتما به متخصص کولورکتال مراجعه نماید.
با مراجعه به پزشک، و اقدام برای درمان پزشک شما را نسبت به انجام برخی آزمایش هایی چون کولونوسکوپی یا آندوسکوپی راهنمایی کرده تا میزان شدت و نوع دقیق آن را بررسی نماید.

سوالات متداول

62 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • حدودا 6هفته میشه که من مقعدم زخم شده هر پماد نرم کننده ای هم بگید زدم اما خوب نشده باید چیکارش کنم پیش کدوم دکتر برم؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز شما می بایست به یک متخصص کولورکتال یا دکتر شقاق مراجعه کنید تا علت زخم مقعد را بررسی کند.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر خسته نباشید من چند روزه مقعدم زخم شده ازش خون میاد باید چی بزنم خوب شه؟

  پاسخ
  • پماد آنتی فیشر جهت زخم مقعدی و بیماری شقاق یک داروی ابتدایی است که می توانید از آن استفاده کنید. در صورت عدم بهبود پس از استفاده از این دارو می بایست به متخصص شقاق مقعد مراجعه کنید.

   پاسخ
 • حدودا سه روز پیش اجابت مزاج سختی داشتم چون بیشتر مواقع یبوستم برای همین حس میکنم از داخل مقعدم زخم شده باید دارو مصرف کنم یا خودش خوب میشه

  پاسخ
  • از پماد انتی فیشر میتوانید به مدت یک هفته استفاده کنید. در صورت عدم بهبودی باید به دکتر شقاق مراجعه کنید. چراکه عدم درمان زخم موجب حاد شدن و حتی عفونت شود.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر پماد درمان زخم مقعدی در اثر یبوست چی خوبه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز آنتی فیشر یکی از بهترین پمادهای درمان زخم مقعد می باشد که می توانید از آن استفاده کنید.

   پاسخ
 • زخم مقعد چطوری خوب میشه اقای دکتر؟ من یه زخم کوچیک کنار مقعدم در اومده خیلی میسوزه

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز زخم مقعد در اثر شقاق را می توان با استفاده از دارو و پماد (در صورت خفیف بودن) و در صورت حاد بودن با لیزر درمان نمود.

   پاسخ
 • اخ اخ من مقعدم زخم شده تو حالت عادی خوبه وقتایی که دستشویی میکنم بعدش میخوام خودمو خشک کنم یه دردو سوزش بدی میگیرم که میخام داد بزنم

  پاسخ
  • ممکن است دچار شقاق یا حتی بواسیر داخلی شده باشید که می بایست پزشک شمارا معاینه کند.

   پاسخ
 • سلام.من یه چن روزه درد دارم هنگام مدفوع و بعضی موقع با خون میاد و درد
  و بعضی موقع بادرد بدون خون .
  بنظرت شما با پماد درست میشه یا کار از کار گذشته دکتر ؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز احتمال درمان زخم و علائم شما با دارو و پماد بسیار کم بوده و ممکن است به لیزر نیاز پیدا کنید.

   پاسخ
   • احمد ضیا قیومی
    جولای 9, 2023 2:11 ق.ظ

    سلام خسته نباشید آقا یه مدت میشه وقتی دستشویی میرم بی مدفوع خون دیده میشه یه زره هم زخم شده که باعث سوزش میشود باید چی کرد ممنون

   • سلام دوست عزیز احتمال زیاد شقاق است

 • سلام میشه لطفا بفرمایید برای زخمی که کنار دهانه باسنه و هرچند وقت یکبار دیده میشه و خود به خود خوب میشه باید چیکار کرد؟

  پاسخ
  • زخم مقعد یا فیشر ممکن است در صورت یبوست تشدید شد. ابتدا در عادات و رژیم غذایی خود تنوع ایجاد، سپس نسبت به درمان اقدام نمایید.

   پاسخ
 • زخم روی مقعد که اصلا درد نداره چیه؟

  پاسخ
 • من دم مقعدم یه زخم شده اندازه 3سانته ممکنه بدونید برای چی این طوری شده؟

  پاسخ
  • زخم مقعد ممکن است در اثر اجابت مزاج سخت، حساسیت ها و سایر مشکلات مقعدی ایجاد شود.

   پاسخ
 • من دور دا دور مقعدم زخمای کوچیک کوچیک زده شدن که خیلی سوزش داره بخصوص وقتی میخوام دستشویی کنم خیلی اذیت میشم

  پاسخ
  • زخم های کوچک اطراف مقعد تنها نشان دهنده وجود یک بیماری مقعدی از جمله شقاق مقعد می باشند بهتر است برای درمان آنها اقدام شود.

   پاسخ
 • دور تا دور مقعد تا روی باسنم زخم شده هیچ ضربه و اسیبی هم نرسیده بهش چرا اینطوری شده کسی میدونه

  پاسخ
  • اگر زخم ها تا سطح خارجی پوست امتداد دارد ممکن است در اثر حساسیت پوستی ایجاد شده باشد

   پاسخ
 • یه زخم کوچلو بود کنار باسنم هی پماد اینا زدم ولی باز انگار بدتر شده بزرگتر شده و دردش هم بیشتر شده

  پاسخ
  • بله عدم درمان زخم کنار مقعد آن را حاد تر می کند. بهتر است هرچه سریعتر به یک متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام من این چند روزه وقتی میرم دستشویی با مدفوع خودن در میاد مدفوعم خونی نیس فقط خون میفته وانگار سوختم وخارش دارم چرا ؟

  پاسخ
 • سحر رادمنش
  آگوست 9, 2023 10:54 ق.ظ

  سلام روز بخیر من دور مقعدم اونجایی که مدفوع ازش بیرون میاد زخم شده به طور بدی میسوزه و خون میاد ازش

  پاسخ
 • سلام دکتر دور تا دور مقعد من تا التم داره زخم میشه الکی الکی خون یکم قطره ای میاد

  پاسخ
  • سلام اگر تا نواحی دیگر بدن شما مانند آلت تناسلی امتداد پیدا کرده بهتر است هرچه سریعتر به یک متخصص پوست مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من زخمی نمیبینم روی مقعد اما خونریزی داره ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ
 • سلام
  من خود دهانه مقعدم نه یکم بالا ترش تقریبا یه زخم کوچک ایجاد شده که دلیلش رو نمیدونم باید چیکار کنم خوب شه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز زخم مقعد ممکن است ناشی از کیست مویی باشد بهتر است سریعا آن را تحت درمان قرار دهید

   پاسخ
 • سلام مقعد من اوایل دونه زده بود بعددونه رو ب زور یه روز کندم الان جاش زخم شده باید چی بزنم خوب شه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز به هیچ عنوان نباید زائده های گوشتی را از بدن به طور خود سرانه کند؛ این کار هم خطرناک و هم در برخی موارد امکان نشر عفونت را به همراه دارد.

   پاسخ
 • مقعد من سوزش داره موقع مدفوع تا حالا زخمی ندیدم اما سوزش دارم شدیدا

  پاسخ
  • سلام خسته نباشید ممکن است زخم داخل مقعد ایجاد شده باشد که موجب بروز علائم شده برای معاینه اقدام کنید

   پاسخ
 • سلام علیکم من چند روز پیش رابطه جنسی داشتم آلت اون بزرگ بود بعد رابطه جنسی روز بعد که رفتم دستشویی با مدفوع یک درد دارم ولی خونه ندارم تا الان درد دارم تا دیروز یک زخم دیدم لای سوراخ باسنم میش کمکم کنی خوب میش یا برم دکتر

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز از پماد آد جهت نرم کردن پوست اطراف مقعد استفاه کنید در صورت عدم بهبود یا مشاهده علائمی چون بی اختیاری مدفوع، حتما به متخصص مراجعه شود.

   پاسخ
 • پسرم از برج ۴ تاحالا دیچار زخم رکتوم شده چیکار میشه کنم

  پاسخ
 • سلام من چند بار به خاطر مریضی شیاف زدم به خودم الان بعد اون موضوع مقعد من داعما سوزش داره و حس میکنم زخم شده. الان برای زخم مقعد باز نیاز به لیزره یا با دارو خوب میشم؟

  پاسخ
  • سلام احتمال ایجاد خراش به دلیل تنگ بودن دهانه مقعد وجود دارد اما ابتلا به زخم مقعدی خیر، اما در هر صورت پزشک باید شمارا به طور دقیق معاینه کرده تا بتواند برای شما دارو تجویز کند.

   پاسخ
 • دکتر و مقعدم خون میاد اما هیچ زخمی دورش نیبینم بخصوص وقتی مدفوع می کنم خیلی بیشتر میشه خونریزیش

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز ممکن است زخم مقعد داخلی باشد که برای شما قابل مشاهده نبوده و تنها پزشک توانایی تشخیث آن را داشته باشد

   پاسخ
 • مقعدم از داخل زخم شده چیکار کنم؟ درمان خانگی زخم مقعد چیه لطفا راهنمایی کنید من چه پمادی باید بزنم ؟؟

  پاسخ
  • سلام اگر مقعد شما از داخل شده و شما تنها علائم آن همجون درد، خونریزی یا سوزش حس می کنید اما خود زخم را مشاهده نمی کنید، می بایست حتما به پزشک مراجعه کنید چرا که این عارضه ممکن است زخم نبوده و در اثر بواسیر یا فیستول رخ داده باشد.

   پاسخ
 • خسته نباشید دکتر من در نوجوانی تحت تجاوز قرار گرفتم و بعد از آن همیشه دهانه مقعد من زخم است الان 24 سال دارم و خجلت می کشم که دکتر برم

  پاسخ
  • دوست عزیز بیماری به هیچ عنوان خجالت ندارد و سلامتی شما از اهمیت بیشتری برخوردار است

   پاسخ
 • انتهای مقعدم که دستشویی میکنم زخم شده بایدچیکار کنم خیلی سوزش خارش دارم

  پاسخ
 • دکتر من مقعدم از داخل زخم شده چون هرکار میکنم خودم نمیبینمش امنا سوزش و خونریزی دارم باید چیکار کنم خیلی خطرناکه این بیماری؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز نگران نباشید زخم مقعدی از داخل توسط پزشک کلینیک نشیمنگاه نیز قابل تشخیص و قابل درمان است لطفا با شماره های درج شده تماس بگیرید ممکن است بیماری شما شقاق یا بواسیر داخلی باشد.

   پاسخ
 • سلام روزتون بخیر یک مدت مقعد من شدید میخارید خیلی ینی شدید بود بعدش که یه مدت نخاروندنمش دیدم یه زخم بزرگ دور در مقعدم به وجود اومده الان هم خیلی سوزش داره و گاهی وقتا هم ازش خون میاد این زخم چرا اینجا به وجود اومده؟ ادم شلخته ای هم نیستم و به بهداشتم خیلی اهمیت میدم

  پاسخ
  • به وجود امدن زخم مقعد ارتباط چندادنی با بهداشت فردی ندارد و ممکن است در اثر اجابت مزاج سخت به وجود بیاید. زخم قمعد شما هم ممکن است از این دسته باشد که باید تحت بررسی و درمان قرار گیرد

   پاسخ
 • سلام با جازه میخواستم بپرسم تا کی خوب میشه این زخم؟ البته بعد از عمل میگما

  پاسخ
 • سلام مقعد من چند وقتیه که هی زخم میشه باید چ پمادی بزنم؟

  پاسخ
  • ابتدا می بایست علت عارضه بررسی گردد اگر زخم مقعد در اثر بیماری های مقعدی باشد؛ تنها استفاده از پماد نتیجه خوبی نخواهد داشت. اما اگر زخم مقعدی سطحی باشد می توانید از آنتی فیشر استفاده کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات
فهرست