بهترین دکتر متخصص یا پزشک برای درمان بواسیر(هموروئید)

سپتامبر 11, 2019
بهترین دکتر متخصص یا پزشک برای درمان بواسیر(هموروئید)

چطور بهترین دکتر متخصص یا پزشک برای درمان بواسیر(هموروئید) پیدا کنیم ؟ بواسیر یا هموروئید در بین افراد ۴۵ تا ۷۵ سال بسیار رایج است و اغلب علائم بواسیر مانند خارش خفیف یا درد خفیف معمولاً با روشهای درمان خانگی و با داروهای بدون نسخه قابل درمان هستند.

اما مواقعی که بیماری مزمن شده و روشهای خانگی جوابگو نیست می بایست به پزشک متخصص بواسیر مراجعه کنید و با تشخیص دکتر بهترین روش درمان که ممکن است دارو و یا جراحی با لیزر برای شما تجویز گردد. مهم این است که بدانید کی باید به پزشک مراجعه کنید.

اکثر دکتر و پزشک های متخصص میگویند: “هر زمان که خونریزی داشته باشید، توده ای در مقعد احساس می کنید یا درد رکتال دارید، باید به پزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید که دلیل جدی تری مانند سرطان روده برای علائم خود ندارید.”

مشاوره در واتس اپ

جهت تشخیص و اطمینان از بیماری بواسیر هر چه سریعتر با ما در تماس باشید.


حتی یک وضعیت کم خطر می تواند تماس با پزشک را ضروری کند. به عنوان مثال اگر سعی کرده اید که بواسیر را درمان کنید و درمان نشده باشد و هنوز علائم بواسیر وجود داشته باشد، بهترین کار مراجعه به پزشک است.

اگر قبلاً به بواسیر مبتلا شده اید و علائم شما با روش های درمان خانگی بواسیر مانند مصرف مکمل های فیبر، افزایش مصرف آب، تسکین دهنده درد بدون نسخه یا حمام گرم بهبود نمی یابد.

انواع مختلف بواسیر یا هموروئید

دو نوع بواسیر یا هموروئید وجود دارد: خارجی و داخلی. بواسیر خارجی بیرون از ناحیه کانال مقعد بوجود می آید ، در حالی که بواسیر داخلی  درون روده، بلافاصله بالای کانال مقعد بوجود می آید. هر دو نوع می توانند مشکلاتی ایجاد کنند و همه اینها به اندازه و درجه بواسیر بستگی دارد.

بواسیر داخلی درمان نشده می تواند خونریزی ایجاد کند. بواسیر خارجی می تواند باعث ترومبوزه (لخته شدن خون) شود ، که این امر باعث درد شدید ناشی از بواسیر می شود.

چه موقع باید به متخصص بواسیر مراجعه کرد؟

اگرچه تمامی علائم بواسیر می تواند دلیل کافی برای تماس با پزشک باشد، اما از این چک لیست استفاده کنید تا بدانید چه موقع مراجعه ضروری است:

  • اگر هر نوع خونریزی روده دارید
  • اگر بواسیر شما درد یا ناراحتی دارد
  • اگر علیرغم امتحان کردن روش های درمان خانگی بواسیر همچنان درمان نشده اید.
  • اگر درد یا خونریزی هنگام مدفوع دارید. (رنگ تیره) علامت خونریزی است

بهترین دکتر و پزشک متخصص بواسیر چه تخصصی دارد؟

بهترین پزشکان درمان بواسیر یا هموروئید دارای تجربه در این زمینه بوده و می بایست متخصص جراحی عمومی یا گوارش باشند.

متخصص بواسیر حتما تخصص و تجربه کافی در زمینه درمان بواسیر با لیزر را داشته باشند.

به کدام دکتر هموروئید در تهران مراجعه کنیم؟

بیماری بواسیر یکی از بیماری های نشیمنگاهی است که در صورت درمان نشدن ممکن است به نوع ۲ و ۳ تبدیل شود و در آن صورت باید هر چه سریعتر اقدامات درمان بواسیر با لیز را شروع کنید. 

برای تشخیص بواسیر و درمان آن باید به دنبال متخصص بواسیر در تهران یا کلینیک های درمانی باشید؛ کلینیک نشیمنگاه یکی از بهترین کلینیک های درمان بیماری نشیمنگاهی به ویژه بواسیر میباشد که با در اختیار داشتن تیم متخصص پزشکی  و با درمان های بی شمار بواسیر با روش های گوناگون، می تواند به شما عزیزان اطمینان درمان بواسیر را به صورت ۱۰۰% بدهد.

تماس با کلینیک 

تشخیص و درمان هر چه سریعتر بواسیر

متخصص بواسیر در تهران چه سوالاتی از شما میپرسد ؟

ابتدا دکتر هموروئید از شما سوالاتی مانند؛

  • چه مقدار در روز آب می نوشید ؟
  • چه اندازه فیبر در رژیم غذایی شما وجود دارد ؟
  • تا چقدر ورزش در زندگی شما جای دارد ؟
  • در طول روز چقدر اجابت مزاج دارید ؟

 میپرسد که به دقت باید به آنها گوش دهید و درست پاسخ دهید زیرا جواب دادن صحیح به این سوالات میتواند در درمان هر چه سریعتر شما کمک کند.

دکتر بواسیر برای تشخیص چه کاری میکند ؟

بعد از اینکه دکتر هموروئید در تهران از شما والات لازم را پرسید، برای انجام معاینه از شما میخواهد که دراز بکشید تا مقعد را به دقت معاینه کند.

از آنجایی که برای تشخیص بواسیر این معاینه باید انجام شود بنابراین نباید هیچ ترس و اضطرابی داشته باشید. 

معاینه مقعد در حالت های مختلف خوابیدن صورت میگیرد و برای انجام آن از ژل های روان کننده برای باز کردن مقعد و همچنین دستکش استفاده می کند تا بتواند به نوع آن پی ببرد ( بواسیر داخلی یا خارجی)

در برخی مواقع باید از راه های سیگموئیدوسکوپی و کولونوسکوپی برای تشخیص دقیق بواسیر استفاده کند.